Star yazarı, biz zamanların sıkı Atatürkçü ve milliyetçi fikir önderi Yiğit Bulut, polis saldırısına rağmen Anıtkabir’e ulaşmayı başaran 29 Ekim Seferberlik Yürüyüşü’nü “Tapınakçıların Tahrir denemesi” olarak niteledi ve “Türk halkını ümmetin geleceği için savaşanlara” destek olmaya çağırdı.


Star Gazetesi’nin acar yazarı Yiğit Bulut, günlerdir ülke gündemine damgasını vuran 29 Ekim Seferberlik Yürüyüşü’nün “şifresini” çözdü!

Köşe yazısına “Ertuğrul’un ‘Tahrir meydanı’ deneniyor” başlığını atarak, olayların “Erdoğan’dan ne olursa olsun kurtulmalıyız” diyen “Tapınakçılar” tarafından tahrik edildiğini iddia etti. Bulut, Tapınakçılar'dan ne kastettiğini ise açıklamadı.

“Tapınakçılar”ın şefi: Ertuğrul Özkök!

Bulut, bir süre önce bir köşe yazısında “Türkiye’nin Tahrir’i neresi olacak” diye soran Ertuğrul Özkök’ü de “tahriklerin odağı” olarak gösterdi. Bulut, Özkök’ün bu yazısıyla açık bir biçimde “Arap Baharı” türü bir isyan çağrısı yaptığını savunarak, kendisinin daha önce bu yazının da “şifrelerini çözdüğünü” ilân etti.

Bugün yaşananları önceden gördüğünü savunan Yiğit Bulut, “Sevgili dostlar, bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı arkasına saklanan güçler, yandaşları ve tahrik ettikleri temiz insanlarımız, ‘Tahrir denemesi’ için sokaktalar…” diye yazdı.

Bulut’tan bayram mesajı: “Ümmetin geleceği için savaşanlara destek olun”!

Yiğit Bulut, Tapınakçıların “isyan provası” başlatmak için yaptığı tahriklere kandığını savunduğu halka yönelik bir de “bayram mesajı” vererek, “Türk-İslâm Devleti’nin” temellerinin atıldığı “önemli tarihlerden biri olan” 29 Ekim’in, Tapınakçıların “Tahrir denemesine” dönüştüğünü savundu; yazısının sonunda ise halkı “bu milletin, bu ümmetin geleceği için savaşanlara destek olmaya” çağırdı.

Tarihin en esrarengiz topluluklarından biri de hiç kuşkusuz Tapınakçılar’dır. Fransızca’da “Templiers” , İngilizce’de “Templars” olarak adlandırılan bu şövalyelerin gizemi günümüzde de varlığını korumaktadır. Özellikle de Mason Cemiyetlerinin bu şövalyelere sâhip çıkmaları günümüzde de süregelen bir ilgiye kaynaklık etmektedir.

***

Devletlû, kalkıp CHP’nin Başkanı’nabahtsız bedevî” dedi ya…

Bekledim ki bu kişi bir kere olsun “ben bu seviyesizliğe cevap vermeyi dahi zûl addederim, bir başbakanın ağzına yakışacak şey değildir bunlar” diye vakar ile ayıplayıp konuşmasına öyle devam etsin diye. Hâttâ böyle yapsa muhatabının önünde ciddi puan toplayacaktı.