Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

NERON(LAR) KİMLERDEN ACABA?

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2386 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Mecidiyeköy'de tam metro istasyonuna girerken yakalanan "PKK teröristi" Şahabettin Demir'in üzerinden 3.5 Kg A4 patlayıcısı çıkmış; eğer yakalanmasaydı muhtemelen yüzlerce kişi ölecekti!

Bu arada birileri Neronculuk "oynuyor" ve arabaları, otobüsleri yakıyor. Acaba benzeri eylemleri daha dün kimler, hangi örgüt ve "savaşım uğruna yapmıştı? Devletin en yetkili kişileri aciz içerisindeler ve yüzlerini gizledikleri için bunları yakalayamadıklarını söylüyorlar. Bir de ekliyorlar "bu bir grup hastalıklı kişinin mi işi yoksa terörle ilişkisi mi var, araştırıyoruz"!

Gülsem mi, ağlasam mı bilemiyorum ama bunu yapanlardan küçük bir istirhamım var: Lûtfen güçlü devletimizin sizi yakalayabileceği tüyolar verin, İstanbul Vâlisi'nin o güzelim ve zekâ fışkıran ifâdelerinden bizleri kurtarın. Daha önce bütün kentin trafiğini yasaklayarak trafiğe çözüm bulmuş olan bu dâhiyi çok sık televizyonlarda filân görmeyelim, kıskanıyoruz! Çok rica ediyorum kendinizi ele verin ve yakalattırın, e mi?

Yâhu, bu iki hâdise asında illî râbıta (nedensel ilinti) bulmak için zekâ mı gerekiyor? Terörizmin yöntemleri bir bilim dalı hâline gelmiş durumda. Acaba bu arabaları kim(ler) yakıyor dersiniz? Ben tahminimi söyleyeyim, gerisi size kalmış: Ayrılıkçı ABKC Gerillaları (Hindistan'daki Assam Eyaleti'ndeki 'Asom Birleşik Kurtuluş Cephesi). İhbar benden, yakalaması sizden. Haydi, Devlet göreve!

***

TSK vuruyor, ânında misenformasyon ve dezenformasyon başlatılıyor. Devletlû ile Bush el ele, kol kolalar ve gizlilikten çıkmış anlaşma ile Kürdistan'ın tanınması güme gidiyor.   Antisosyal mi, daha da beteri mi olduğunu hâlâ tam anlayamadığım Türk ve Türklük düşmanı Nicolas Sarkozy'nin Selânikli Sefarad Yahudilerinden birinin torunu olduğu beyânı ortaya çıkıyor. Bu arada, zamanında Türk kanı ile beslenen din adamı (!) Makarios'un oğlancı olduğu ve İngilizler'in şantajla onu hâllettikleri gündeme düşüyor.

***

Bu arada, diyelim ki Yeni Şafak gazetesinde köşebentlik yapan Koray Düzgören adlı birisi var ve gene diyelim ki bu necip şahıs Cumartesi günleri Roj TV'de "7. Gün diye bir program yapıp sunuyor. Diyelim ki vatansever bir vatandaş bunu Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi Beyefendi'ye bildiriyor ve gene gene gene diyelim ki ondan gâyet resmî, ilgisiz bir sivil toplum örgütü başkanına dahi yakışmayacak bir bürokrat ifâdesiyle "bu gibi durumların sonuçlanmasının en az bir ay süreceği cevabını alıp çıldırıyor.

Siz olsanız ne yapardınız?

Ben olsam bu yazıyı yazardım.

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 25 Aralık 2007 Salı

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Çarşamba, 21 Mart 2018