Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

KONGRELER DE KONGRELER…

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2231 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Allah elinize, belinize, dilinize sağlık versin.

Kazancınız bol olsun.

Bütün paralar nakit aksın ki kâr da kar gibi aksın.

Antalya’daki Ulusal Psikiyatri Kongresi, Bursa’daki Uluslararası Destekli Yüzüncü Geleneksel Biyolojik Psikiyatri Kongresi, KKTC’deki bilmem Kaçıncı Uluslararası Katkılı Anksiyete Kongresi, Gene KKTC’deki Geleneksel Gazi Günleri Kongresi, Kapadokya’daki Herkese Açık Ücretsiz Psikanaliz Kongresi, Ayasofya’daki İbâdete Açılsa mı Açılmasa mı Kongresi, Sofya’daki Göçmenler Neden Kuştur Kongresi, Nepal’deki Uyuşturucu Madde Neden İptilâ Yapar Kongresi, Katmandu’daki Poliandrinin Evrimsel Kökenleri Kongresi, Cem Ceminay’ın Düzenlediği ve Büyük Kulüp Sponsorluğunda tertip edilen Ananız Neden Güzeldir Kongresi, Antalya’daki Uluslararası Dolgulu Psikofarmakoloji Kongresi, Pek Muhtemelen Tarabya’da gerçekleştirilecek olan Geropsikiyatri Kongresi, Ulm’da yapılacak Masonoloji Kongresi, Washington’da düzenlenecek ilk Fetoloji Workshopu, Bu Sene Hangi Boy Etek Moda Bildirgesi için son bildiri gönderme tarihi süresiz ertelenecek, Moderatör: Paris Hilton…

Ayrıca Demansı Nasıl Bilirdiniz Çalıştayı Ama Yerini Unuttum, Bir Hatırlarsam Bildiririm Toplantısı.

EEG ve EMG için en doğru iğneler hangileridir?

Edirne’de…

Akupunktur nerede?

Şanghay’da dedik ya!

Biz sâdece Erdal Ağabey’inkine katılıp Telehipnoz ve Şeytan Kovma Âyini yapacağız.

Mutlaka bekleriz.

***

Soru: Bizim Lonca Nerede İdi Bildirgesi?

Cevap: Upaşinad’da.

Doğru, geç içeri…

Bu memleketin hangi bütçesi kaldı, hangi ödeneği var da bu kadar çok bilimsel toplantıyı kaldıracak?

Şaka gibi!

Kâbus desem, yetmez ifâdeye hâli pürmelâlimi…

Bugüne kadar yaptığım bütün kısa etekli kehânetlerimi geri çekiyorum.

Türk Kimliğimi kaybettim; hükümsüzdür.

Ne kan ne de lenf gövdeyi götürür.

Yavaş yavaş miyozisle bölünürüz ve nur topu gibi beş veledimiz olur.

Hepsi de beş ayrı istikamete gider.

Geriye sükût kalır.

Ha, bir de Japon’larla tek akraba kelimemiz:

Şaşı!

Şaka şuka.

Geçiniz…

Neslim mi?

Bugün Cesi’den çıktı, Davud’un himâyesinde annesine gitti,

"Çocuklar babalarını özlerler mi" diye sorulduğunda gözleri çakmak çakmak oldu, gözleri doldu ama her zamanki gibi kendine hâkim oldu.

Kar demedi, kış demedi, enseyi karartmadı ve bastılar gaza, çıktı yola.

Acep kaç kişi seyretti?

Üç mü, beş mi...

Ben evde sıcak ve refahtayım hâlbuki.

Gel Karıcığım,

"Ben geldim, beeen, beeeen, beeeeeen" de.

Yetişirsem Han’larız…

Yetişemezsem de bermutat

Sarılıp bir CIA dizisi filân seyredip, Perşembe'yi plânlarız.

Mehmet Kerem Doksat – Stratosfer – 10 Aralık 2013 Salı

0
Etiketler: cesi kongreler Neslim
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Pazartesi, 19 Mart 2018