Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

HULKİ CEVİZOĞLU, LÂLE SARIİBRAHİMOĞLU, BELGİN AKALTAN, DENİZ DÜLGERLER, BERRİN TUNCEL, DERYA SAZAK, CAN DÜNDAR ve gene HULKİ CEVİZOĞLU

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 5137 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

İnternetten bomba gibi bir belge düştü önüme, sağ ol Atakan.

Diğerleriyle pek ünsiyetim yok da, nedense samimiyetine asla güvenmediğim Hulki Cevizoğlu ve Can Dündar ikilisinin muazzam bir ortak yönleri varmış. Hulki Cevizoğlu ile muhaberemizi (hâttâ muharebemizi) geçmiş yazılarımda bulabilirsiniz.

Bir dönem bütün tasavvuf ehlini sapık ilân eden, masonluğa ve Rotaryenliğe saldıran -acaba Özgür Masonlar Büyük Locası hâriç mi, kendisinin orayla bir alâkası yok mu-, şimdilerde müthiş mübalâğalı bir Atatürkçü kesilip durmadan, çalakalem imlâsı da, kurgusu da perişan kitaplar yazan bu entellektüelimizin bu grafomanisinin temelini merak ederdim hep; meğer bir misyonla özel eğitim almışmış!

Pamukçuk'tan başka "dış yatırımlar" yapıldığı da gittikçe ortaya çıkıyor!

 

Turgut Özal tarafından yurtdışına gönderilen gazetecilerin ilk kafilesinde yer alan Hulki Cevizoğlu'nun 1987 yılında yazdığı MİSYON adlı bir kitabı var; hiç aramayın, piyasada bulamazsınız, çünkü "yok edilmiştir".

Hulki Cevizoğlu nedense artık esamisi okunmayan bu kitabında kendilerine yüklenen bir misyonla yurtdışına gönderildiklerini ama sonra nasıl işin skandala dönüştüğünü anlatır.

Kafilede Lale Sarıibrahimoğlu, Belgin Akaltan, Deniz Dülgerler, Berrin Tuncel, Derya Sazak, Hulki Cevizoğlu ve Can Dündar vardır.

Yâni 4 kadın, 3 erkek.

Örtülü ödenekten Londra'ya gönderilen gazeteci kafilesinin içindeki erkeklerden biri bıyıklarını kestirip, küpe taktırır ve Gay Club'a üye olur.

Hulki Cevizoğlu bu gelişmeyi Misyon kitabının 81 ve 82. sayfalarında şöyle anlatır:

"Ne deli ne depdeli kulağı küpeli. Londra, 11 Haziran 1986, Çarşamba.

Pronounce (telâffuz) dersine girdim. Biz yaşlarda bayan hocamız Jo, radyo haberlerini kaydettiği kaseti dört kişiye verdi. Yandaki küçük odaya geçtik. Tam kaseti dinlemeye başlamıştık ki, arkamdan birisi Türkçe 'merhaba' diye seslendi. Gelen X idi. Döndüm. Aa! Bıyıkları yoktu. Kesti mi, kaza mı oldu gibi sorgularcasına bakarken, sağ kulağındaki küpeyi fark ettim.

Mercimek büyüklüğünde, gümüşe benzer, beyaz bir küpeydi kulağındaki. 'Ne zaman yaptın? Nerede deldirdin?' diye sordum. Oturdu gülerek yanıtladı:

'Gay dükkânında yaptırdım'.

Gay, İngilizce'de "ibne", "homoseksüel" anlamına geliyordu. Pek çok İngiliz genci, fraksiyonlarına göre sağ ya da sol kulaklarına böyle küpe takıyordu. Bizim X de, bir süredir, kulağını deldireceğini söylüyordu ama espri yapıyor diye alıyordum.

'Niçin böyle yaptın?' dediğimde, şu yanıtı aldım:

"Gay Kulübe üye oldum. Artık akşamları arkadaşsız kalmayacağım".

    Şimdi, "ne var bunda diyeceksiniz?

        Benim düşüncem o ki, birileri bize iyi polisle kötü polisi oynattırıyor.

            Biz de sabahlara kadar bu adamları seyrediyor, onlardan bahsediyoruz.

                Hepsi de birer marka ve gündemi tâyin ediyorlar, bu arada ümüğümüz sıkılıyor

                    Milliyetçi Hareketsizlik Partisi'nden ve Arap Kürt Partisi'nden sonra ne oluyor

                        Atatürk'ün kurduğu partinin başkanı siyasî İslâm'ın simgesi olduğunu ahmakların

                            dahi bildiği kara çarşaflılara parti rozeti takarak, misyonunu yerine getiriyor!

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 25 Kasım 2008 Salı

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Pazartesi, 28 May 2018