Bu iki Brezilyalı kardeş, bu albüme kadar nota bilmezlerdi...

Selçuk Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi İslâm Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Orhan Çeker “Müzik için haram diyemeyiz ama helâl de diyemeyiz.  İçeriği İslâm’a uygun olmalıdır. Ama kadın sesi içeren müzik kesinlikle câiz değildir" diyor.

Uludağ Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Döndüren “çalgı âletleri, bunları çalmak, satmak veya şarkı söylemekten para kazanmak, nefsi azdıran, örneğin diri bir kadının yâhut şarabın heyecan verici niteliklerini anlatan şarkılar (çalgısız dahi olsa) câiz değildir” diyor.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ekrem Buğra Ekinci ise şarkı denilen şeyin ancak “eğer çalgı ve kadın sesi içermiyor, sözleri de dinen sakıncalı değilse” dinlenebileceğini belirtiyor.

120 bini aşkın tirajı olması nedeniyle küçümsenmemesi gereken Türkiye Gazetesi “ilim yazarı” Mehmet Ali Demirbaş’ın dilinde ise yılardır tüy bitmiş bulunuyor; “müzik ne kelime, ilâhi bile haramdır” demekten. Câmi ve Şehzâdebaşı Câmii vâizliği yapmış Timurtaş Hoca da tüyler ürperten konuşmasında aynı şeyi söylüyor ve okullara müzik dersi koyanları lânetliyor: