Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

PR & CR

Bugünkü yazım dün gece beni Han Köftecisi'ne (aslında çok iyi bir et lokantasıdır demiştim ya) götüren ve her şeye "A K" diye başlayan Çorumlu bir şoförden mülhem.

Sürekli olarak Sue Ellen'dan, Pamela'dan ağzının suları akarak bahsetti ve JR'a çok gıcıkmış. Sonra da sordu: "İçmek nasıl bir şey"?

Bir saatlik yolu bir buçuğa çıkardı, sağ oldun.

***

Hülya Avşar çuval giymiş.

Fatih Terim'in itibârı da, sokağa çıkası da nâkıs olmuş; kaderleri aynı bir ülkeyle:

ABG batıyor.

Dünyânın hemen yakınından bir göktaşı teğet geçti.

Kıyâmet her an kopmakta ve en bir hakiki olarak kopmasına da 9 kaldı.

Şimdi çıkan hastam 24 yaşında ve Primer Distimik ama çocuğu ne yapıp edip gülümsettim. Rûyalarını ısmarladığı, hele istiâreye yatarsa hayatının renkleneceğini söyledim. İnanmadı, silik hipnozla en sevdiği kırmızı şaraptan bir kadeh içirdim. Biraz kafası karışık ve kuşkucu hâlde ayrıldı. Yayınevleri var, belki Bir Ruh Hekiminin Hâtıra Defteri kitabımı onlar basacak. Kârlı gidiyoruz.

Neslim yarın Beykent'teki ilk dersini verecek...

Homur homur sesler çıkarıyor. Daha kayıtlar da bitmemiş üzerine konmuş vaziyette. Benim gitmemi de istemiyor.

Âlem kız, bu gece için sucuklu pastırmalı kuru fasulye pişirmişler. O kadar distresle hoowercraft gibi olur! Onun için bu gece TED'liyiz...

Yok, TED'in kapsında kilit asılıydı!

***

Yeliz Ruzgar

Arkadaşlar gerçi Ozlem Dinckal Hanım daha detaylı bilgi isteyenlere başlıkları iletti, ama ben genele tekrar Cumartesi günü neler yapacağımızı anlatayım:

- Makro ve Mikro enerji döngülerini anlatacağım. (Yani neden bazen herşey yolunda giderken neden herşey bir anda zorlaşıyor?)

- Bilinçaltı döngülerinden bahsedeceğim. (Özellikle seni 'aksiyon' almaktan geri tutan şeyin sebebine bakacağız. Neden bu kadar kitap okumamız, bir ton eğitime katılmamıza rağmen yaşamımızın belli alanlarında 'denge'yi bulamıyoruzu inceleyeceğiz.)

- Ya iş hayatımız iyi gidiyor, ya özel hayatımız tırmanışta. İkisi birden dengeli bir şekilde gitmesi için nasıl 'İçsel Denge' oluşturabileceğimizi işleyeceğiz.

- Anthony Robbins in 3F ve 6 İnsan İhtiyacı teknolojilerini kullanarak kendimizi ve çevremizdekileri anlama bununla birlikte 'korku' duyduğumuz durumlarda 'Peak State' - 'Yüksek Hal' ile bu durumdan nasıl çıkacağımızı öğreneceğiz. Düşük bir halde ve içsel derin bir süreçten geçiyor isen korku döngüsüne kapılman büyük bir olası. Böyle durumlarda çevrende seni bu döngüden çıkartabilecek yetkinlikte insanlar olması seni yükseltecektir. Önce bu bilgiyi sen öğrenir isen, çevrene de yayabilirsin.

- Aura Video Station bio feedback teknolojisi ile ölçümlemesini yapacağımız Yaşamsal Geri Bildirim renklerini inceleyeceğiz. (Bana Auranı göster sana kim olduğunu söyleyeyim)

- Acaba eril enerjinizi mi daha çok kullanıyorsunuz, yoksa dişil enerjinizi mi? Bunu bilirseniz yaşamınızı nasıl tekrar kontrol altına alabileceğinizi göreceksiniz.

- Sabah kısmında ERİL enerji ağırlıklı çalışmalar ile 2014 de gerçekleştirmek istediğiniz bir hedef belirleyeceksiniz. (Bu hedefi en SMART ve net bir şekilde koyabilmeniz için ben sizi yönlendireceğim.)

- Öğleden sonra ise DİŞİL enerji ağırlıklı çalışmamız devam edecek Kabbalah ve BİRLİK BİLİNCİnden bahsedeceğiz. Gün sonunda da DEEKSHA meditasyonu yapıp, eril ve dişil enerjilerimizi dengeye getireceğiz.

Keyifli hikayeler, oyunlar ve müzik eşliğinde gerçekleşecek olan 1 gün:) Kendine bu yatırımı yap!

