Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

EPEYDİR MEKÂN’I İHMÂL ETTİM

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2668 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Sevgili Mekâncılar,

Sesimi daha geniş kitlelere duyurabilmek için oldukça sık bir şekilde İLK KURŞUN internet gazetesine makale yazıyorum.

Hâlbuki bu mütevâzı mekân benim fildişi kulem ve burayı seviyorum.

Buna ister Narsisistik Tatmin deyin, ister Blog Mastürbasyonu, kim kendi kendisini yermek veya aşağılamak için yazar ki?

Yazarsa, zâten tedavisi icap eder.

Aşağıda bu makalelerin linkleri var:

http://www.ilk-kursun.com/haber/147629

http://www.ilk-kursun.com/haber/147563

http://www.ilk-kursun.com/haber/147536

http://www.ilk-kursun.com/haber/147477

http://www.ilk-kursun.com/haber/147385

http://www.ilk-kursun.com/haber/147296

http://www.ilk-kursun.com/haber/147142

http://www.ilk-kursun.com/haber/146951

http://www.ilk-kursun.com/haber/146696

http://www.ilk-kursun.com/haber/146593

http://www.ilk-kursun.com/haber/146238

http://www.ilk-kursun.com/haber/146161

http://www.ilk-kursun.com/haber/145709

http://www.ilk-kursun.com/haber/145444

http://www.ilk-kursun.com/haber/145156

http://www.ilk-kursun.com/haber/145047

http://www.ilk-kursun.com/haber/144937

http://www.ilk-kursun.com/haber/144588

http://www.ilk-kursun.com/haber/144303

http://www.ilk-kursun.com/haber/143457

http://www.ilk-kursun.com/haber/143984

***

Ayrıca, Youtube’a da kendi imkânlarımızla ve kardeşlerimizden gelen destekle bir şeyler yükledik:

 Bu programdan sonra bir benzerine çağrıldım ama yapımcı “katılanlar benim çıkacağımı öğrenince vazgeçiyorlar” diye son dakikada yerime Muhterem Hocamız Prof. Dr. Özcan Köknel’i çıkardı. Konu hipnozla yapılabilecekler, öbür dünyâdan haberle gibi şeylerdi. Sevgili hocam elinden geleni yaptı ama konuya vâkıf olmadığını da zâten söyleyerek, ortamı iki şovmene bırakmaktan başka bir rol oynayamadı.

Sevgili Prof. Sevil Atasoy’la telefonla mesajlaştık, kendisinin de haberi olmadığını, başka bir programda buluşacağımızı ifâde etti. Hâlâ haber bekliyorum.

Şimdilik bunlardan haberdar ediyorum.

Arada epey başka şey de oldu, Sevgili Karım Çocuk, Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’ın çıktığı programlar, Habertürk’te “aşk nedir” konulu bir canlı yayın da girdi, başka şeyler de…

Gene Sevgili Neslim’le beraber sırf milletimize, ilmimize hizmet etmek için İstanbul’da Küçükyalı Endüstri Meslek Lisesi’nde ve Bandırma’da Sağlık Yüksek Okulu’nda interaktif konferanslar verdik.

Psikoloji Bölümü’nde Öğretim Üyesi olduğum Beykent Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nden, başka platformlarda “Bilim Nedir, Ne Değildir” konulu tartışma toplantılarına iştirak ettim.

Emekli olduğum İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin İngilizce Bölümü talebelerine İngilizce Hipnoz ön eğitimi verdim, aynı fakültede Atatürkçü Düşünce Grubu üyelerine MİLLET OLMAK konulu bir konferans verdim.

Bütün bunlar da videoya çekildi ama işlenip Youtube’a yüklenmesi için zamana ve azıcık da paraya ihtiyaç var; ancak temin ediyoruz.

Bu arada bir kitap yazdım, yakında piyasaya çıkacak. Şimdilik mahrem tutuyoruz adını ve konusunu.

Onları ve unuttuklarımı bilahare duyuracağım ama burayı unutmayın lûtfen.

Bu arada, elime geçen bir video var, ilginç bulduğum için buraya koyuyorum.

Doğruluğundan kuşkum var bittabi:

Yürekten, gönülden ve kâlbden sevgi ve saygılarımla…

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 03 Haziran 2013 Pazartesi

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Salı, 20 Şubat 2018