Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

FASLI ŞAHÂNE, MUHABBET PEKÂLÂ

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2550 kez okundu
  • 0 yorum
  • Bu yazıya abone ol
  • Yazdır

Efendim, geçen gece bizim hayatımızda bir özel yer kapladı.

Güneş Baba, Rahmetli Peder'in kitaplarını tetkikte. Oğlu da tetikte!

Günlerdir heyecanla, helecanla yolunu gözlediğimiz can dostlarımız fakirhâneyi bir teşrif ettiler, pîr dostluk saçtılar.

Bu bir şaka, dışarı park etti Fevzi Bey.

Temizlemekten dolayı ev yarım santimetre inceldi ama değdi.

 

Neslim, çaktırmadan mevzileniyor (konuşlanıyor)...

Gecemiz tam anlamıyla dopdolu idi.

 

Neslim, 32 diş tekmili birden onlara nezâret etti!

Diğer kızımız ve damadımızın üzerine tek bir bulut musallat oldu, gökler ağladı!

***

Akabinde sofraya geçildi.

 

Muhabbetten mütevellit, 2.8 şiddetinde deprem oldu!

Sonra habitat sâkinleşti...

Mevzûlar şöyleydi:

Bilim;

Edebiyat;

San’at;

Dinler tarihi;

Maneviyat;

Politika;

Ve mahrem şeyler

Neslim, başköşeyi gasp etti!

Despotizm devam etti, çünkü Neslim, Beyaz'daki adamla özdeşleşti!

***

Önce Cyprus Brandy ile karşıladık dostlarımızı, aperatif olarak…

Sonra evi dolaştık.

Akabinde de sofraya geçtik.

İlber Hoca daha sonra mülâki oldu.

Sohbet desen değil, âdeta uçtuk.

Ortaklık ve sâhicilik eşsizdi.

 

Neyse ki, Güneş Baba hâkimiyeti ele aldı; erkeklik bizde kaldı...

***

Eh, dedik ki en sonunda da bir güzel Hipnotik Gevşeme uygulaması yapalım.

Neslim ve Zeynep Hâtun katalepsiye girdi

Ve…

Oldu!

Herkes hakkını almıştı.

Celâl'le telefonlaştık, gıpta etti.

Bu da bana yetti...

   Vakit gece yarısı idi…

      Sulh ve sükûn içerisinde altı yöne dağıldık.

         İşte bu kadar!

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 03 Eylül 2013 Salı

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Cumartesi, 18 Kasım 2017