Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

BAKIN DANANIN KUYRUĞUNA!


http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=88798,5

Yahudiler 'Ermeni soykırımı' diyecek!

Yahudi karşıtlığıyla mücadele eden ADL (İftirayla-İnkârla Mücadele Birliği), 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını destekleme yönünde karar aldı.

ABD'deki en önemli Yahudi kuruluşlarından Anti-Defamation League (ADL-İftirayla/İnkârla Mücadele Birliği), 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarına yönelik tutumunu değiştirerek, söz konusu iddiaları tanımaya karar verdi. ADL, ABD Temsilciler Meclisi'nde bekleyen 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını yansıtan tasarının geçmesine ise karşı olmayı sürdürdüğünü bildirdi. ADL Başkanı Abraham Foxman, tutumlarını yeniden gözden geçirdiklerini ve Ermeni olaylarının, sonuçları açısından 'soykırım' anlamına geldiğini iddia etti.

Foxman, buna karşılık ABD Kongresi'ndeki 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını içeren tasarının kabûlünün hiçbir yarar sağlamayacağını, Türkiye'deki Yahudi toplumunu ve Türkiye-ABD-İsrail arasındaki önemli ilişkiyi tehlikeye atabileceğini ifâde etti. ADL'nin tutum değişikliği, kuruluş içinde bu meseleye ilişkin yaşanan karışıklığın ardından geldi. ADL'in kuzeydoğu ABD bölgesi direktörü Andrew Tarsy, Ermeni iddialarını destekleyen tavrı nedeniyle Foxman tarafından görevinden alınmıştı. ADL içindeki bâzı kuruluşlar Tarsy'yi desteklemişti. Abraham Foxman, tutum değişikliğinin, Yahudi toplumunun birliğiyle ilgili kaygılardan kaynaklandığını kabûl etti.

Temsilciler Meclisi'nde bekleyen tasarı, 435 üyeli meclisin 225 üyesi tarafından destekleniyor.

İsrail Devleti'ne göre insanlık dramı

ADL'nin açıklamasının ardından, İsrail Konsolosluğu, "Ermeni iddialarına İsrail Devleti'nin resmî yaklaşımı" başlıklı basın duyurusunda şunlara yer verdi: "İsrailliler ve Yahudiler olarak insanlık dramları konusunda oldukça hassas ve kendimizi ahlâkî olarak bunları hatırlamaya zorunlu hissetmekteyiz. Bunların arasında 1915-1916'da yaşanmış olaylar da vardır. İsrail Devleti açık yarayı iyileştirme sürecine girilmesini umut eder".

Bu arada, Ankara, İsrail Büyükelçisi Pinhas Avivi'ye Türkiye'nin rahatsızlığını iletti.

AKŞAM - 23 Ağustos 2007 Perşembe 

***

İmdi. Bu işin ta baştan bir Siyonizm + Evanjelizm kılıflı neo-emperyalizm olduğu zâten belliydi de, neden bu kadar acele ettiler? Bilemiyorum ve çözemedim henüz.

Muhtemelen Kerkük Hayfa Boru Hattı projesinin basına sızdırılmasından sonra bizleri gene ve daha da duyarsızlaştırmak için yapıyorlar; aba altından da sopa gösteriliyor.

Dün fazlacana milliyetçi bir delikanlı ile sohbet ettik elime doğmuş olan; "ben artık AKP'liyim diyeceğim" dedi. Nice samimi sokaktaki vatandaş da "ben Türkiyeli Türk'üm" der oldu.

Ah İvan Pavlov ah! Sana 1904'de tıb ve fizyoloji Nobeli'ni verenin.

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 23 Ağustos 2007 Perşembe

AKLİYE HEKİMLİĞİNDEN TABİPLİĞİNE, ORADAN DA SIHHİY...
KİMLİĞİN OLUŞUMUNDA ETNİSİTE KAVRAMI

Related Posts

 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil