Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

AZ DAHA İRAN'IN BAŞINA BİR MUSEVÎ GEÇECEKTİ!

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2307 kez okundu
  • 0 yorum
  • Bu yazıya abone ol
  • Yazdır

Yâhu, günlerdir necip medyamızda İran'ın kadın hakları savunucusu, güleç yüzlü cumhurbaşkanı adayının ismi Musevi diye yazılıp, okunuyor. Alın elinize bugünkü Hürriyet'i, bakın!

NTV'de de aynı komiklik sürmekte!

Cehâlettense, pardon. "..a", özellikle yapılıyorsa da, helâl olsun Yahudi lobisine!

Yâhu, adam pek muhtemelen Azerî Türkü menşeli ama Acemleşmiş bir kişi ve ismi de Musavi veya Müsavi.

Habertürk bile Musavi diye yazmış (acaba Pelin mi hata yaparken doğrusunu yazdı).

Bizim için hava hoş da, büyük ekseriyeti câhil olan halkımızın aklına otomatikman düşen çağrışımı düşününce, acaba Doğan Grubu bu vahim hatayı neden, niçin ve nasıl yapıyor diye düşünüyor.

Bu arada, Devletlû, "Büyükanıt konuşursa, ben de konuşurum" diyor.

Biri önceki Genelkurmay Başkanı, altına sâdece Aydın Doğan'da bulunan tank yavrusu hediyesiyle emekli olan.

Öbürü, Başbakan!

Fenerci'yi koruyan, tehdit eden, derdinden mütevellit durmadan bağırıp çağıran bir Başbakan.

Mütekait Genelkurmay Başkanı'nı tehdit ediyor.

Müsavîdir vallahi,

     Yakışır
           Yakışmaz desem...
                 Yalan söylemek bana yakışmaz!
                       Hamdolsun!

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 13 Haziran 2009 Cumartesi

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Pazartesi, 23 Ekim 2017