Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

MUSTAFA SARIGÜL'E BİRKAÇ SORU

Sayın Mustafa Sarıgül,

İsminiz, kaderinizi belirler.

Ben astrolojiye de, benzeri saçmalıklara ve hurafelere de güler geçerim ama sizin çok off sight pozisyonunuz var:

ABG'ye gittiniz, nasihatle döndünüz.

Siz Cem Boyner misiniz (o da bir garip şekilde ense tıraşını aksatmıştı o zamanlarda), Bülent Ecevit misiniz, yoksa Can Dündar veya Zülfü mü?

Kalktınız güzelim Nişantaşı'nı târumar ettiniz.

Sizin yüzünüzden, mal sâhibimiz baba yadigârı mülkünü sattı.

Şimdi de yedi avukatlı, Aziz Üstel mukallidi yöneticimiz apartmanı boyatıyor.

Üst kattaki Aziz Dostum Diş Hekimi Can Ergene bas bas bağırıyor: "Burasının asbestli giriş bölümünü ellemediler, şimdi süslüyorlar" filân diye. 

Adana'da "kucakta rahat durmaz Melâhat" diye bir deyiş vardır.

Allah, Kitap aşkına, siz kimsiniz?

Bir kapıcı dairesinde başlayan hayatınızda ona buna yağ bal satarak, seksek oynayarak felâket bir şekilde yükseldiniz (gözümüz yok, helâl-i hoş olsun).

Demin baktım, Kadim Arkadaşım Gülben Ergen, gene programına göbek atarak kilo verme yollarını öğreten adamı çıkarmış. O da kesmemiş, "rûyalarınızı yorumlarım, hepinizi tohumlarım" diyen fırıldağı ekrana taşımış. Benim muayenehânede tatbik ettiğim silik hipnoz tekniğini aşırmıışlar, Astrolog bozuntusu gene Şeytan çıkarıyor; herhâlde toplu hâlde Manik Depresif oldular ki, kitabımın reklâmını yapmaya başlamışlar. Onu benim bir eski arkadaşım da çok iyi tanır; bonservisi sağlamdır...

Bu arada, geliş geçmiş en mütevâzi kişi olan En Muhterem Sevil Atasoy'un reyting rekorları kıran programına beni çıkarmayacağını öğrendim. Çok kırmışım kadıncağızı...

Tipiniz de gittikçe Baykal'a benziyor. O da zoru görünce hemen kaçıvermişti; tıpkı Bülent Ecevit, baba oğul İnönüler gibi; kaçtı.

Üstelik Sayın Baykal'ın bir de kaset hikâyesi var...

Acaba sizin için arka depoda servise hazırlanan kaç adet daha mevcuttur?

Cüppeli Hoca misiniz ki kahraman olup her gün Sözcü'de ilminize, irfânınıza müracaat etsinler.

Fotomontaj mı diyeceksiniz?

Mavi gömlek giyip koltuk altınız terli vaziyette önünüze gelen, arkanıza dolaşan kim varsa röportaj "verdiniz".

Akabinde vizyonu da, espri gücü de vasat olan Kılıçdaroğlu'na biât ettiniz.

Sâyenizde İstanbul'un Göbektaşı viranelik bir mezar taşı yığınına döndü.

Seksek oynamaktan perişan olduk.

Kursağından haram geçmeyenler kervanına katıldınız ama AKP'lilerden beter, her yeri deştiniz, kazdınız, delik deşik ettiniz.

Eminim ki amelelere iş yolu sağlamak için böyle yaptınız. Pantolonunuz kullanmaktan erimiştir, bize uğrayın da üst kattaki kazıkçıya iki çift diktireyim. Çakma saatçimiz de emrinizdedir.

Kaldırımlar değişti, Gaudi'nin fallusları her yere sokuldu, çıkarıldı.

Yayalara yer açayım derken, yollar İzmir'dekilerden beter oldu.

Ortalığı toz, duman, is ve pislik kapladı!

