Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

YAŞAR NURİ ÖZTÜRK’Ü SEYREDİYORUM (14:00 VE SONRASI)

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 6731 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

YNÖ’ü seyrediyorum, içim acıyor. Saba Tümer’le Bugün Programı’nda.

Saba Tümer sıkılıyor, beş on dakikada bir 60 saniye ara veriyor.

YNÖ unutuyor; tanjansiyel konuşuyor (konulara teğet geçiyor), persevere (aynı şeyi anlamsızca tekrarlama) ve gene unutuyor.

Hâlâ kızıyor, hâttâ çok kötü sözler sarf ediyor:

Peygamber iyi giyinmeyenlere fırça atarmış, öyle diyor.

Çağrışımları yavaş, kopuk ve dağınık…

Çok kilo vermiş, göz adalelerinde tam çekmeme mevcut (solda 6. kafa çifti muhtemelen).

Herhâlde bir tedavi altında (kemoterapi olduğunu kendisi söylemişti: http://videonuz.ensonhaber.com/izle/yasar-nuri-ozturk-kemoterapi-gordugunu-acikladi)…

***

Hey gidi Çıplak Uyarıcı hey, zamanında seni çok ikaz ettik, eleştirdik ama dinlemedin.

Büyük yeteneğin ve çalışkanlığın sâyesinde yakaladığın tırmanışın râkımında boğuldun.

Herkesle kavga ettin, gölgenle dövüştün.

Politikaya atıldın, arkandan gelenleri sefil ettin.

İkinci karın çok zarif ve iyi bir insandı.

Genç bir kızla onu aldattın, bunu da Kur’ân müfessirlerine filân istinat ettirdin!

Sonunda yapayalnız kaldın.

Bu millete ve âleme çok hizmet ettin ama ölümsüz olmadığını göremedin.

Allah şifa versin diyeyim.

Bâri âhir ömründe Saba Tümer''lerin alay konusu olma: http://videonuz.ensonhaber.com/izle/yasar-nuri-ozturk-ten-sok-el-hareketi, http://videonuz.ensonhaber.com/izle/yasar-hoca-dan-saba-tumer-e-salvolar!

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 18 Mayıs 2012 Cuma

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Perşembe, 22 Şubat 2018