Bu playshop a katılan herkes, playshop un içindeki derin bilgiler ve eğlence ile birlikte;

1- Fiyatı 247 TL olan 30 sayfalık Aura Video Station - Yaşamsal Geri Bildirim raporunu ücretsiz olarak alacak,

2 - Atölye bittikten ve 21 günlük süreci tamamladıktan sonra İlham. Enerji. Transformasyon katılım sertifikasına sahip olacak,

3 - Robbins'in Kasım'da New York da yapacagi İçindeki Devi Uyandır etkinliğine %25 indirim kazanacak.

Bu atölyeden elde edilen gelirin %10'u LÖSEV e bağışlanacaktır. Yani aldığınız bu playshop ile sizde LÖSEV e bir katkıda bulunmuş olacaksınız.

Işık ve Sevgi ile...

***

Dear ISBD Member:

We would like to inform you that the Abstract Submission Deadline for the 16th Annual Conference of the International Society for Bipolar Disorders has been extended. All abstracts must now be submitted by Monday, October 21, 2013. Submissions are welcome in all topics related to Bipolar Disorder, particularly with new and emerging data. Please click on the following link to view submission guidelines and submit your abstract:http://www2.kenes.com/ISBD/SCI/Pages/Call_Abstract.aspx

The 16th Annual Conference of the International Society for Bipolar Disorders will build on the world class reputation that this premier global bipolar disorder educational forum has established. Being held in the Asian metropolis of Seoul, South Korea, March 18-21, the Conference will bring together international scientists and clinicians to trade ideas, information and expertise.

Bipolar disorder is one of the most rapidly evolving areas of psychiatry. The Conference is a unique opportunity to share cutting edge findings and network with distinguished experts in the field. Please visit the conference website, www.isbd2014.com ,for more information.

Best Wishes,

Mariya

***

3. AKUPUNKTUR VE TAMAMLAYICI TIP SEMPOZYUMU KAPANIŞ BİLDİRGESİ

3. Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Sempozyumu, Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği tarafından 27-29 Eylül 2013 tarihleri arasından Patalya Termal Resort’ta (Kızılcahamam-Ankara) kalabalık bir katılımla gerçekleştirilmiştir. Başkanlığını Prof. Dr. Cemal ÇEVİK’in yaptığı Sempozyumda aşağıdaki konulara dikkat çekilmesi uygun görülmüştür.

-Akupunktur ve diğer tamamlayıcı tıp uygulamaları, konvansiyonel tıpla birlikte ya da ayrı ayrı uygulanabilir. Bu uygulamalar, mucizevi, olağanüstü ya da doğaüstü yöntemler değillerdir ve etki mekanizmalarının ortaya konmasına yönelik sayısız bilimsel çalışma bulunmaktadır. 

- Akupunkturun ve diğer tamamlayıcı tıp uygulamalarının, tanı ve tedavi için kullanılan tıbbi yöntemler arasında olduğu, bu nedenle (yürürlükteki yasalar uyarınca da) mutlaka Tıp Fakültesi mezunu hekimler tarafından uygulanması gerekmektedir. Bunun dışındaki herhangi bir düzenleme kabul edilemez niteliktedir ve hastalar için geri dönüşü olmayan önemli sorunlara yol açabilir.

-Şu anda yasal bir altyapısı olan tek tamamlayıcı tıp uygulaması akupunkturdur. Halen pratikte yaygın olarak kullanılan diğer tamamlayıcı tıp uygulamalarının da Akupunktur Yönetmeliği esas alınarak yasal bir zemine oturtulması, hem hastalar, hem uygulayıcılar, hem de tıp camiası açısından büyük önem arzetmektedir. Bu alanların eğitim koşulları, eğiticilerin niteliği, eğitim süreleri ile ilgili hususlar yeniden ele alınarak değerlendirilmeli ve daha nitelikli sertifikasyon şartları oluşturulmalıdır. Ayrıca alınan sertifikaların ömürboyu geçerli olma uygulamasına son verilerek, sertifikanın geçerliğinin sürebilmesi için sertifikasyon sonrası (hizmetiçi eğitimlere katılım, kurslara katılım, bilimsel organizasyonlara katılım, yurtiçi ya da yurtdışı bilimsel yayın hazırlanması vb.) belirli koşullara uyma zorunluluğu getirilmelidir. 

-Bu tür tamamlayıcı tıp uygulamalarının zaman içerisinde uzmanlık alanı haline getirilmesi için çalışmalar yapılması ve Tıpta Uzmanlık Tüzüğü kapsamına alınması gerekmektedir. Ayrıca, Üniversiteler bünyesinde akupunktur ve diğer tamamlayıcı tıp uygulamaları ile ilgili bilim dalları ve anabilim dalları açılmalı, bu alanlarda yüksek lisans ve doktora programlarının açılması için gerekli yasal zemin oluşturulmalıdır. 