"Değnekçilere para vermeyin dediler", hadi sıkıysa beş dakikalığına park etmeye kalkın, Çağrı Büfe'den bir sandviç kapayım deyin ve ânında ya polisten cezayı yiyin, ya da ara sokaklarda Kürt'lerden dayağın tadına bakın.

Gene Kadim Dostum Şafak Favey'in de, akrabam Can Ataklı'nın da yolunu kestiniz.

CHP "kurmayları" size rozet takarken, yüzleri gözleri Gilles de la Tourette Bozukluğu gibiydi, tikten ve terden mortu çekeceklerdi.

Hayata dokunmak lâzım, değil mi?

Nereye dokunsak un ufak oluyor, çürümüş bütün mâlzemeler.

Bu gece programımız Bowlby'nin bağlanma kuramını anlatmaktı bizim seçkin öğrencilere.

Vazgeçtim, Ego (Psişe) Savunma Mekanizmalarını öğretmeye başlayacağız.

"Off seazon" olmasına rağmen hâlâ trafolar patlıyor, sabır taşımız da çatlıyor.

Aşağıdaki Ankara Eczanesindeki mini-jeneratörler, Kuzey Irak'takilerden daha faâl ve ağaçkakan gibi kulak patlatıyor. Onlar da 20 TL'ye kalçadan iğne yapıp reçetelerimize yağ bal ekliyor.

Lâfı eveleyip gevelemeyelim...

Siz kimsiniz Mr. Mustafa Sarıgül?

d]

Sarı belirsizliktir, gül ise Cumhurreisi'ne öykünmek demek.

Sizin de anneannenizin çıkınınızdan altın madeni fışkırdı?

Yakında D&R'da Sırrın En Hakiki Koç Gibi Özünün Gizemini mi yazacaksınız?

Ben burayı size açarım. İsmiinin adı da www.infoteizmsarıgulumuz.com olur.

Yoksa bizim Mu'cular gibi Ezoterizmin Bilimsel İzahı safsatasını satıp, Bubi tuzağınıza düşenleri mi Lady Gagalayaksınız?

Ne biçim rant kaparız.

Sonra da Bahamalar'a kaçar, oradan da Indianapolis'ten Prozac alır, Miami'de esrar mı çekeriz...

Âkil Hülya Koçyiğit'in ortadan kaybolan Lolitası bile değilsiniz (beraber Hâldun Bey'in yalısından denize girmiştik).

Ne de olsa vatandaş keriz de...

Biz bunu yemeyiz.

Sâhi, bütün hâlisiyetimle soruyorum:

Siz, kimsiniz?

Yanıtınızı ivedilikle bekliyoruz çünkü sahaya ineriz...

Ne mi yaparız?

Çağırın bizleri, zâten ev olarak kullanan çok az kişi kaldı, dinleyin dertlerini ve bizi.

Meselâ bizim orada, tatiller hâricinde, hep çay, kahve, meşrubat ikramı mevcuttur ve bilâ-ücrettir.

Mühim olan da kaliteli hizmet ve basirettir...

Mehmet Kerem Doksat -Tarabya - Şimdiki Zamanlar - 01.11.2013

DOKSAN SENENİN SEYİR DEFTERİ
İSMİNİZ, KADERİNİZDİR

Related Posts

 

Yorum 3

Already Registered? Login Here
Guest - m. sarıgul on Cumartesi, 02 Kasım 2013 11:35
komplex

Komplex; belki de aşağılık olanından...
Psikiyatr sizsiniz değerli hocam. Bir hastanız, size aşağıdaki satırları cümle arasında söylese ne düşünürdünüz?
" Kadim Arkadaşım Gülben Ergen " veya,
" Gene Kadim Dostum Şafak Favey'in de, akrabam Can Ataklı " veya,
" Lolitası bile değilsiniz (beraber Hâldun Bey'in yalısından denize girmiştik). "

Bu arada kadim dostunuzun soyadı "Favey " değil, Pavey olacak.

Sarhoşken yazmayın. Peki ben hiç bir şeyim, " siz kimsiniz?"
Sarıgül

MKD: Aynaya bakınız, canım fava çekmişti, ok?

