Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

İSMİNİZ, KADERİNİZDİR

Burada hemen hiç bitmeyecek bir liste ile donatacağım bir liste yazmaya başlıyorum:

A: Alef, elif, alfa, öküz.

Asım Şengör: Aynen Asımın Nesli gibi oradan buraya savrulup gider yavrucuk.

Ayhan Songar: Mehtap gibi doğmuştur ve son lâfı ettiğini sanmıştı. Hâlbuki daha söylenecek çok şey vardır.

Beykent: Doğdu mu, battı mı, yoksa abarttı mı bilinmez; kim ne dersi verip ne alıyor sorusu ise câmi gibi göklere yükselir...

Celâl Şengör: İsminin aynıdır, celâllidir ama o kadar hoş görülür ki, ona kızamazsınız...

Doğan Şahin: Şahinler diğer kuşları avlayan, kendi sâhiplerinin gözlerini oyabilen, bu sebeple de hep iple bağlayıp, eldivenle kontrol edilmesi şart olan dinozorlardır. Hiçbir sınır tanımazlar, Dikkatiniz bir an için kaysa hemen hücum ederler! Hile, hülle ve desiseden, yanardönerlikten hiç anlamazlar; doğrudan Gaga'larlar. Tek başına hiçbir varlığı yoktur ama kabilesini toplandığında derhâl kafanızda karpuz kırar! Semiyoloji, seks, grup, sağlıklı kişilik hep ondan sorulur ama dövebilir, HaberTürk'teki kaydı âlemlere ibret teşkil eder; Pelin dahi pelur gibi olmştur. 

İlber Ortaylı: Ayol ona kızılır mı? Murat Bardakçı masaları yiyip Pekin Ördeği yerken zaten çatır çatır patlıyor hasedinden ve Mac'ini ısırıyor!!

İskender Savaşır: İçmediği ve suratının yarısını tıraş etmeyi unutmadığı zamanlarda Büyük İskender'in bütün hünerlerini ve kişilik özelliklerini sergiler. Geceleri "Psikanaliz, Psiko-analiz, anal-iz, aniz, iz" diye haykırdığı oral-fekal yolla bulaşmaktadır.

Metin İmir: Bugün vefat etti, Pek Muhterem Halit Yıldırım'ın da karısı dün çekip gitti. Bizim portallar ne işe yarar bir anlasam adam olurdum!

Orhan Doğan: Öztürk'tür ama hocasına öykünürken kitaplar karışır, konuya mahkeme karışır. Sonra Sivas mı, İstanbul mu, Doğuş mu ölüş mü şaşırır. Dergisi satsın diye her kapıyı yumruklar. Orta boyludur, tıpkı FB Başkanı veya Cumhurbaşkanı gibi, hep limon gibi gülümser.

Orhan Öztürk: Allah'ına kadar Türk'tür, çok kısa boylu olduğu için de burnundan kıl aldıramaz, dergisini kimselere kaptırmaz ve jurnalde üstüne yoktur: Nancy'e benim şovmen olduğumu söyleyip aramızı bozar, ilk karısına karşı da sağaltımda çok rijit davranmıştır ve hâlâ Parkinsonu yoktur; adı Muallâ olmasına rağmen, yıkım-olaylarla adını bile kaşır. Ankara'nın dışına çıkmaz, tam Adler'liktir. Ölümsüz bir ombdusman olduğunu zanneder ama Bir Gün o da Hakk'a ulaşacak, Hanya'yla Konya'yı görecektir. Hâlâ deseniz bile hala yapar. Eğer ilelebet dünyamızı teşrif ve teftiş etmeyi sürdürürse, tek kelimeden ibaret bir OZ Büyücüsü olacaktır. Tıpkı Eski Cumhurreisi Süzer gibi, her şeyi reddeder, "geri iade" ettirir. Devletlû'dan ne farkı olduğu belirsizdir! Bıyık bırakırsa andırabilir ama onun eline su dökemez... Nuh-u Nebî'den kalma "sünnet günahtır" araştırmasıyla hep anımsanacaktır ama bırakacağı iz silik kalacaktır.

Oya Şengör: O var mı, varsa da kaldı mı? Yoksa buharlaşıp veliullaha mı karıştı. Bilen bir haber versin.

MUSTAFA SARIGÜL'E BİRKAÇ SORU
FELSEFE SALATASI

Related Posts

 

Yorum 2

Already Registered? Login Here
Guest - Kutay on Çarşamba, 06 Kasım 2013 10:58
ibrahim balcıoğlu

Hocam bu yazıda İbrahim Balcıoğlu Hocayla ilgili de bir bilgi vardı,yanlış hatırlamıyorsam.
Ne oldu acaba?

MKD: Kendisi ve NPH Başkanı Nevzat Tarhan "homoseksüeller delidir" diye Yüksek Din Şûrası'na fetva verdiler!

0
Hocam bu yazıda İbrahim Balcıoğlu Hocayla ilgili de bir bilgi vardı,yanlış hatırlamıyorsam. Ne oldu acaba? MKD: Kendisi ve NPH Başkanı Nevzat Tarhan "homoseksüeller delidir" diye Yüksek Din Şûrası'na fetva verdiler!
Guest - adil kaymakçı on Çarşamba, 06 Kasım 2013 13:37
ibrahim balcıoğlu

İbrahim Hoca'nın MİT ajanı olduğunu yazmıştınız.

MKD: Öyle vallahi. Keşke beni da kabûl etseler. Hazır Obama ile görüşülecekken...

0
İbrahim Hoca'nın MİT ajanı olduğunu yazmıştınız. MKD: Öyle vallahi. Keşke beni da kabûl etseler. Hazır Obama ile görüşülecekken...