-Akupunktur uygulamaları sigorta şirketleri tarafından  Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası kapsamına alınmalıdır.

-SGK tarafından ödeme kapsamına alınmayan akupunktur, diğer tıbbi uygulamalarda olduğu gibi ödeme kapsamına alınmalıdır. Bu sayede hem daha fazla sayıda hasta akupunktur tedavisinden yararlanma olanağına kavuşacaktır, hem de ekonomik anlamda sağlık harcamalarında önemli bir tasarruf sağlanabilecektir.

***

Dünyaca ünlü Kardiyolog Bingür Kardeşim, Gülbenciğim’in programında gene yumurta pazarlıyor ama geçmişiyle yüzleşerek nedamet getiriyor. Bu arada, Gülben’in gözleri aynen Nesliminkilere benziyor.

İkinci Hayatımız kitabının da tanıtımını yapıyor. Hiperaktivite teşhis edip, yoga tavsiye ediyor, “mucize” diyor.

İyi de, Gülben ona fena hâlde yukarıdan bakıyor (high heels syndrome).

“Aşk kâlbe iyi gelir ama sokakta veya evinizde yapmayın, otel daha iyi” diyor. Ah Sönmezim ah, elimdeki fotoğraflarını bir yayınlarsam

Gülben, annene çok selâm söyle lûtfen; çok çilekeş ve ermiş bir kadındır.

Kardiyolog Bingür Kardeşim, “kolay sex yapabilmek için bypass ameliyatı yaptırılanlar” var diyor.

Haydi, hemen gidelim bypass yaptıralım!

Yalandan kim ölmüş?

***

Okan Bayülgen’de gene Lityum Eksikliği Sendromu başlamış; 3 (üç) programa daha atlamış.

Sigara damardan, stress çok!

Aman Bingür’le konuşup yumurtalarını beslemenin yolunu bulsun ve Omega2 950 Solgar 2x2 tok karnına alsın.

Sabahları da 1 bardak oda sıcaklığındaki suya üç taze sıkılmış portakal + 1 limon + 8 damla elma sirkesi damlatıp için; ileri derecede Şeker Hastası değilseniz çok faydasını göreceksiniz.

***

Türkiye Cumhuriyeti fiilen bitti.

Şimdi yenisini kurmak zamanıdır.

İşimiz de çok kolay: üç nalla bir at ve manda gibi yürek lâzım.

Hepsi hazır ve nâzır.

Daha ne istiyoruz?

***

Şimdi duyurular:

1st European Conference on Masonic Values

14-17 November 2013 Budapest, Hungary

The Symb olic Grand Lodge of Hungary and the United Grand Lodges of Germany are

cordially and fraternally inviting you to the 1st European Conference on Masonic Values

to be held in Budapest, Hungary on the 14-17 Novemb er 2013.

The aim of the conference is to invite brethren living in different countries to start

mutual reasoning concerning the contribution of regular freemasonry to the development

of dialogue and mutual understanding of nations and cultures of Europe in the 21st

century.

The conference could contribute to a better understanding of the ch allenges and problems

of our Era and to encourage brethren together to seek means of knowledge by which to

promote the respect for human dignity and peace amongst nations.

The conference is built on plenary and regular session meetings. The plenary session will

cover the topic of Masonic values in Europe in a comprehensive way, whereas the regular

sessions will concentrate more on the below subtopics. The official language of meetings

will be English.

Regular sessions:

- Economic and moral values in European Society

- Belief and tolerance from the Masonic point of view

- Freemasonry as factor of unification and overcoming historical backgrounds in society

- Generational problems and Masonic values in Europe

The conference is open only for freemasons, who are memb ers of regular Grand Lodges

recognized by the Symb olic Grand Lodge of Hungary. It is organized by the Staff of the

Symb olic Grand Lodge of Hungary with the lively support of the United Grand Lodges of

Germany, but we are strongly encourage also you to take active part of it.

Therefore as call for lectures we are inviting proposals for lectures to be presented on

the regular sessions covering the topics of the conference. We also welcome subm issions

and presentations of good practices that could encourage brethren or provide useful

examples for the benefit of our European Masonic comm unity.

In case of questions, or if subm itting proposals for lectures and presentations please

write to our e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. We would also be grateful if you could

inform the brethren in your lodges about this conference.

DANU BIUS HOTEL BEST WESTERN HUNGARIA

****

Venue of the Conference

• Modern hotel with a century-old tradition.

• On Budapest’s main artery, with easy access from all directions.

• Public transport on the doorstep.

• Memb er of Best Western, the world’s largest hotel chain.

Faculties: air-conditioned rooms, with bath and shower, minibar, radio,

Sat.-TV and Pay-TV, soundproof windows, free WIFI in comm on areas.

