Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

İSTİKLÂL MARŞI REKLÂM MÂLZEMESİ OLUR MU?

Olmuş, hem de bakın nasıl:


Gencecikken uyuşturucudan vefat eden Jimi Hendrix de Amerikan Millî Marşı’nı böyle yorumlamıştı:

Mukallitleri de var:

İyi de, orası ABG,

Bizim ise millî beraberlik ve bütünleşmeye en çok ihtiyacımız olduğu zamanda, THY için daha başka bir şey bulamaz mıydık?

Meselâ şöyle bir şey:

Baksanıza…

Şimdilik top oynuyoruz ama...

Esed'le ile savaşacağız.

Öyle diyorlar...

   Tam da iyi bir psikolojik manevra değil mi?

      Yoksa…

         Değil mi!

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 08 Ekim 2012 Pazartesi

GÜNDEMDEN İBRETLİK HABERLER
PSİKANALİZ YANILGISI-1!

Related Posts

 

Yorum 2

Already Registered? Login Here
Guest - veritas on Salı, 09 Ekim 2012 08:07
tesev

Hocam selâmlar,

İstenildiği kadar istiklal marşı falan kullanılsın ilerde bu marşımızı da kaldırma girişiminde bulunacaklardır. TESEV in raporunda şöyle diyor:

"Anayasa’nın Başlangıç bölümü dâhil olmak üzere bütününde, Türk etnik kimliğine vurgu hâkimdir. Bu vurgu, metin boyunca sıkça tekrarlanan “Türk vatanı ve milleti”, “yüce Türk devleti”, “Türk milleti”, “Türk toplumu”, “her Türk”, “Türk vatandaşı”, “Türk dili”, “Türk kültürü”, “Türk tarihi” gibi ifadelerle kendisini göstermektedir. Bu dil, farklı etnik kökene mensup insanlardan oluşan Türkiye toplumunun çoğulcu yapısıyla bağdaşmamaktadır. Bu nedenle, hazırlanacak yeni Anayasa’da herhangi bir etnik kimliğe bu ve benzeri göndermeler yapılmamalıdır. Gerek Anayasa’nın birçok maddesinde, gerekse çeşitli yasalarda yer alan “Türk milleti” ifâdesi “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları” ifâdesiyle değiştirilmelidir. Bâzı hukukçulara göre ise, kolaylığı nedeniyle sâdece “millet” sözcüğünün kullanılması yeterli olacaktır".

MKD: Maâlesef öyle!

0
Hocam selâmlar, İstenildiği kadar istiklal marşı falan kullanılsın ilerde bu marşımızı da kaldırma girişiminde bulunacaklardır. TESEV in raporunda şöyle diyor: "Anayasa’nın Başlangıç bölümü dâhil olmak üzere bütününde, Türk etnik kimliğine vurgu hâkimdir. Bu vurgu, metin boyunca sıkça tekrarlanan “Türk vatanı ve milleti”, “yüce Türk devleti”, “Türk milleti”, “Türk toplumu”, “her Türk”, “Türk vatandaşı”, “Türk dili”, “Türk kültürü”, “Türk tarihi” gibi ifadelerle kendisini göstermektedir. Bu dil, farklı etnik kökene mensup insanlardan oluşan Türkiye toplumunun çoğulcu yapısıyla bağdaşmamaktadır. Bu nedenle, hazırlanacak yeni Anayasa’da herhangi bir etnik kimliğe bu ve benzeri göndermeler yapılmamalıdır. Gerek Anayasa’nın birçok maddesinde, gerekse çeşitli yasalarda yer alan “Türk milleti” ifâdesi “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları” ifâdesiyle değiştirilmelidir. Bâzı hukukçulara göre ise, kolaylığı nedeniyle sâdece “millet” sözcüğünün kullanılması yeterli olacaktır". MKD: Maâlesef öyle!
Guest - Mustafa Terziahmetoğlu on Çarşamba, 10 Ekim 2012 12:02
KÜRESEL SORUNLAR PLATFORMU

TESEV raporu öyle diyor da, Küresel Sorunlar Platformu bu konuda acaba ne diyor?
Bilgi Üniversitesi bünyesinde bir platform.
http://pgchallenges.org/danisma-kurulu/

Danışma Kurulunda aşina isimler var.
Dr. Mensur AKGÜN
Fatih AKOL
Dr. Berat ALBAYRAK
Prof. Dr. Mehmet ALTAN
Prof. Dr. D.Ülke ARIBOĞAN
Egemen BAĞIŞ – Başkan
Tuna BEKLEVİÇ
Doç. Dr. Haluk DURSUN
Tarik El HAŞİMİ
Prof. Dr. Eser KARAKAŞ
Can KARAŞIKLI
Saffet KARPAT
Prof. Dr. Hasan KÖNİ
İbrahim KUTLUAY
Zülfü LİVANELİ
Soli ÖZEL
Bensiyon PİNTO
Prof. Dr. Remzi SANVER
Laki VİNGAS

Tuna Bekleviç için Vural Savaş "ajan" demiş.
http://www.guncelmeydan.com/pano/vural-savas-tuna-beklevic-ajan-t16986.html
Tayyib Erdoğan'ın yedeği diyenler de var.
http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=7543
Fakat, bu isimler arasında dikkat çeken biri daha var.Sayın Prof.Dr.Remzi Sanver.
Acaba TESEV raporu kapsamında Anayasa değişikliği hakkında Sayın Sanver ne düşünüyor acaba?
Mutlaka bir düşüncesi vardır...

S........

0
TESEV raporu öyle diyor da, Küresel Sorunlar Platformu bu konuda acaba ne diyor? Bilgi Üniversitesi bünyesinde bir platform. http://pgchallenges.org/danisma-kurulu/ Danışma Kurulunda aşina isimler var. Dr. Mensur AKGÜN Fatih AKOL Dr. Berat ALBAYRAK Prof. Dr. Mehmet ALTAN Prof. Dr. D.Ülke ARIBOĞAN Egemen BAĞIŞ – Başkan Tuna BEKLEVİÇ Doç. Dr. Haluk DURSUN Tarik El HAŞİMİ Prof. Dr. Eser KARAKAŞ Can KARAŞIKLI Saffet KARPAT Prof. Dr. Hasan KÖNİ İbrahim KUTLUAY Zülfü LİVANELİ Soli ÖZEL Bensiyon PİNTO Prof. Dr. Remzi SANVER Laki VİNGAS Tuna Bekleviç için Vural Savaş "ajan" demiş. http://www.guncelmeydan.com/pano/vural-savas-tuna-beklevic-ajan-t16986.html Tayyib Erdoğan'ın yedeği diyenler de var. http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=7543 Fakat, bu isimler arasında dikkat çeken biri daha var.Sayın Prof.Dr.Remzi Sanver. Acaba TESEV raporu kapsamında Anayasa değişikliği hakkında Sayın Sanver ne düşünüyor acaba? Mutlaka bir düşüncesi vardır... S........