Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

2014 Kış Olimpiyatları

Bu Ruslar çok komik adamlar...

Sochi Olimpiyat Oyunları için 50 milyar USD harcama yapmışlar.

Harcamaların büyük bir bölümü, terör saldırılarına karşı güvenlik önlemleri için yapılmış ve kentte 100 bine yakın polis ve asker görevlendirilmiş.

Peki, Sevgili Putin ve Sevgilisi Meldeyev Amcalarım,

Neden bu kadar korkmaktasınız?

Alnında USA haritası olan Gorbaçov Amcamız size hürriyeti tattırmıştı, unuttunuz mu?


Âlâ ki âlâ; sizde şimdilerde votka yerine bira revaçta ama acayip korkmaktasınız çünkü dinî paranoya oralarda da hizmetinizde.

Yalan mı?


Ne güzel dalgasını geçmiş sizle Beljik-Frankofonlar...

Size bâzı serzenişlerim var Ağır Amcalar...

Benim memleketimde birtakım koçlar, medyumlar, şifa tacirleri ortada kol geziyor ama siz kadim düşmanınızla sidik yarıştırıyorsunuz; ayıp oluyor. Bizde bu işi delikanlılığını ispat etmek isteyen ergenler yapar. Siz, orada, karları mı yoksa buzları mı eritiyorsunuz? Yoksa Nutcraker mi sahnelemektesiniz?

Biraz evvel Sabiha Gökçen Teyze'nin Havaalanı'na bir tayyare indi, içinde korsan kaset varmış; size gelip de hürriyete kavuşacağını sanmış. Ona vereceğiniz ne var? Umut mu... Hadi oradan!

Burada imamlar arasında kavga var

5 yaşındaki Barış, 9 yaşındaki ablası Yağmuru oyun zannedip vurdu, çünkü evde keklik avlamak için av tüfeği vardı. Onu, kendisine kim verdi? Garantili bir imam... Orada gene namaza durdular. TV'den seyrettik. Allah'tan nöbetçi meslekdaşımız hemen uzman görüşü bildirdi son derecede verimli olarak.

Amerikalılar da artık kafayı yediler çünkü sermayeyi tamamen tükettiler. Daha impressive olabilmek için mazgallardan zombi ve vampir çıkartmaktalar; korkan tırlatıp tıklatıyor... Volga Boat Song çok mertçedir ama artık baydı. Kızılordu âtıl ve etkisiz. Ayşe Korkmaz, hiç korkmadan balon şovuna katıldı ve Capon şekerciği nasıl da gülmekten kırdı geçirdi...

Geçen gün bir Kürt, Van'da, elindeki karakuzuyu hastaneye götürdü ve kurtardılar ama onun komşusu kızakla taşınırken can verdi. Leningrad'da, Moskova'da siz şaşaa ile coşarken, acaba hiç onlara bir uzatmak geldi mi aklınıza? 100 senedir hep Akdeniz'e inmeyi istersiniz. Bakınız, her tarafta kızıl sakallı adamlar var; birbirleriyle çevrimiçi kavga edip duruyorlar. Memnun musunuz? Bilmecelerde, bulmacalarda sık sık rastlandığı şekilde, hep beraber kafayı çekip "krasiva" filân mı demektesiniz?

Günde kaç bardak süt içilir? Rusça'da "bardak" gerçekten de hayat kadını mı demektir? Hangi marka en iyisidir? Bunu bildirir misiniz? Orta Afrika'da da Müslüman katliamı varmış... Oraya aşırı uzak sayılmazsınız. Son zamanlarda Çin ve Hint'le pek sıkı fıkı oldunuz. Acaba bir el atsanız günaha mı girersiniz? Ne de olsa Ortodoks diniyle bizimki yakından akrabadır ve İstanbul'da bir Ruhban Okulunuz var. Artık, oraların toprakları da sizin mülkünüzdür, yanılıyor muyum?

Bosan Hersek'teki her iki kişiden biri işsizken ve her tarafa açlıktan saldırırlarken, acaba nasıl bir bayrammış oradaki? İzmir'deki Şanslı Ayısı neden Bursa'ya sevk edildi (hem de 6 aylıkken), acaba ona Psikanaliz mi yapılacak yoksa vahşi yaşam doğa parkında büyüyüp, Uludağ'da bana başını mı okşatacak. Hayri Dev'e de bir ödül verseniz ölür müsünüz? Bakın, yakında ruhunu teslim edip gidecek. Anlamaz öyle prestiyekovadan veya suşiden, Puşkin'den...

Garip bir Russian Style helâ geliştirmiş bir ustanız. Orada kardeş kardeşe, sohbet ede ede, votkalı ve viskili dondurmalarınızı yalayarak def-i hacet edecekmişiniz. Eh, bunu bütün globus hystericus seyreder ve herkes toplu hipnozla galeyana gelirse, acaba Tudors Gömlek Krallığından kendinize yeni birer Judo kıyafeti alır mısınız? Bizim YNÖ çok ihtiyarları, onunla aşık atmayınız ve dojoya çağırmayınız. Etik de, moral de olmaz. Hem her program için Dolâr da konuşulmaz! Sizde Fudbôl da mı yok hâlâ?

MEKÂNIN MÜDAVİMLERİNDEN…
Rektör Tavası...
 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil