Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

ŞEBNEM SCHAFFER HAKKINDA BÜYÜK İFŞAAT!

Parla Şenol Basmacıgül benim tâ Büyük Ankara Oteli Ankara'nın tek güzel oteliyken ve yüzme havuzu da tek kaliteli havuzu iken beraber kulaç atıp muhabbet ettiğim çok eski bir arkadaşım.

Seneler geçti, TRT, Tayyip Radyo Televizyonu değil de, gerçekten Türkiye Radyo Televizyonu iken iştirak ettiğim bir canlı yayında (Hülya Koçyiğit Hanımefendi de özel konuktu) ben uzman diye konuşacaktım.

Yâhu, bir hâtun kişi öyle usturuplu ve güzel sözlerle katkıda bulundu ki, bütün samimiyetimle (hasedimle değil) "bana gerek yok ki, hanımefendi söylenebilecek her güzel şeyi dile getirdi" deyip, tabii ki gene de birkaç lâf etmiştim. Yayının hitamında birbirimize doğru yürüdük, bir yerlerden gözüm ısırıyordu da.

Parla idi o! Sevgili çocukluk arkadaşım, gerçek san'atçı Parla Şenol! Merak edenler için web adresi www.parlasenol.com.

Psikoloji de tahsil etmişti, her zamanki cingöz ve sevimli ifâdesiyle bakıyordu. O günden sonra kaldığımız yerden devam ettik. Kocası Nazar da dünyâ şekeri bir adamdı, oğulları da öyle. Turizm rehberliği yaparken mercimeği fırına vermişler ve evlenmişlerdi. Nazar, Ermeni kökenli ve Galatasaray klanından, eh, oğullarının ismi de Aras tabii ki. Âilece ahbaplık kurduk ve aynen de devam ediyor.

Parla, Ortaköy Afife Jâle Sahnesi'nde yeni bir oyunla seyircinin karşısına geçecekti; bize tâ baştan haber verdi. İki perdelik komedinin ismi Eros Pansiyon idi! Belki de pek çok kişinin dikkatini çeken oyuncuların listesi idi: Parla'nın yanı sıra, Yalçın Menteş, Kaan Taşaner ile birlikte Şebnem Schaefer!

Nihâyet bugün oyuna gidebildik. Ulan (affedin), oyunun ismine de, Şebnem'e de bakınca "bakalım ne görüciiiz olduk.

(Ufacık bir not: Parla'nın dostluk hakkını sûiistimâl etmemek için önceden Biletix'ten bilet aldık. Eğer biletini aldığınız faâliyetten 1 saat önce o bileti gişeden teslim almazsanız ve kasiyere de "vallahi de billâhi de sizin aldığınızı veya aldırttığınızı ispat edemezseniz, biletler elinizde patlayabilir"; biz sekreterimiz vâsıtasıyla satın almıştık, inanın anamız ağladı).

Oyunda Şebnem Schaefer, karısını seneler önce kaybetmiş emekli bir albayın, yâni Yalçın Menteş'in kızını oynuyor. Olağanüstü derecede başarılı ve çok hoş. Gerisini seyrettiğinizde görürsünüz. Hele finâl muhteşem!

Yâhu, bu genç, güzel ve hakikaten mâsumâne özellikleri yüzünden akan Şebnem Schaefer hakkında yazılıp çizilenleri internette gözden geçirdim.

Birilerinin bu güzel kıza yanlış yönlendirmede bulunduğuna kanaât getirdim.

Güzel kızım Şebnem Schaefer, sen bu yolda devam et; bâzılarıyla aynı kefede ve paparazzi haberlerinde yer alma. İnan ki önün çok açık. Yeterince olgunlaşınca belki siyasete de atılırsın ama henüz yirmi küsurlarındasın. Belki ileride çok zengin olmayabilirsin ama gerçek entellektüeller, aydınlar ve san'atseverler seni lâyık olduğun yerde konumlandırır, anarlar ve öyle de hatırlanırsın.

Tabii ki son sözlerim kadim dostum Parla Şenol Basmacıgil'e. Ne iyi ki varsın, arkadaşımızsın ve sevgi dolusun.

   Ha, ey ahâli, bu güzel temsil sâdece Cumartesi ve Pazar günleri sergileniyor.

      Aman kaçırmayın!

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 08 Şubat 2009 Pazar

SUÇ NEDİR, SUÇLU KİMDİR?
DEVLETLÛ'NUN OSMANLI TOKADI!
 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil