MÜJDE: FATİH TERİM CİMBOM'UN BAŞINA GELİYOR

MÜJDE: FATİH TERİM CİMBOM'UN BAŞINA GELİYOR

M. Kerem Doksat      08 Ekim 2008 Çarşamba      4044

Öncelikle ifâde edeyim, bu yazıyı Fenerbahçeliler hâricindekiler okumasın!

Vatanı ve dünyâyı kurtarma yazılarıma kısacık bir ara verip, bu muştulu haberi iletmeyi vazife bildim.

Son gelişmelere göre, çok gizli olduğu için de her yerde konuşulduğuna göre, Fatih TerimGalatasaray Futbol Takımı'nın teknik direktörü olacakmış.


Muhteşem yâhu!

Ne der atasözü: Çekirge bir zıplar, iki zıplar, üçüncüde yakalanır.

Fatih net olarak iki kere zıpladı (Avrupa'dan şutlanışını [unutmayalım, bu bir futbol yazısıdır] saymıyorum), üçüncüde de "güm".

Son dakikada îman gücüyle atılan gollerle kazanılan, hiçbir tiktakın da, taktikin de olmadığı maçlar siddiğin sene süremez, ilmî mantığa ve ihtimâliyet hesaplarına aykırı bu. Eh, Fatih de yaşlanıyor, herkesi dövemez artık. Bir tek Millî Takım için hüzün duyuyorum.

Demek ki Cimbomcular câmi duvarına yakın duruyorlar.

Eh, Sarı Kanarya da herhâlde yaşa bağlı kognitif yıkımlı dededen vazgeçer.

Bir tek canımı sıkan, Mustafa Denizli'nin Beşiktaş'a olan hicreti! Ama takım da bozuk, yönetim de, moral de; demek ki en az bir senesi var ortalığı toparlamak için.

Bu iş bitmiştir arkadaş!

Eğer Aziz Yıldırım inadından veya neyindense, onundan vazgeçerse ve takımın başına doğru dürüst bir teknik adam getirilirse, Fenerbahçe şampiyon olur!

*

Böylesine gayrı ciddi bir yazıdan rahatsız mı oldunuz?

Yâhu, memlekette şehit anaları ve Kürtçü bölücüler hâricinde herkes bunlardan bahsediyor. 15 kişilik cenazeden sonra Devletlû ve Gülümüz de Beşiktaş maçını seyretmişler. 2 adet daha şehit naa'şı gelince de, mütevâzî ve mütevâzi bir törencik yapılmış. Şu PKK bâri katliamları aynı zamanda yapsa da, devlet ricâli yorulmasa! Mühim işleri var; daha satılacak, pardon özelleştirecek millî değerler var, dağıtılacak kömürler var, neler neler var!

Benim ontogenetik dostum HK (Hâlit Kakınç), yâhu şu sempati ve zekâ fışkıran resminin olduğu yazılarınla, Serdar Turgut'un Serdar Turgut Köşesi'ndeki aynı mâhiyetteki resminin olduğu makalelerini de ne olur aynı sayfaya koyun. İnanın gazetenin satışı patlayacak! Yemin ederim, inan; Tutaris'ten de, Manitu'dan da, Göktengri'den de  strateji ve garanti aldım. Bu arada, 5. gün itibâriyle, karakola piyâde tüfeğiyle değil, topla saldırıldığını öğrenebilmene çok sevindim. Ayrıca, son zamanlarda muazzam güzel ve doğruların yer aldığı makaleler yazan Oray Eğin'in de derhâl işine son verin; adam TSK'ya çatmak ve onu yıpratmak için uğraşan hile ve şer kaynaklarını ifşa ediyor, Taraf ve Vakit gibi tetikçi gazetelerin ipini pazara çıkarıyor.

Güler Kömürcü gibi, onu da hemen atın, e mi? Akşam'a yakışmıyor vallahi!

Savcı Zekeriya Öz'ün mâzisi mi dediniz?

TBMM'den sınır ötesi harekât kararı oybirliğiyle değil, oy çokluğuyla mı çıkmış buyurdunuz?

     Bugünlük yeter.
           Ben golf oynamaya gidiyorum.
                 Oradan da arkadaşlarla birer drink alıciiiz.
                         Gece de ya bezik ya da briç oynıciiiz, belki poker de takılırız.

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 09 Ekim 2008 Perşembe

Paylaş Paylaş
Yeni Eklenen Yazılar

ADNAN ZİYALAR da VEFAT ETTİ

Hocayı ilk defa asistanlık senelerimde yakinen tanımıştım ama aslında kendisi de uzun süre hocalığımı yaptı. Adnan Zi...

BEYKENT ve BİZ

  Uzunca bir süredir Beykent'te ders veriyoruz ve ikimiz de pek memnunuz. Tabii ki epey yoruluyoruz ve stres de y...

UNUTULMAYACAK BİR KAATİL

Adolf Hitler    Bu da KAVGAM! Adolf Hitler Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi...

PARLA ve NAZAR ŞENOL

Biz, Parla ile ta Büyük Ankara Oteli’nde tanışmıştık. O zamandan beri de birbirimizi didikler dururuz ama çok da sever...

BİLİM, GENLER, KARMA ve KADER HAKKINDA…

Bu blog tam olarak kaç yaşında, vallahi bilemiyorum ve iyi de hatırlamıyorum. İlk macera www.tnn.net’teki bir fasilit...