Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

BEN KEMALİST DEĞİLİM AMA MUSTAFACILARA KIZARIM VELÂKİN ATATÜRKÇÜYÜM!

Bakın kavramları açarken nasıl karıştırıyor Sayın Metin Akpınar:


Daha önce de yazmıştım ya, muhtemelen Güney’deki sosyalist yatırımlarına bir şey olacak diye endişe ediyordur…

Dilerim kendisine özgü Atatürk Sofraları hep çalışsın.

   Onlar da kurtulsun ki, vatan da selâmete ersin.

      Dilerim ki hep öyle olsun...

         Kendisine en derin hürmetlerimi arz ediyorum.

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 01 Eylül 2012 Cumartesi

İSTANBUL’DA UFO ve YENİÇAĞ KONGRESİ
PROF. VAMIK VOLKAN VE ESKİ ABD BÜYÜKELÇİSİ ERIC ST...
 

Yorum 1

Already Registered? Login Here
Guest - Cemil Savas on Cumartesi, 01 Eylül 2012 16:57
Terim Bilimi

Merhaba,

Konuşmada bahsi geçen kavramları 1981 doğumlu biri olarak ben de karıştırıyorum. Ülküsü her dönem karışan ve temsilini yapan kişiler tarafından her dönemde farklı şekilde uygulamaya konan ve yorumlanan terimleri nasıl karıştırmayacağımız konusu bence ayrı bir çalışma ve külliyat gerektiriyor

Eğer bir kavram milli olduğu hâlde tabana yayılamadıysa, bu tabanın üstünde duranların suçudur. Bunu şuanki iktidarın veya bir öncekilerin ötesinde görüyorum. Sâdece iktidarlar değiştiğinde mozaiğin en altındaki kavramlar ile mozaiğin biraz üstünde olan kavramlar yer değiştiriyor. Bu ülkede Kemalist veya Atatürkçü olduğunu vurgulayanların yönetimde olduğu zamanlarda da altta başka kavramlar eziliyordu. O zaman da başkaları isyan ediyordu.

Bu nedenle ben Metin Akpınar'ın söylediklerinde aksi bir durum göremiyorum. Bence herkes eleştirilmeli, onun sermayeye sâhip oluyor veya bir yatırımının oluyor olması onun suçu olmamalı.

Saygılarımla...

0
Merhaba, Konuşmada bahsi geçen kavramları 1981 doğumlu biri olarak ben de karıştırıyorum. Ülküsü her dönem karışan ve temsilini yapan kişiler tarafından her dönemde farklı şekilde uygulamaya konan ve yorumlanan terimleri nasıl karıştırmayacağımız konusu bence ayrı bir çalışma ve külliyat gerektiriyor :) Eğer bir kavram milli olduğu hâlde tabana yayılamadıysa, bu tabanın üstünde duranların suçudur. Bunu şuanki iktidarın veya bir öncekilerin ötesinde görüyorum. Sâdece iktidarlar değiştiğinde mozaiğin en altındaki kavramlar ile mozaiğin biraz üstünde olan kavramlar yer değiştiriyor. Bu ülkede Kemalist veya Atatürkçü olduğunu vurgulayanların yönetimde olduğu zamanlarda da altta başka kavramlar eziliyordu. O zaman da başkaları isyan ediyordu. Bu nedenle ben Metin Akpınar'ın söylediklerinde aksi bir durum göremiyorum. Bence herkes eleştirilmeli, onun sermayeye sâhip oluyor veya bir yatırımının oluyor olması onun suçu olmamalı. Saygılarımla...