Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

CALIFORNIA

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2673 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Bir kâbustu, artık herhâlde geldi geçti ama arkasında bir kurutulamamış bataklık ve darmadağın şantiyeler bıraktı…

Garip otellerde konakladık, kimse kimsenin gözünün yaşına bakmadı!

Günah çıkarmak da işe yaramazdı çünkü her şey Amerikan malıydı…

Sonsuz aşktan bahsettik ama uyuşturucuya kurban ettik…

Şimdilerde eski yıldızlar Makbule geçti, kırpıp kırpıp yıldız yapıyorlar. Dizelere mevzu ediyorlar.

Hâlbuki cevheri Batı’da, Doğu’da, Kuzey’de, Güney’de veya Orta’da aramaya ne hâcet?

O tam ortada, kabak lâstik gibi bize bakıp alay ediyor: Hakikat!

Buradaki sarışın aslında ilk gerçek Rock ilâhı ama sen kalk patronun on üç yaşındaki kızını baştan çıkarıp evlen ve sevilmeyi bekle. Onlar da Elvis’i pazarlamışlar elbette!

 

O da uyuşturucuya kurban etmiş kendini, hem de CIA ajanı olarak!

Kendi geçmişini inkâr etmediği en hazin yorumu budur kuşkusuz:

Lâfı fazla uzatmaya gerek yok.

Araya dolambaçlar girmesin…

Fatih Harbiye eski.

Vodviller güldürmüyor, espriler bayat.

Hangisi hangi kanalda, yönetmeni kim, kim kiminle dalga geçiyor gene?

Millî Atletimiz kızcağız dopingden yırtmış (Mersin'liydi değil mi; artık orası Kürdiye, geçiniz), gecekonduda yaşayan Tae kwon docu kızımız da küsüp sporu bırakmış, kime ne?

***

Hâlâ Kemâl Alemdaroğlu ile ilgili tık yok!


Hadi, üzerine ölü toprağı serpilmişler; hepiniz bir olup haykırın (bu şölene yandaş olan ve olmayan bütün medya dâvetlidir):

HEPİMİZ KEMAL ALEMDAROĞLUYUZ

KEMAL ALEMDAROĞLIUNA ÖZGÜRLÜK

KEMAL ALEMDAROĞLU HANGİ NASIRINIZA BASTI

POLAT ALEMDAR NEDEN DIŞARDA AMA KEMAL ALEMDAR İÇERDE

ANDANTE DEĞİL, ALLEGRO NON TROPPO DA DEĞİL

MÜHÜRDAROĞLUNU DEĞİL ALEMDAROĞLUNU İSTERİZ

DEVLET MALI DENİZ YEMEYEN KERİZ AMA İLLAKİ KEMAL ALEMDAROĞLU

ALMAN HASTANESİ, İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VE HEPSİ

ALEMDAROĞLUNA ÖZGÜRLÜK

EVREN VE ŞAHİNKAYA DA DEĞİL

ÖNCE ADALET, ÖNCE HUKLUK ZAFERİ

YAŞASIN KEMAL ALEMDAROĞLU

VİVA ALEMDAROĞLU

HADİ ALEMDAROĞLU

KEMAL ALEMDAROĞLU

KAMAL ALAMDAROĞLU

AVŞAR KIZI, PAKİZE SUDA, CESİ, PAZARTESİ, SALI, ÇARŞAMBA, PERŞEMBE, PERŞEMBE, CUMA, CUMARTESİ, PAZAR…

KİM NE YAZARSA YAZSIN!

ALEMDAROĞLU DA ALEMDAROĞLU.

SUCUK DEĞİL, SÜT DEĞİL!

***

İçinde kin, nefret, aşk, seks, ezoterik ve mistik ilimler, gizli sırlar, gizemli bilimler ararsanız kaynakları ve müfredatı gene bizde…

Matmazel Noralya’nın Koltuğu’nun dizisini çevirin.

Kesmedi mi?

Jurnal’in filmini beraberinde çekin.

Neo-Platoniyen veya Agnostik mi takılmak istediniz?

İşte, birini eternal ve varoluşsal, diğerini görmeyen gözleriyle tanıdığım iki devden iki paralel evrenden iki dev eser: MAĞARADAKİLER ve YALNIZIZ.

Vakit öğle vaktidir…

Mehmet Kerem Doksat – Şimdiki Zamanlar – Tarabya – 21 Aralık 2013 Cumartesi

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Çarşamba, 21 Mart 2018