Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

KAÇIP GİTMEYELİM

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 1649 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Son zamanlarda yeni bir moda başladı: Kaçıp gitmek!

Bu memlekette herkese yer var.

Birgül Anne (fotoğrafını koyamıyorum, gönlüm dayanmıyor) maalesef artık ömrünün son demlerinde, fazla dayanmayacaktır!


Kimse ölümsüz değil. Ne var kaçacak ve memleketten ric'at edecek?

Ne var, sonu mu geldi dünyanın,  ilk Ramazan mı bu?

Oruç tutan isterse mütevekkil davranır; açlığa susuzluğa katlanır.

Arzu eden namaz kılar, Cuma’ya gider.

Bir kısmı kafayı menopoza takar, sanki kadınlığın sonu gelmiştir.

***

Bazısı vardır ki mevsimi geldi mi dayanamaz, iflah olmaz muhaliftir ve mutlaka bloglara musallat olur.

***

Bu aralar sıcak da cehennemî ve yakıcı, yeni adres de hayırlı olur inşallah.

***

Neslim ve Zekeriya da şimdi istişaredeler ve konuşuyorlar.

***

Bakalım ne olacak ve nasıl olacak?

Burası 19 Mayıs Mahallesi Çoruh Sok 32/5 Fulya İstanbul.

Herkesi bekleriz.

Dün Dr. Hilmi Or ve Can’la beraberdik, sofra pek zengindi. Geçmişi, memleketi, gelişmeleri konuştuk.

Sohbet pek hoş, aş ve muhabbet pek hoştu.

Yaşar Nuri Öztürk, Kur'ân ve Yaradılış ana konularımızdı. Bayraktar Bayraklı'dan da bahsettik. 

Hayırlı olsun herkese… 

Mehmet Kerem Doksat - 09. 07. 2015 – 07 – 09 Temmuz 2015 Perşembe 

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Cuma, 23 Mart 2018