Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

ESKİLERDEN BİR KÖTÜLEME…

Rahmetli Pederim Prof. Dr. Recep Doksat uzun süre muhtelif gazetelerde köşe yazıları kaleme almıştı.

Nereden bulduysa bulmuş, aşağıdaki resmi kendi web mekânına koymuş bir genç.

 

Hemen başlamış yorumlar…

Yerenler de var, az bile söylemiş diyenler de.

Büyün hikâye, 1956’da, yâni benim doğumumdan 1 sene önce neşredilmiş bu köşe yazısının hangi amaçla veya neden mâlzeme yapılmış olmasıydı.

Üstelik bir psikiyatri doçenti de bunu etrafa yaymış, gören Rahmetli’yi Ergenekon Lideri filân sanır.


Genç bir hekimken Pederim...

Hâlbuki o dönemlerde terörist, beyaz yakalı antisosyal, psikopat, sosyopat gibi terimler henüz oturmamıştı. Peder de bir felsefî sistem olarak Anarşizm nedir, gâyet iyi bilirdi ama d dönemin jargonuydu bu sâdece...

Bu “kesik atılmış” resimde de epey doğru bilimsel lâflar edildiğini göreceksiniz.

Bunu ilk yayan gençle (Sayın Göksel Gülcan) facebook’ta konuştuk, herhangi bir kastının olmadığını söyledi ve ikna oldum:

Hocam, merhum babanıza veya size karşı saygısızlık değil amacım, kavramın dönemdeki târifi günümüzde artık mizahî bir ögeye dönüşmüş, insanlarda kendilerini keyiflendiren yanlar bulup paylaşıp çoğaltmışlar, ben de bu derece popüler olacağını tahmin etmiyordum açıkçası. Ben kavramın betimlemesinde kullanılan resmi ilgi çekici bulduğum için yayınladım. Duvar resmim yaptım fark etmişsinizdir. 

Sinirlenmiş üzülmüş olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Bunun için üzgünüm. Kendinizi yıpratmaya değmeyecek, ertesi gün unutulacak bir şeydir bu bence”.

Bu sebeple de kendisine sitem etmeyeceğim ama bunu kasıtlı olarak etrafa yayan o psikiyatri doçentinin kim olduğunu çok iyi biliyorum.

Kifayetsiz muhterislerin, fikirle mat edemedikleri hocaları böyle bacak arası darbelerle yıpratma gayretleri ne etiktir, ne de pratik.

Bumerang gibi, uçar döner, gider sahibini elinde patlar!

   İyi Pazarlar...

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 04 Kasım 2012 Pazar

Mehmet Aziz Göksel’den: Atatürkçüler, Biz Neciyiz?
ANA RAHMİNE HASRET

Related Posts

 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil