Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

DEDİ Kİ YOH YOH!

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2755 kez okundu
  • 0 yorum
  • Bu yazıya abone ol
  • Yazdır

Bir kitap yazdım, ilim irfan dolu.

Sordum “Yâ Hû bana yardım eder misin”?

Aldım işte cevabını:

İşte ben buna “ustalık” derim.

Peki dedim “dönme dolap olsam verir misin”?

Peki “dedim bâri bana bir dakikanı verir misin”?

Dedi ki “sıfır çekiyorum ama Ümid verebilirim”…

Yâhu, “hani opera söylesem”?

Dedi ki “döverim”!

Lan, oğlum, sen salak mısın ki benim mûsikîme dil uzatacaksın”?

Dedim “memleketin her tarafı petrol dolu, Güneydoğu’ya ne hâcet”?

Dedi ki “sen eşşeksin, nefesini dahi keserim”.

Yâ Hû dur bir dinle dedim”…

Dedi ki

Dedim “ayrılık çok koyuyor”,

Dedi ki

Uğraşma, yalnızım yalnız…

Sordum “neredesin Lâçin”?

Dedi ki

Dedim “Alagözlerine kurban olayım”…

Dedi ki

Dedim “üşüyom”.

Dedi ki

Dedim “şunun bir ortasını bulsak”…

Dedi ki

Dedim “peki, öyle olsun”…

Dedim, “bu memlekette asker nerede”?

Dedi ki

Dedim “sen deli misin”?

Dedi ki

Öykelendim, “verecek miyiz be” dedim!

Dedi ki

Dedim “korkuyorum”!

Dedi ki

İslâmofobi azmış da, afişler yapmışlar.

Çüş artık!

Dedim "benim evim hangisidir"?

Dedi ki "bu":

Bırrrrr!

Kızımdan son bir kere daha rica ettim.

   Dedim “acık gelir misin”?

      Dedi ki “Kıbrıs’tayım”.

         İşte ben de dedim ki… 

           Şey...

              Yâni ısrar etme, BOAZ Köprüsü’ne teras konmaz…

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya - 30 Ağustos 2013 Cuma

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Pazartesi, 20 Kasım 2017