Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

İSTİKLÂL MARŞI REKLÂM MÂLZEMESİ OLUR MU?

Posted by on in Magazin
 • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
 • 3991 kez okundu
 • 2 yorum
 • Yazdır

Olmuş, hem de bakın nasıl:


Gencecikken uyuşturucudan vefat eden Jimi Hendrix de Amerikan Millî Marşı’nı böyle yorumlamıştı:

Mukallitleri de var:

İyi de, orası ABG,

Bizim ise millî beraberlik ve bütünleşmeye en çok ihtiyacımız olduğu zamanda, THY için daha başka bir şey bulamaz mıydık?

Meselâ şöyle bir şey:

Baksanıza…

Şimdilik top oynuyoruz ama...

Esed'le ile savaşacağız.

Öyle diyorlar...

   Tam da iyi bir psikolojik manevra değil mi?

      Yoksa…

         Değil mi!

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 08 Ekim 2012 Pazartesi

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

 • Misafir
  veritas Salı, 09 Ekim 2012

  tesev

  Hocam selâmlar,

  İstenildiği kadar istiklal marşı falan kullanılsın ilerde bu marşımızı da kaldırma girişiminde bulunacaklardır. TESEV in raporunda şöyle diyor:

  "Anayasa’nın Başlangıç bölümü dâhil olmak üzere bütününde, Türk etnik kimliğine vurgu hâkimdir. Bu vurgu, metin boyunca sıkça tekrarlanan “Türk vatanı ve milleti”, “yüce Türk devleti”, “Türk milleti”, “Türk toplumu”, “her Türk”, “Türk vatandaşı”, “Türk dili”, “Türk kültürü”, “Türk tarihi” gibi ifadelerle kendisini göstermektedir. Bu dil, farklı etnik kökene mensup insanlardan oluşan Türkiye toplumunun çoğulcu yapısıyla bağdaşmamaktadır. Bu nedenle, hazırlanacak yeni Anayasa’da herhangi bir etnik kimliğe bu ve benzeri göndermeler yapılmamalıdır. Gerek Anayasa’nın birçok maddesinde, gerekse çeşitli yasalarda yer alan “Türk milleti” ifâdesi “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları” ifâdesiyle değiştirilmelidir. Bâzı hukukçulara göre ise, kolaylığı nedeniyle sâdece “millet” sözcüğünün kullanılması yeterli olacaktır".

  MKD: Maâlesef öyle!

 • Misafir
  Mustafa Terziahmetoğlu Çarşamba, 10 Ekim 2012

  KÜRESEL SORUNLAR PLATFORMU

  TESEV raporu öyle diyor da, Küresel Sorunlar Platformu bu konuda acaba ne diyor?
  Bilgi Üniversitesi bünyesinde bir platform.
  http://pgchallenges.org/danisma-kurulu/

  Danışma Kurulunda aşina isimler var.
  Dr. Mensur AKGÜN
  Fatih AKOL
  Dr. Berat ALBAYRAK
  Prof. Dr. Mehmet ALTAN
  Prof. Dr. D.Ülke ARIBOĞAN
  Egemen BAĞIŞ – Başkan
  Tuna BEKLEVİÇ
  Doç. Dr. Haluk DURSUN
  Tarik El HAŞİMİ
  Prof. Dr. Eser KARAKAŞ
  Can KARAŞIKLI
  Saffet KARPAT
  Prof. Dr. Hasan KÖNİ
  İbrahim KUTLUAY
  Zülfü LİVANELİ
  Soli ÖZEL
  Bensiyon PİNTO
  Prof. Dr. Remzi SANVER
  Laki VİNGAS

  Tuna Bekleviç için Vural Savaş "ajan" demiş.
  http://www.guncelmeydan.com/pano/vural-savas-tuna-beklevic-ajan-t16986.html
  Tayyib Erdoğan'ın yedeği diyenler de var.
  http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=7543
  Fakat, bu isimler arasında dikkat çeken biri daha var.Sayın Prof.Dr.Remzi Sanver.
  Acaba TESEV raporu kapsamında Anayasa değişikliği hakkında Sayın Sanver ne düşünüyor acaba?
  Mutlaka bir düşüncesi vardır...

  S........

Yorumunuzu bırakın

Misafir Pazartesi, 28 May 2018