0
Komplex; belki de aşağılık olanından... Psikiyatr sizsiniz değerli hocam. Bir hastanız, size aşağıdaki satırları cümle arasında söylese ne düşünürdünüz? " Kadim Arkadaşım Gülben Ergen " veya, " Gene Kadim Dostum Şafak Favey'in de, akrabam Can Ataklı " veya, " Lolitası bile değilsiniz (beraber Hâldun Bey'in yalısından denize girmiştik). " Bu arada kadim dostunuzun soyadı "Favey " değil, Pavey olacak. Sarhoşken yazmayın. Peki ben hiç bir şeyim, " siz kimsiniz?" Sarıgül MKD: Aynaya bakınız, canım fava çekmişti, ok?
Guest - Mehmet Nejat Aksel on Salı, 05 Kasım 2013 08:08
Bulunmaz Hint Kumaşı

Değerli Üstâd,

Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP hızla çöküşe gidiyor. Muhalefeti beceremiyorlar. Muhalefet yapabilecek kişilerin de elleri tutuluyor engelleniyor. Siyaset de zekî adam işidir. Hazır cevaplık da! Kılıçdaroğlu maalesef AKP'nin ağzı laf yapan vaizlerinin karşısında silik kalıyor. Demirel'in de bu ülkeye büyük zararları olmuştur. Ama bunların karşısında bir Demirel olsa idi, hallaç pamuğu gibi atardı. AKP vaizleri Muharrem ince'nin, Emine Ülker Tarhan'ın, Şafak Pavey'in, Kamer Genç'in söylediklerine cevap bile veremiyor! Ama, Emine Ülker Tarhan'ı grup başkan vekilliğinden indirdiler. Muharrem İnce 2. turda güç bela seçildi. Şimdi Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan adayı gösterip etkisizleştirmeye çalışıyorlar. Kamer Genç'e bir şey yapamazlar. O her zaman bağımsız olarak seçilip meclise girecek kemikleşmiş oya sahiptir. CHP'ye muhtaç değildir. CHP ona muhtaçtır.

Kılıçdaroğlu ne yaptığını bilemiyor. Evvela Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını Kürt kökeninin önüne geçiremedi. Henüz genel başkan seçilmeden evvel verdiği bir demeçte "Türk ordusu Dersim'de facia yaratmıştır" diyebilen bir yapısı var. Türk Ordusu Tunceli'de ne yapmıştı? Dağda zahter toplamaya çıkan Kürt'ü mü vurmuştu. Yoksa devlete baş kaldıran siviline, askerine silahla saldıran eşkıyayı mı temizlemişti? Geçenlerde adının Kürtçe "Dersim" olarak değiştirilmesi istenen Tunceli için "Bence de Dersim" demiştir. "Etnik dilde eğitime karşı değiliz", "Başörtüsüne karşı değiliz" gibi öz deyişlerin de sahibidir. Son olarak Meclis'e başörtüsü ile giren milletvekillerine tepki göstermeyerek, gösterilecek tepkileri engelleyerek "AKP'nin türban silahını elinden aldık" diye hayal kuran ama, tüm kamusal alanı sıkmabaşlılara açan da odur.AKP Anayasayı kendi arzusuna göre şekillendirirken, CHP'li komisyon üyelerini "Masadan ilk kalkan biz olmayacağız" diyerek komisyonda tutan da odur! AKP'nin "Üzerinde uzlaşılan maddeleri kanunlaştıralım" teklifine sıcak bakan da! Bu din tâcirleri hep böyledir. Bunların ağababası Erbakan da af çıkartalım diye rahmetli Ecevit'i kazıklamış, Ceza Kanunu m. 163 den yatanlar (yani mürteciler) tahliye edilmiş 141, 142 den yatan solcular içeride kalmıştı! Hâlâ akıllanamadılar. Böyle muhalefet yapılmaz! AKP bunlarla kafa buluyor!

