Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

CANAN UYSAL'ın DİYETİ

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 847 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

 Sevgili Mekâncılar,

Çok eskiden beri tanıdığım, hem de TED Ankara Kolejli bir diyet Uzmanı var. Kendisiyle Büyük Kulüp’te bir konferans verirken tanışmıştım.  Çok iyi bir diyetisyendir. Onun sırtında çantasıyla gelmesi de tam bir diğerkâmlıktı. Kendisine müteşekkirim.

*** 

Şimdi kendisinin verdiği diyet listesini (iznini alarak) sizle paylaşıyorum.

 ***

Lütfen bunun bana göre tanzim edildiğini ve herkes için geçerli olmadığını unutmayınız.

 

1800 Kalorili Beslenme Programı: 80 gram Protein,

 

SABAH: 2 dilim İstanbul Halk Ekmek (Organik Ekmek)

 

              2 dilim 50-60 gram az yağlı beyaz peynir

 

2.5 SAAT SONRA: Roka, Nane, Tere, Domates.

 

ARA : ½ paket Altınbaşak veya tatlı diyet bisküvisi veya 1 porsiyon meyve + 2 tam ceviz

 

2.5 saat sonra yağsız yoğurt veya bir küçük ton balıklı salata (sebze yemeği)

 

İki Dilim ekmek (organik olacak)

 

Ara

 

Biri mutlaka meyve olacak şekilde doğal yoğurt ve iki dilim organik ekmek

 

İki dilim organik ekmek veya tost veya 1 paket Altınbaşak diyet ekmeği ile ayrıca 1 ayran (millî dilim ekmek içkimiz) veya 1 dilim peynir.

 

Akşam 1 dilim veya daha az ekmek + 3 yemek kaşığı tahıl grubu gıda (1 dilim ekmek) yani 6 yemek kaşığı tahıl (1mg veya 240 cc) afiyetle yenecek.

 

Bunu kendisi bana özel olarak hazırladı, herkes en doğru diyetisyenini kendi bulmalı gayet tabii.

Kendisine ulaşmak isteyenler +90 530 2648044 +90 533 2142709

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

www.noovalife.com

Hararetle tavsiye ederim. Tam bir avcı toplayıcı diyeti...

Sevgim ve Saygımla

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 04 Mart 2017 Cumartesi

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Perşembe, 22 Şubat 2018