Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

DERDİNİZ NE, BURASI DAR MI GELDİ?

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2605 kez okundu
  • 0 yorum
  • Bu yazıya abone ol
  • Yazdır


Kürdistan Bayrağı var ya, çok absürt çünkü aynen trafik ışıkları gibi: Sarı Kırmızı, Yeşil.

E babo, insanoğlunun %10'u Dalton'dur; yâni ışıkta görüşleri nâkıs olur.

Onları sevgi korusun:

Profesör Müftü Bey fetva vermiş: "Hac'da cep telefonuyla çekim yapmak günahtır" diye.

Allah'ına kadar haklıdır.

Ateist veya ........ olabilirsiniz de,

Ümmetin, milletin, her şeyin huzurunu kaçırmaya ne hakkınız var?

***

Dün gece gene Hünkâr'daydık. Ne fazla, ne eksik, 3 masaydık.

Birinde 10 sene önce karısını kaybetmiş ve "karı gittikten sonra dünyanın tadı yok" diyen bir Ermeni idi.

Benim Kilise Görevlisi Zangoç olduğumu söyledik; yutmadı ama muhabbet ettik.

"Çirkinse Ermeni'dir" dermiş kime baksa.

Neyse, öbür masada da Süryani milyarder iş adamı oturuyordu karısıyla, zamanında işleri aksayınca depresyona girip bana gelmişti. 

Gene mağrurdu ve artık kahverengi şeyler giymiyordu; saçlarını da koyuya boyamıştı. Sanırım karısını da değiştirmemişti.

Eh, Neslim de "bak, ne diyor" dedi.

Neyse, dün Cânan bizdeydi, ne kadar Bipolar olduğumuzun ispatı aşağıdadır:

Şintoizm

Budizm

 

"Eyvallah Yavrum, döversiniz"...

Neyse, bugünlük bu kadar yeter...

   Gerisi kısa bir aradan sonra!

      Nedense esir düşen pilotlarımızı GÜM diye kapının önüne koydular.

         Sanki gündem oluşturdu birileri...

                 Bakın, Feto da fenalaşmış 

      Ve....

Devletlû da, Sabiha Hanımın oradan aramış!

Mehmet Kerem Doksat - Tarabya - Şimdiki Zamanlar 21.10.2013 Pazartesi

0
Etiketler: Katar MİT pilotlar USA
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Cumartesi, 18 Kasım 2017