Both smoking rooms and non-smoking rooms are available.

Internet corner, business service, room service, laundry, dry-cleaning service,souvenir

shop, rent-a-car, mail service, hotel safe, transfer, interpreter, travel-guide service.

Wellness centre: Jacuzzi, massage, sauna, aroma-sauna, infra-sauna and solarium.

Golden Park Hotel

****

Golden Park Hotel Budapest can be a perfect starting point of your itinerary in

the city of Budapest and its features guarantee an ideal stay for those who visit

Budapest for business purposes. For guests arriving with discount flights, Golden

Park Hotel Budapest provides a location close to all significant sights and tourist

attractions with low prices, great service and comfortable acc omm odation in our

hotel in Budapest.

The 100 year old impressive building has a unique, stunning facade, by the Eastern

Railway Station (Keleti Pu.), the most important transportation center of the city.

The cultural center of Budapest, with the Danube and symb ols of Budapest: the

Fishermen's Bastion, Gellért Hill and Parliament can be reach ed by public transport

in a couple of minutes.

Packet Fees ( wi t h a cc omo d a t i o n )

Best Western Hotel****

Single room Double room

Early-bird registration

(Before 1st Sept. 2013)

Registration

(After 1st Sept. 2013)

Early-bird registration

(Before 1st Sept. 2013)

Registration

(After 1st Sept. 2013)

Basic 1 310 EUR 360 EUR 245 EUR 295 EUR

Medium 2 350 EUR 400 EUR 285 EUR 335 EUR

Medium plus 3 380 EUR 430 EUR 315 EUR 365 EUR

All inclusive 4 410 EUR 460 EUR 340 EUR 390 EUR

Golden Park Hotel****

Single room Double room

Early-bird registration

(Before 1st Sept. 2013)

Registration

(After 1st Sept. 2013)

Early-bird registration

(Before 1st Sept. 2013)

Registration

(After 1st Sept. 2013)

Basic 1 265 EUR 315 EUR 210 EUR 260 EUR

Medium 2 305 EUR 355 EUR 250 EUR 300 EUR

Medium plus 3 335 EUR 385 EUR 280 EUR 330 EUR

All inclusive 4 360 EUR 410 EUR 305 EUR 355 EUR

1 - 3 nights, VAT , local taxes, breakfast, participate in the congress, badge, paper & pen, two coffee breaks per day, 2 lunch es

2 - 3 nights, VAT , local taxes, breakfast, participate in the congress, badge, paper & pen, two coffee breaks per day, 2 lunch es plus banquet dinner ( Saturday ) with drinks

3 - 3 nights, VAT , local taxes ,breakfast, participate in the congress, badge, paper & pen, two coffee breaks per day, 2 lunch es plus welcome reception with drinks ( Thursday ) and banquet dinner ( Saturday ) with drinks

4 - 3 nights, VAT , local taxes ,breakfast, participate in the congress, badge, paper & pen, two coffee breaks per day, 2 lunch es plus welcome reception with drinks ( Thursday ) , buffett dinner with drinks ( Friday ) and banquet dinner ( Saturday ) with drinks

Prices are per person which included VAT .

In case of registration made before 1st Septemb er, 2013 and

prepayment ( 50% ) settled until 15th Septemb er, 2013 we can offer a disount price for the registration.

After 1st Septemb er we will count with a normal price.

The booking will be finalized after having recieved the prepayment!

More packets and information are available on the website !!!

( participation fee for the sisters, triple room price, etc )

www.masonicv alues.com

INTRODUCTION OF BUDAPEST

The capital of Hungary, known as the “Pearl of the Danube”, is undoubtedly one of the most beautifully located

cities in the world. The river Danube runs through the middle of the metropolis of two million, dividing hilly

Buda with its narrow cobbled streets and mixture of medieval and neo-classical buildings from the Pest plain

with its wide avenues and boulevards. Because of the picturesque panorama offered by the river and its bridges,

the Parliament, the imposing Royal Castle, Fishermen’s Bastion and the impressive Danube Emb ankment, UNESCO

placed this site on the World Heritage list.

There is no other capital city in the world with close to 100 thermal springs and 12 medicinal baths within its

boundaries, where 19 million gallons of thermal water rise to the surface every day.

It is a city where the pleasing harmony of different architectural styles and superb structures, the cafés, gastronomy

and culture are combined with legendary hospitality and blend into an unforgettable experience for visitors.

contact details:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.masonicvalues.com

***

Fraternely.

   Poltergeist

      Zest is das!

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – Şimdiki Zamanlar 03 Ekim 2013 Perşembe

ÖNÜMÜZDEKİ BEŞ SENENİN PAPATYA FALI
ŞARK ÇIBANI FOBİSİ

Related Posts

 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil