Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

HAARP HAKKINDA

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 861 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Sevgili Mekâncılar,

Geçen gün Ulusal Kanal’da Sayın Can Ataklı’nın yönetiminde katıldığım televizyon programına bazı tepkiler geldi.

Kıyamet Silahı olarak da bilinen HAARP, Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı demektir. Bu program ABD Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülür ve iyonosferin özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere kurulmuştur. Araştırma merkezi Alaska’dır.

HAARP fikri, ilk kez Sırp asıllı ABD'li bilim adamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmıştır.

Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar olmuştur. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır.

HAARP, Pentagon’un kontrolünde ve Amerika Birleşik Devletleri Ordusu’nun hizmetinde olan önemli bir projedir.

HAARP’ın yapabileceklerini kısaca şöyle sıralayabiliriz,

1- İklimleri değiştirmek

2- Suni Deprem yaratabilmek

3- İnsan bilincini kontrol edebilmek

4- Sel ve kuraklık oluşturabilme.

***

Bu önemli bilgiyi geçen gün Halk TV’de Sayın Can Ataklı ile beraber çıktığım canlı yayından sonra bana gelen,

Sayın Haluk Dural’ın yolladığı mesaj üzerine zikretmek istedim ve gerçekten böyle bir tesis var kadim dostumuz ve müttefikimiz ABD’nin Başkanları bu silahı deprem ortaya çıkartmak ve elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı bu alan uçaklar için çok tehlikelidir.

Bu yüzden HAARP tesislerinde, uçak kontrol sistemi kurulmuştur. Herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda antenlerin faaliyetleri otomatik olarak durdurulmaktadır.

Tesla bu çalışmanın temelini atan kişidir. Tesla iyonosfere gönderdiği radyo frekanslarının çok daha kuvvetli bir şekilde geri döndüğünü fark etmiş ve bunun üzerine çalışmıştır. 

***

Çalışmanın ana işlevi; iyonosfere doğru yüksek hatta çok yüksek radyo frekansları göndermektir.

HAARP tam 180 kablodan oluşur ve toplamda 36 Milyon Watt enerji açığa çıkarır.

Amerika’da ise bir elektrik santrali sadece 52 bin Watt kullanabilmektedir.

Bu projenin gücünü buradan çok daha iyi anlayabiliriz. 
Bu silaha “Kıyamet Silahı” diyenler de var ki haksız sayılmazlar.

HAARP, gelişen Teknoloji ile ileride çıkacak muhtemel savaşlarda kullanılabilecek çok tehlikeli bir silahtır.

Çünkü HAARP’in özelliklerinden biri, istenilen yerde deprem oluşturabilmesidir.

Bu sebeple birçok ülke Amerika’dan HAARP çalışmalarını durdurmasını talep etmiştir.

HAARP ile ilgili görsel sonucu

HAARP İLE İLGİLİ KOMPLO TEORİLERİ

Projenin yapımının 1995 yılında bittiğini ve hemen ardından denek istedikleri en büyük komplo teorilerinden biridir. Bu komplo teorilerine göre HAARP ilk defa “Gölcük Depremi”nde denenmiştir.

Eski Türkiye Başbakanı Bülent Ecevit depremin bir komplo olabileceğini düşünüp araştırılmasını istemişti.

Bunu Ecevit rahmetli olduktan sonra bir TV Programına katılan Afete Hazırlık ve Deprem Derneği Başkanı Ahmet Mete Işıkara (Deprem Amca idi lâkabı) açıklamıştır.

MEHMET IŞIKARA ile ilgili görsel sonucu

 

Kendisi deprem sonrası arayıp araştırmasını istemiştir. Depremden önce ve sonra gelişen bir kaç ilginç olay da depremin normal bir deprem olmadığı düşüncemi sağlamlaştırıyor.

Depremden önce denizde büyük bir ateş topu ortaya çıkmış. Bunu depremden sonra birçok balıkçı doğrulamıştır ve birçok görgü tanığı vardır.

Bunun dışında HAARP’ın en büyük belirtisi olan gökyüzü renginin değişmesi de depremden önce herkesin ilgisini çeken bir olaydı.  

Depremin beklenenden uzun sürmesi, telefonların çalışmaması bunlar hep kuşku uyandıran olaylardır.  

HAARP ortaya çıkmadan önce bazı belirtiler gösterir. Yani burada tam tersi “Belâ geliyorum der”.

***

Artık devir değişti ve savaşlar sessiz oluyor. Deprem bunun en stratejik ve akılcı olanı. Depremi sadece “Allah yapar” yaklaşımı da ne yazık ki artık geçerliliğini kaybediyor.  

***

HAARP, namı değer Kıyamet Silahı birçok felâkete sebep olmuştur ve böyle giderse olmaya devam edecektir.

Bu cihaz genelde hareket halindedir ve sorumlusu olduğu deprem çoktur.  

Yakın dönemde gerçekleşen ve son zamanın en büyük depremlerinden biri olan Japonya Depreminin de bu korkunç cihazın bir oyunu olduğu düşünülmektedir.

Komplo Teorisyenlerine göre, Gölcük depremi sırasında yaşanan ve acaba deprem bir HAARP saldırısı mı dedirten “tesadüfler”: Deprem günü Gölcük’te basit bir devir teslim töreninde ABD’li ve İsrailli üst düzey komutanların oluşu, Deniz üssünde hiç bir Türk subaya giriş izni verilmeyen bir ABD deniz altısının oluşu olarak özetlenebilir. 

 

***

Olay daha dünya basınına yansımamışken İsraillilerin yardım çalışmalarına başlamış olması,depremden önce denizde büyük bir ateş topunun ortaya çıkması, Gökyüzü renginin değişmesi,

Depremin beklenenden uzun sürmesi, Telefonların çalışmaması gibi olaylar gözlemlenmiştir.

***

Evimde DVD’si de var, isteyen herkesi ağırlayın bu silahın boylamlar boyunca mikrodalga yayarak ABD’lilerin istedikleri ülkede denizlerde birkaç santigrat derece ısınma ve deniz suyunda kabarcıklar oluşmasına ve bunu depremin takip ettiğini yol açtığını o dönem herkes gözlemlemiştir.

***

Maalesef böyle bir tesis var ve ABD’nin başında her kim varsa, bunu istediği gibi kullanmıştı.

***

Akıl, hikmet ve bilim en önemli rehberimiz olsun.

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya - 12 Eylül 2017

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Pazartesi, 28 May 2018