Sarıgül olayına gelince, partiden ihraç etmişsiniz. İhraç sebepleri ortadan kalkmamış! Yandaş basın yelkenlerine rüzgâr üflüyor. Arkadaş kalkıp AKP'den %18 oy alırım diye sallıyor! Neye göre? Neden %15, %20, %25 değil de %18? Nasıl ölçtün? Adamı Şişli'de bir soruşturdun mu? Millet ne diyor biliyor musun? Madem o kadar iyi idi, neden ihraç ettiniz? Yandaş basının Sarıgül'ü bu kadar üfürmesi hiç mi şüphe uyandırmıyor?

Sarıgül'ü İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan adayı yapmak, bu şehri altın tabak içinde AKP'ye sunmaktır. Hele, Kadir Topbaş yeniden aday gösterilirse Sarıgül'ü ezer geçer! Ama CHP bunu göremiyor. Bugün İstanbul'u sadece Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alabilir. Ama o Eskişehir'lidir, Eskişehir'i bırakıp buraya gelmez.

Koskoca CHP kendi üyeleri içinden veya dışarıdan bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olabilecek birisini bulamıyor, ihraç ettiği siyasetçinin ayağına gidiyor. Bu CHP için büyük bir züldür ve neden iktidar olamadığının açık göstergesidir!

Sevgi ve Saygılarımla,

MKD: Bilmukabele Pek Sevgili Üstâdım .

0
Değerli Üstâd, Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP hızla çöküşe gidiyor. Muhalefeti beceremiyorlar. Muhalefet yapabilecek kişilerin de elleri tutuluyor engelleniyor. Siyaset de zekî adam işidir. Hazır cevaplık da! Kılıçdaroğlu maalesef AKP'nin ağzı laf yapan vaizlerinin karşısında silik kalıyor. Demirel'in de bu ülkeye büyük zararları olmuştur. Ama bunların karşısında bir Demirel olsa idi, hallaç pamuğu gibi atardı. AKP vaizleri Muharrem ince'nin, Emine Ülker Tarhan'ın, Şafak Pavey'in, Kamer Genç'in söylediklerine cevap bile veremiyor! Ama, Emine Ülker Tarhan'ı grup başkan vekilliğinden indirdiler. Muharrem İnce 2. turda güç bela seçildi. Şimdi Ankara Büyük Şehir Belediye Başkan adayı gösterip etkisizleştirmeye çalışıyorlar. Kamer Genç'e bir şey yapamazlar. O her zaman bağımsız olarak seçilip meclise girecek kemikleşmiş oya sahiptir. CHP'ye muhtaç değildir. CHP ona muhtaçtır. Kılıçdaroğlu ne yaptığını bilemiyor. Evvela Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını Kürt kökeninin önüne geçiremedi. Henüz genel başkan seçilmeden evvel verdiği bir demeçte "Türk ordusu Dersim'de facia yaratmıştır" diyebilen bir yapısı var. Türk Ordusu Tunceli'de ne yapmıştı? Dağda zahter toplamaya çıkan Kürt'ü mü vurmuştu. Yoksa devlete baş kaldıran siviline, askerine silahla saldıran eşkıyayı mı temizlemişti? Geçenlerde adının Kürtçe "Dersim" olarak değiştirilmesi istenen Tunceli için "Bence de Dersim" demiştir. "Etnik dilde eğitime karşı değiliz", "Başörtüsüne karşı değiliz" gibi öz deyişlerin de sahibidir. Son olarak Meclis'e başörtüsü ile giren milletvekillerine tepki göstermeyerek, gösterilecek tepkileri engelleyerek "AKP'nin türban silahını elinden aldık" diye hayal kuran ama, tüm kamusal alanı sıkmabaşlılara açan da odur.AKP Anayasayı kendi arzusuna göre şekillendirirken, CHP'li komisyon üyelerini "Masadan ilk kalkan biz olmayacağız" diyerek komisyonda tutan da odur! AKP'nin "Üzerinde uzlaşılan maddeleri kanunlaştıralım" teklifine sıcak bakan da! Bu din tâcirleri hep böyledir. Bunların ağababası Erbakan da af çıkartalım diye rahmetli Ecevit'i kazıklamış, Ceza Kanunu m. 163 den yatanlar (yani mürteciler) tahliye edilmiş 141, 142 den yatan solcular içeride kalmıştı! Hâlâ akıllanamadılar. Böyle muhalefet yapılmaz! AKP bunlarla kafa buluyor! Sarıgül olayına gelince, partiden ihraç etmişsiniz. İhraç sebepleri ortadan kalkmamış! Yandaş basın yelkenlerine rüzgâr üflüyor. Arkadaş kalkıp AKP'den %18 oy alırım diye sallıyor! Neye göre? Neden %15, %20, %25 değil de %18? Nasıl ölçtün? Adamı Şişli'de bir soruşturdun mu? Millet ne diyor biliyor musun? Madem o kadar iyi idi, neden ihraç ettiniz? Yandaş basının Sarıgül'ü bu kadar üfürmesi hiç mi şüphe uyandırmıyor? Sarıgül'ü İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan adayı yapmak, bu şehri altın tabak içinde AKP'ye sunmaktır. Hele, Kadir Topbaş yeniden aday gösterilirse Sarıgül'ü ezer geçer! Ama CHP bunu göremiyor. Bugün İstanbul'u sadece Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alabilir. Ama o Eskişehir'lidir, Eskişehir'i bırakıp buraya gelmez. Koskoca CHP kendi üyeleri içinden veya dışarıdan bir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olabilecek birisini bulamıyor, ihraç ettiği siyasetçinin ayağına gidiyor. Bu CHP için büyük bir züldür ve neden iktidar olamadığının açık göstergesidir! Sevgi ve Saygılarımla, MKD: Bilmukabele Pek Sevgili Üstâdım :(.
Guest - furkan yahyagil on Çarşamba, 06 Kasım 2013 11:08
Allahımın İzniyle :)

