Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

EVRİMSEL PSİKİYATRİDE MÜTHİŞ BİR GELİŞME: CANLI BOMBALARIN KÖKENİ BULUNDU!

Bilim adamları, kolonilerini korumak için düşmanlarına karşı intihar saldırısı düzenleyen bir böcek cinsi keşfetti.

Science dergisinde neşredilen bir araştırmaya göre termit olarak adlandırılan beyaz karınca topluluklarını inceleyen bilim adamları, bir termit türünün kolonilerini savunmak amacıyla davetsiz misafirlere zarar veren kimyasal bir madde salgılayarak “patladıklarını” ortaya çıkardı.

Brüksel’deki Free Üniversitesi’nden Prof. Dr. Yves Roisin, yaşlandıkları için görevlerini yerine getiremeyen termitlerin, kolonilerinin savunmasında büyük rol oynadığını söyledi.

Prof. Dr. Roisin, termitlerin üzerinde daha önce bilinmeyen kristal bir yapı keşfettiklerini, bu yapının içinde düşmanların yaralanmasına neden olan kimyasal bir maddenin bulunduğunu belirtti.

Bir tehditle karşı karşıya kalındığında birçok termit türünün saldırganları engellemek amacıyla vücutlarında bulunan zehirli enzimi kullanarak intihar saldırıları düzenlediğine işaret eden Roisin, bazı türlerde işçi termitlerin de asker termitlerle birlikte kolonilerin savunulmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Roisin, Fransız Guyana’sında buldukları “Neocapritermes taracua” türü termitlerin ise diğer hiçbir kolonide görülmeyen bir özelliğe sâhip olduğunu belirtti. 

Neocapritermes taracua türünün kendilerini parçalayarak dâvetsiz misâfirlerin vücutlarına yapışıp çürüten kimyasal bir zehir salgıladığını keşfettiklerini ifâde eden Roisin, sözlerine şunları söyledi: “Savunma amaçlı salgılar, genellikle tükürük bezlerinde depolanır. Ancak Neocapritermes taracua türü termitler, vücutlarının dış yüzeyinde bu salgıları içeren iki kristalli bir kabuğa sâhipler. Termit, kolonisini korumak uğruna kendini patlattığında söz konusu iki kristal, daha fazla zehir bileşeni üreterek birbirine karışıyor. Bu türdeki işçi termitler, yaşlanıp görevlerini yerine getirmekte yetersiz kaldıklarında tükürükleriyle birleştiğinde kimyasal reaksiyona giren kristaller depoluyor. Böylece herhangi bir tehlikeyle karşılaştıklarında intihar bombacıları hâline geliyorlar”.

Termitlerin sırt çantasına benzeyen kristal kabukları nasıl sentezlendiği ise henüz bilinmiyor.

Tropik ve Subtropikal bölgelerde yaşayan termitlerin, yaklaşık 3 bin türü bulunuyor.

Termit kolonileri, düşmanlarına saldırmak amacıyla çok geniş çene kemiklerine sâhip “askerler” ile çeşitli görevleri yerine getiren işçilerden oluşuyor.

 

 

Bir video da elde edebildim, bakınız: 

Üstelik bu askerler, patladıktan sonra da yaşamaya devam ediyorlar!

***

Mesianik inancı olan Yahudilerle ve Şiî İranlılarla özel kaynaklardan temâs kuran yekililere, bu hayvanların aslında kendi biyolojik silâh geliştirme stratejileri içerisinde olup olmadığı konusunda çelişkili cevaplar verdiler…

İsrail’den Lieberman çok açık şeyler söylemese de, geleceğin savaşlarında bomba ve füze değil, böyle sosyobiyolojik silâhların kullanılabileceğini imâ etti ve epey gülümsedi.

İran’dan Ahmadinjad da bu konuda çok ihtiyatla konuşarak, 13. İmam’ın gelmesinde bu termitlerin rolü olabileceğini alenen olmasa da, ikrar etti.

bed]

Mehdî olmayan ama olan ama olmayan, evrimi reddeden ama etmeyen ulemâdan pek hoş açıklamalar geldi maşallah: 

bed]

Buna mukabil, Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Resmî web sitelerinden yapılan açıklamalarda bu iddialar şiddetle reddedildi!

Mübârek Ramazan’da böyle hurâfelerin ortaya atılmasını bâzı şerefsiz ve namussuzların işi olduğunu söylemeye hazırlanan Devletlû’nun açıklamaları beklenmekte…

TSK ise şimdilik sessizliğini koruyor; yakında bir kıdemli erin açıklama yapması bekleniyor. 

Dünya Entimologlar Birliği ve Hayvan Hakları Örgütleri bu cici böcekleri Thanatolojik, ağır derecede kaatil birer canavara çeviren gizli güçleri şiddetle kınadılar ama polisler onlara biber gazı sıktı.

CIA Başkanı General David Petragous ise suâllere bile cevap vermeden top oynadı.

Şimdi, en seçkin evrimbilimciler, böceklerden insana mı yoksa insanlardan böcekler mi nakledilerek oluşturulan bu moleküler evrimin sırrını çözmek için çaba gösteriyorlar.

Bu genin veya genlerin muhtelif hayvanlara nakledilmesi durumunda, intihar bombacısı her türlü hilkat garibesinin ortaya çıkmasından endişe ediliyor…

 

 

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 30 Temmuz 2012 Pazartesi

İÇME-KULLANMA SUYU VE DAMACANALAR
Affınıza Sığınarak İtiraf Ediyorum

Related Posts

 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil