Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

GEÇİCİ MUYENEHANEMİZ

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 1716 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Bir hatırlatmada bulunmak isterim.

Bendeniz Prof. Dr. Kerem Doksat (Psikiyatr ve Psikolog) ve Yardımcı Doçent Dr. Neslim Güvendeğer Doksat (Çocuk Psikiyatri ve Psikolog) yeni muayenehanemizde hizmet vermekteyiz. Bize +90532.3110015 v3 +905335564035 GSM numaralarından her zaman ılaşabilirsiniz.

***

Bu aralar gerek benim ailemin, gerekse aziz vatanımızın tepesinde kötü bulutlar dolaşmakta. Onunla ilgili olarak da bir gazetede (sürpriz olsun) yazılarımı bulacaksınız.

Şimdilik adresimiz: 19 Mayıs Mahallesi, Çoruh Sokak, BNK Ofis, No: 32. Daire: 5, Fulya/Şişli/İstanbul'dur. Telefon numaralarımız aynıdır. (0212 2402421, 212 2401603). 0533 5438004.

Uzman Psikoloğumuz da bizimle.

Paylaşmak istedik.

Selam ve sevgilerimizle...http://www.doksat.com/iletisim.html

***

Bu arada, Evrimsel Psikiyatri ve Evrimsel Açıdan Kişilik Bozuklukları kitaplarımı yakında çıkacak.

Bulamayanlar içinse Psikanaliz Yanılgısı, Neden Siyaset, Neden Düşünce, Ruhumuzdaki Fırtınalar (kapağı bir Bipolar Hasta tarafından çizilmiştir), Psikiyatri Tarihi 1960- 180 kitaplarımı seçkin mağazalarda, orada bulamazsanız çevrim için olarak temin edebilirsiniz.

***

Literatür Symposium dergisi de başarıyla yayın hayatını sürdürmekte.

Makalelerinizi, olgu (vaka fark etmez) sunumlarınızı veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. , Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. , adreslerine yollayabilir veya BNK Ofis 19 Mayıs Mahallesi Çoruh Mh. Çoruh Sk. No 32. Kat2 Daire 5 Şişi Fulya adresine yollayınız.

http://www.literatursempozyum.com/ adresinden de yayım kurallarına bakabilirsiniz.

Hemen her konuda ama bilimsel olmak şartıyla ve yayım kurallarına uymak şartıyla makalelerinizi yollayabilirsiniz.  

Bu arada yarın HALK TV’de 21’de Canlı “Yayında Terörün etkilerini ve Zararların”ı canlı yayında paylaşıyor olacağız.


Sevgili Dostum Prof. İlber Ortaylı’nın söylediklerini de dikkatle takip etmenizi tavsiye ederim.

Yakında da Nişantaşında hizmetinizde olacağız.

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya - 16 Mart 2016 Çarşamba

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Çarşamba, 21 Şubat 2018