Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

VATANDAŞTAN FEZLEKE

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2444 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Sayın TBMM Üyeleri ve Parti Yetkilileri,

Kimse AKP'nin vatan hâini olduğunu, Başbakan'ın da benzeri bir misyonu bulunduğunu iddia etmedi.

Hâttâ iyi şeylede de imza atmaktasınız. Asrın rûyasını geçekleştirdiniz ve ilk uydumuzu başarıyla uzaya gönderdiniz.

Bu adam ve benzerleri daha o zamanlar böyle söylüyorlardı:

Ta Özal döneminden beri olmayan şeyler tekrar başladı ve Yüce Meclis'te kan döküldü.

Peki, siz neredeydiniz?

Eminiz ki bu görüntüleri de birkaç saat zarfında "temizler" veya "sildirirsiniz". Böylece herkesi de sindirdiğinizi zannedersiniz.

Öcünü Almadan Duramayan Adamı paketletip getirttiniz.

Bir güzel yedirip içirdiniz, besleyip büyüttünüz. Ziyaretçileri bol oldu.

Ona gidip gelenler arttıkça, TSK küçülüp paramparça oldu. Bu da yetmedi, "Astsubaylar, örgütlenin ve birbirinizi de yiyin" dediniz.

Baktınız kesmedi, Rum'a gazı koklatıp, Kıbrıs'ın suyunu kestiniz.

İmanınız bolsun ama her tarafa bol keseden câmi diktiniz.

Dün İzmir'e gelmek üzere havaalanına (pardon, uçakalanına, Kıbrıslılar öyle der) doğru yola çıkmıştık ve korkunuzdan yolumuzu değiştirecektik ama vazgeçtik. nasıl olsa vâsıl oluruz dedik. Şoförümüz "Peygamber" lâkaplı Davut Bey de tedirgindi ama hiçbir şey olmadı.

Tek dikkatimizi çeken, bütün işyerlerinin neredeyse tamamının kepenk indirmiş, müzikhollerin boş masalara taverna müziği dinlettiği oldu.

Etrafta mahşeri ve ma'şerî bir sükût hâkimdi.

Fazla ses yoktu.

Filipinoların mâruz kalmaya mahkûm edildikleri keskin mazot ve iyi yanmamış benzin kokusuna aval aval bakan garibanların hâli pür melâlleri aklıma flash backler şeklinde düşmeye başladı...

Türkü Barlar, Simit Cafeler, Kış Olimpiyatları için toplanılmış olan mekânlar, her yer ama her yer sinek avlıyordu.

Bir zamanlar gönül verdiğim sporda bile gencecik canlar toprakla kavuşmuştu!

Buraya gelirken bindiğimiz tayyarede hep ümide uçan gariban köylüler ve kasabalılar vardı.

Smyria'nın asaleti ve Hasan Tahsin'i hâlâ yerindeydi ama Kadifekale'si de kâbus gibi tepesinde dikilmekteydi.

Siz ise İkitelli'de, orada burada devamlı olarak paralellerden, üçgenlerden, dörtgenlerden bahsetmeye devam ettiniz.

İmamların kavgasından bıkan bu necip milletin artık bu kayıkçı kavgalarından bıktığını hesap edemediniz.

Mağdurlardan, mağdurelerden bahsederken Lehçe-i Lûgat-ı Osmanî'yi pekâlâ ve çok güzel kullanmaktasınız ama herkes kerkesle mahkemelik oldu.

Adalet Bakanınız Bozdağ, dağ gibi biriken dosyalarla nasıl başa çıkılabileceğine dair hiçbir şey söyleyemiyor.

HSYK ne olacak, belli değil.

Sloganınız olan şarkı için bile sizi dava ettiler.

Hâlbuki dünyanın her yerinde, her kıtasında, bütün sınırlarında...

Toprağı kazırsanız, altından Türk çıkar, göremediniz.

ABD, Batı Kulübü, Faiz Lobisi dediniz, en büyü feyzi siz yediniz ama uslanmadınız.

Neden Google'da ikinci lisan olarak "Kürdî" yazar, düşünmediniz.

Yarın öbür gün sizden bir 3 D yazıcı ile binlerce kopya yapıp, bütün kâinata servis edilirseniz ne olacağını da hesaplayamadınız.

Bütün memlekete ray döşemekten bahsettiniz. Ağzınızdan çıkan her söz yüzünden istiskal edildiniz ve özür dileyeceğinize, "sen o patronlarına söyle" filân dediniz.

Samsun gibi huzur dolu şehirde bile uçan tekmeler konuşuyor çünkü işler şirazesinden çıktı. Kocasına el uzatan sapığı millet linç edecekti, zor tuttular. Her tarafta hırsızlık, zina, talan ve yalan arttı ama siz hep başkalarını suçladınız.

Emeklilerin maaşları neredeyse "geri öde arkadaş" seviyesine indi, acaba b yahut c plânınız ne?

Hayatımda görmediğim ağırlıkta hakaretler üzerinize Poseydon'dan çıkmış gibi, Zeus'tan mahreç almış gibi yağdı ama siz gene kükremektesiniz.

"Ben, beeeeen, beeeeeeen" dediniz, belli ki hep de diyeceksiniz!

Dua okuyarak, vicdan sömürüsüyle, Karmik haritalarla insanları dolandıran şifacılar, safsata ve zerzevat tüccarları bütün medyayı doldurdu.

Cam gibi ekranlardan her şeye ulaşıp seyrediyoruz ve görüyoruz.

Yarın 500.000 kişi ortaya dökülüp, zılgıtlar çekerek saldırdığında...

Hâlâ şu kadar veririm kelle başına diye İsrail'le pazarlık mı edeceksiniz.

Bilemiyorum ama bu işin sonu zor gelir.

Kâinat bir ince ayardan geçiyor. Her taraftan haşhaş ve Haşhaşi fışkırıyor.

Çİn de, Hint de, G50 de, herkes birbirini dinliyor...

Bunlara nasıl bir tefsir getirteceksiniz?

Şimdilik bu kadar, hafta başından önce tekrar görüşürüz.

Mehmet Kerem Doksat - İzmir - Şimdiki Zamanlar - 16.02.2014 Pazar

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Cumartesi, 26 May 2018