Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

İSTANBUL DEPREMİ

İSTANBUL DEPREMİ

Celal Şengör’den korkutan deprem açıklaması

"Deprem olduğu zaman bilgisi olmayanların hemen ekrana çıkarılıyor" diye isyan eden Prof. Dr. Celal Şengör, Ege'deki fay hatlarını gösterdi ve fayların hepsinin 7'lik deprem üretebileceğini söyledi. "Ege'deki fayların hepsi 7'lik deprem üretebilir. Bu depremler de İzmir'i yıkar" diyen Şengör olası İstanbul depremi için de ""İstanbul'da deprem olacağı kesin. Fakat ne zaman olacağı belli değil. Biliyorum diyen yalan söylüyor. Gayet açık, kimse bunu bilemez" yorumunda bulundu.

10:0114 Haziran 2017

Gündem

Celal Şengör’den korkutan deprem açıklaması

588

PAYLAŞIM

·          

·          

·          

              İSTANBUL DEPREMİ

 

Sevgili mekâncılar,

Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı’nın sunumuyla ekrana gelen Teke Tek programına Prof. Dr. Celal Şengör konuk oldu. Ege Denizi’nde meydana gelen depremlerin masaya yatırıldığı programda, Prof. Şengör çarpıcı tespitlerde bulundu.

Deprem olduğu zaman bilgisi olmayanların hemen ekrana çıkarlığını belirten Celal Şengör, vatandaşın da yanıtlığını söyledi. “Deprem kırılma olayıdır, aylar öncesinden tahmin edilemez.” diyen Şengör, bölgedeki fay hatlarını tek tek anlattı. Ege Denizi’nde meydana gelecek yeni bir depremde İzmir’in büyük hasarlar alabileceğini söyleyen Celal Şengör, İzmir’in içerisinden geçen faylara dikkat çekerek “Ege’deki fayların hepsi 7’lik deprem üretebilir. Bu depremler de İzmir’i yıkar.” dedi. 

İSTANBUL DEPREMİ OLACAĞI KESİN

Muhtemel İstanbul depremiyle ilgili de konuşan Şengör, “İstanbul’da deprem olacağı kesin. Fakat ne zaman olacağı belli değil. Biliyorum diyen yalan söylüyor. Gayet açık, kimse bunu bilemez.” diye konuştu. Ege bölgesinde meydana gelen depremlerin haritasını gösteren Celal Şengör, Ege’nin dünyadaki en tehlikeli bölge olduğunu işaret etti.

Demek ki 7 ila 7.6 arasında bir felâket bizi bekliyor.

 

Sonunda Fatih Bey’in telefonunu da buldum. Kendisiyle görüşmemiz ise sanırım biraz zaman alacak çünkü yuvayı dişi kuş yapar derler. Oya hanım öğrencileriyle meşgul olduğunu ve şimdilik görüşemeyeceğimizi söyledi. Herkesin tedbirli olmasını diliyorum.

***

KKTC’ye her gidişimde daha da fakirleşmiş ve Türkiye’ye bağımlı hâlde olduğunu gözlemliyorum.

 

Başımızda çok güçlü bir lider de varken, Katar’la veya Vehhabi olan Suudilerle uğraşacağımız yerde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini ilhak etsek ne olur?

 

Zamanında Ecevit’in, Kissinger’in talimatıyla yarım bıraktığı işi bitirmiş oluruz Sayın Cumhurbaşkanı da büyük bir zafere imza atar.

 

Akdeniz’de doğal bir uçak gemisi gibi duran ve tektonik kopuşla adeta Türkiye’nin devamı olan bu ülkeye borcumuzu öderiz. Haritada zaten Türkiye’den koptuğu belli oluyor.

 

Tayyip Bey emretsin, oradaki hükumet başkanı gelir ve derhal Rum’un Mihali İdeası (Onasisi) sona erer.

 

Bu sayede Türkiye KKTC’yi sınırlarımıza katar ve tek ülke, tek millet oluruz. Çoğu Konya Karaman’dan göç eden, bazısı bir önceki kayınpederim Bülent Bey gibi İstanbul’dan giden insanlar

 

İlk karım Limasol’lü idi ve Rum mezalimini hâlâ hatırlar. İkinci karımla da sık sık gidiyoruz.

 

Gümrükler kalksın ve Yavru Vatan’la Türkiye birleşsin.,

 

***

Bu hafta sonu babalar günü. Sanırım Cânan ve başka dostlar gelecek.

 

Akraba ziyaretlerine gideceğiz, ellerinden öpeceğiz.

 

 

 

***

Kongre web sitemiz aşağıda:

 

http://www.iccapistanbul.org/genel-bilgiler.html

 

Herkese bilim, barış ve evrim dolu günler diliyorum.

 

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya  – 15 Haziran 2017 Perşembe

RUH ÇAĞIRMA
ŞİZOAFFEKTİF BOZUKLUK
 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil