Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

GENÇLERE, KIZIMA ve HERKESE…

Bakın, bir video var aşağıda, çok güzel.


 

Söyleyen de George Orson Welles (6 Mayıs, 1915 – Ekim 10, 1985).


Orson2 yaşındayken yetişkin bir insan gibi konuşabiliyor, 3 yaşındayken her şeyi okuyabiliyor, 5 yaşındayken Shakespeare’in oyunlarını ezbere biliyor, vasîsi tarafından kendisine hediye edilen kukla takımıyla Kral Lear’ı tek başına oynuyordu.

9 yaşındayken babasıyla çıktığı gezide dünyânın dörtte üçünü dolaşırken resim yapmayı öğreniyor, ünlü sihirbaz Houdin’den illüzyon dersi alıyordu.

10 yaşındayken Wisconsin gazetelerinden birinde kendisinden “karikatürcü, oyuncu, şâir ve sâdece 10 yaşında” diye bahsediliyordu. 18 yaşındayken, okuduğu kolejdeki öğretmeni olan Roger Hill’le birlikte Shakespeare’in yazılmış bütün oyunlarını bir araya getiriyor ve Welles’in resimleriyle süslü olan Herkes için Shakespeare adındaki bu baskı özellikle Amerikan kolejlerinde büyük ilgi uyandırarak 90.000 satıyordu.

1982 Nisan ayında Merv Griffin kendisine dinî inançları hakkında bir soru yönelttiğinde şu cevabı vermişti: “Hristiyan olmaya gayret ediyorum, aslında dua da etmiyorum çünkü Tanrı’yı sıkmak istemiyorum”...

   Annesi o sâdece 9 yaşındayken, babası ise 15 yaşındayken vefat etmişti.

      Adam gibi bir adam ve mükemmel bir insanlık kardeşiydi.

         Sevgiyle kalın e mi?

             Ve hep sevin, “rağmen” sevin

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 29 Kasım 2012 Perşembe

MİLLET OLMAK NE DEMEKTİR?
DÜNYADAN ve BURADAN TÜRK HABERLERİ

Related Posts

 

Yorum 1

Already Registered? Login Here
Guest - Özgür on Cuma, 30 Kasım 2012 12:41
Nasıl?

Hocam, ne güzel, ancak zor birşey istemişsiniz; "rağmen sevmek". Öfke ve nefretin giderek büyüdüğü bu ortamda bunu başarabilmek için öneriniz ne olur acaba?
Saygı ve sevgiler...

0
Hocam, ne güzel, ancak zor birşey istemişsiniz; "rağmen sevmek". Öfke ve nefretin giderek büyüdüğü bu ortamda bunu başarabilmek için öneriniz ne olur acaba? Saygı ve sevgiler...