İ.kıraç, S.Beyazıt ve R.Koç triosu siyasete girmek istiyorlarsa parti kursunlar.Aksi takdirde ne okyanus ötesine ne askere ne de medyaya,iktidarın mesuliyetini almadan nimetlerinden faydalanma konusunda vesayet suçlamalarında bulunabilirler.

Ayrıca yıllardan beri merak ettiğim bir şey var;bu Mustafa Sarıgül projesi,türk siyasetine hakim ve her dönem %30'ların üzerinde bir oy potansiyeline sahip muhafazakar kesimi chp'yle tadil edilmek üzere yine ve yeniden tek başına iktidar yapmak için mi ortaya sürülüyor yoksa bu yukarıda bahsettiğim üçlü onca güçlerine rağmen
kendilerine iyi bir Tayyip Erdoğan taklidi bulamıyorlar mı ? Yani amaç ülke içindeki siyasi dengeyi mi gözetmek yoksa sağ iktidarı devirip "sol"la ambalajlanmış sermaye hegemonyasının etkinliğini mi arttırmak,çözemedim.

MKD: Ben de...

0
İ.kıraç, S.Beyazıt ve R.Koç triosu siyasete girmek istiyorlarsa parti kursunlar.Aksi takdirde ne okyanus ötesine ne askere ne de medyaya,iktidarın mesuliyetini almadan nimetlerinden faydalanma konusunda vesayet suçlamalarında bulunabilirler. Ayrıca yıllardan beri merak ettiğim bir şey var;bu Mustafa Sarıgül projesi,türk siyasetine hakim ve her dönem %30'ların üzerinde bir oy potansiyeline sahip muhafazakar kesimi chp'yle tadil edilmek üzere yine ve yeniden tek başına iktidar yapmak için mi ortaya sürülüyor yoksa bu yukarıda bahsettiğim üçlü onca güçlerine rağmen kendilerine iyi bir Tayyip Erdoğan taklidi bulamıyorlar mı ? Yani amaç ülke içindeki siyasi dengeyi mi gözetmek yoksa sağ iktidarı devirip "sol"la ambalajlanmış sermaye hegemonyasının etkinliğini mi arttırmak,çözemedim. MKD: Ben de...