Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

DOSTLUK

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 1613 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Kimine göre karşısına zırhsız çıkabildiğiniz kişidir, bazısına göre ise en zor zamanınızda aradığınız insandır.

Bazısı gitarını dost bilir, bir kısmı bir hayvanı, hatta ölüm ânında yanında olabilecek kişiyi.

Pek çok kişi tanıdım, gördüm ve iyi i ilişkiler kurdum, bir kısmıyla darıldık veya ben istemeden gönüllerini kırdım.

Şimdi düşünüyorum da, geçen gün Tahir de sordu, hâlâ İklil’i ve Selma’yı görüyorum rüyalarımda

***

Şimdi Selçuk geldi, buraları budayacaklar.

Siyavuş Ağabeyim pek de iyi durumda değilmiş, Cem Kurtoğlu çok sağlıklı.

Cânan Bodrum’da, Nurperi de Belçika’dan aradı.

Oğuz sağ ve sıhhatte umarım.

İlkin Ağabeyim de sinyal veriyormuş. Dr. Oğuz Tanrıdağ'a gitmiş. Mânidar bir tesadüf!

İclal iyiymiş.

***

Raffi Ağabey de aradı ve Ada’ya davet etti.

Bizim Adanalı Ömer de motosiklet aldı, özenti hergele.

***

Dün Ziya ve Ayşen Nazlı geldiler, muhabbet pek güzeldi ama hep Ertem Baba’yı andık ve Birgül Anne için dua ettik çünkü genel durumu iyi değil.

***

Bize iş yeri ziyaretine de gelenler oldu, onları ağırladık.

Tuncay Filiz de İzmir’de ama Çınar telefonunu açmaz çünkü içine kapanmış.

***

Bir Türkan Teyze vardı, annemin dostuydu, sanırım hâlâ hayattadır, o da nevi şahsına münhasır bir insandı.

***

Barbaros Şansal KKTC’ye gitmiş, oradan girmekte Facebook’a.

Şebnem Bürkev’i görüyorum, kızı kocaman olmuş. Onu ta genceciklerinden beri tanırım ve çok severi. Merhum annesi hastamdı.

***

Hep yanımızda olan ve mecbur kalınca aradığımız bir kişi olmuştu, o da Nil Molinas Mandel.

Çok güzel ve sabırlı bir Onkoloji profesörüdür ama hep çok meşguldür, yüzü hep güler ve pırıl pırıl gülümser.

Eğer kanser olursam, mutlaka arayacağım kişidir. Annemi de o tedavi etmişti.

Başı çok kalabalıktır ama çağırınca bize mutlaka ALO der.

Şimdi biraz yatayım.

Akşam Zeynep ve Hasan Hanyalı ile yemeğe çıkacağız.

Her taraf anı dolu ve her gün “bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete” havasındayız çünkü hava da çok sıcak ve ben hâlâ hayattayım.

Sıcaklık 27 derece ve belki yüzmeye de gideriz.

Mehmet Kerem Doksat – Çeşme - 21 Temmuz 2015 Salı

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Pazartesi, 19 Şubat 2018