Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

MİLLÎ ATLETLERDEN SONRA BİR ADET DE MİLLÎ GELİN

Hanım kızımız 17 Mayıs 1979’da Los Angeles, Kaliforniya’da doğmuş. Babası Türk, annesi ise Amerikalıymış. Harvard-Westlake School üniversite-hazırlık okuluna katılmış, 1997 senesinde Duke Üniversitesi’nden mezun olmuş. Burada Uluslararası Politik Bilim ve Ekonomi alanında derece kazanmış. Yetmemiş, Columbia Üniversitesi’nde hukuk okumaya başlamış ama televizyon serilerinden bir teklif gelince terk-i tahsil eylemiş.

Babası Haldun Evecan bir Türk’müş, kızımız da akıcı bir şekilde Türkçe ve İngilizce ve yine iyi derecede Fransızca ve İtalyanca konuşabiliyormuş. Amerikalı film yapımcısı Gwen Field’in ise üvey kızıymış.

Doğduğundaki adı Ayda Sabahat Evecan imiş, şimdilerde Ayda Field diye anılmaktaymış.

Epey dizide yer ve rol almış, kâh kovulmuş, kâh muvaffak olmuş ama bir kariyer yapmış.

Ünlü İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Robbie Williams ile 2006 Mayısından beri çıkıyorlarmış ve 2009 senesinde birlikte yaşamaya da başlamışlar. 2009 Kasım ayında Robbie Williams Avustralya radyo istasyonu olan 2Day FM’deki bir canlı röportajda Ayda Field’a evlenme teklif etmiş.

ed]

Daha sonra bunun bir şaka olduğunu ve nişanlı olmadıklarını açıklamış çünkü usûlüne uygun bir şekilde “Allah’ın izni ve Peygamber’in kavliyle” Babası Haldun Evecan’dan istemediğini fark etmiş. Bunu ifâ eyledikten sonra gizliden gizliye Müslüman olup sünnet operasyonu da geçiren Robbie Williams, bütün bunlardan sonra samimi olarak nişanlı olduklarını ikrar etmiş. Gene de Haldun Evecan Nuh demiş de, peygamber dememiş. Çok gizli rivâyetlere göre “ben i….. kız vermem” diyormuş…

Santa Catalina adasında kıyılan nikâha çiftin âileleri ve yakın dostları katılırken, Ayda’nın Türk babası, Entegre Ajans’ın yöneticisi ve sosyetenin tanınmış ismi Haldun Evecan, kızı Ayda’ya mutluluklar dilemiş ama bu evliliğe karşı olduğu için nikâha katılmamış.

Ayda Field ve Robbie Williams 7 Ağustos 2010’da Beverly Hills’deki Mulholland mâlikânelerinde düğün yapmışlar. Robbie Williams - Ayda Field çifti düğün fotoğraflarını 1 milyon Sterlin karşılığında Hello dergisine satmışlar. Haberlerde, Beverly Hills’teki villânın bahçesine çok sayıda çadır yerleştirildiği aktarıldı. Şarkıcının News of the World gazetesine konuşan babası Pete Conway, “Rob sonunda mutlu. Bu çocukları için herkesin istediği şey, hiç görmediğim kadar mutlu” ifâdesini kullanmış.

Robbie Williams’ın Rebiî ismini aldığı, Williams’ı ise muhafaza etmesinde bir mahzur bulunmadığını Pennsylvania’dan aldığı icâzetle öğrendikleri fakat bunu şimdilik bütün dünyâdan gizledikleri kulaktan kulağa dolaşmaktaymış.

Ayda’nın mortgage taksitlerini ödemekte çok zorlanan annesi Gwen’e de “öyle şey mi olur muhterem kayınvâlideciğim, lûtfen gelin bizim 12 milyon Sterlinlik fakirhânenin bir köşesini de siz teşrif edin, beraber mesut olalım inşallah” diye jest yapan Rebiî Williams herkesin gözlerini yaşartmış.

Ramadan’da oldukları için gerdeğe giremeyen, oruç tutup namaz kılan çiftin, Bayram’ın ilk gecesinde 40 pâre top attıracakları kulaktan kulağa yayılmaktaymış.

Homoseksüelken nasıl olup da böyle bir istihâle geçirdiğini soranlara, 36 yaşındaki Rebiî Williamsayol, o günler geride kaldı kız, ben İstanbul’da rTMS, Neurofeedback, psikanaliz ve hipnozla çoktaaan o illetten kurtuldum, hâttâ hayırlısıyla şu Ramadan da bir geçsin, smokingi de terk edeceğim inşallah” diye gülüp geçiyormuş.

Bütün bu güzellikleri fena hâlde kıskanan Hürriyet gazetesi Kelebek eki yazarı Cengiz Semercioğlu ise köşesinde bu duruma isyan etti geçenlerde! Semercioğlu Türk kızı Ayda’nın ne kadar TÜRK olduğunu en iyi şekilde özetledi. İşte Semercioğlu’nun o yazısı:

EN ÇOK DA BUNA GÜLÜYORUM

Robbie, Türk kızı aldı diye bayram edeceğiz neredeyse.

En çok da buna gülüyorum, Ayda Field’ın “Türk kızı” sayılmasına…

Kız tek kelime Türkçe bilmiyor, Türkçe söylediği tek bir kelime var: “Baba”…

Ayda’nın babası Haldun Evecan, 1978’de İngiltere’de evleniyor, 1979’da Ayda dünyâya geliyor.

4-5 yıl sonra Haldun Bey, kızını karısını İngiltere’de bırakarak Türkiye’ye dönüyor ve kendine yeni bir hayat kuruyor.

Burada yeniden evleniyor, Türk eşinden iki kızı daha oluyor.

TÜRKİYE’Yİ GÖRDÜĞÜNDEN BİLE ŞÜPHELİYİM

Peki, bu arada Ayda ne oluyor?

İngiliz annesinin yanında bir İngiliz olarak büyüyor.

Babası Türkiye’ye geldi diyor ama ben Ayda’nın hayatında Türkiye’yi gördüğünden bile şüpheliyim.

Hâttâ baba-kızın ayrıldıktan sonra görüştüklerinden bile…

Öyle olsa Haldun Bey bugüne kadar İngiltere’de bir kızı olduğunu eşinden dostundan saklar mıydı?

Ne zaman ki Robbie Williams’la evleneceği ortaya çıktı, Haldun Bey kızını sâhiplenmeye başladı.

Hâttâ sağı solu arayıp kızımın mayolu fotoğraflarını neden basıyorsunuz diye kızdı. Baba-kız görüşüyor olsa, sağlıklı bir ilişkileri olsa, Ayda babasını düğününe dâvet etmez miydi?

ŞİMDİ KALKMIŞ ‘DAMADIM’ DİYOR

Şimdi Haldun Bey kalkmış, Robbie Williams için “damadım” diyor… İsterlerse burada da düğün yaparım diyor. Keşke olsa, Haldun Bey adına sevinirim.

Ama bu tipik bir âilesini terk etmiş baba hikâyesidir. Yıllar sonra kız büyüyüp ünlü olunca baba ortaya çıkar. O sırada kızın Türklükle ilgisi kalmamıştır ama olsun, hepimiz “Robie Williams, Türk kızıyla evlendi” diye seviniriz…

***

Aslında, Robbie Rebiî’nin homoseksüel olduğu da yalanmış (http://tr.wikipedia.org/wiki/Robbie_Williams#Cinsellik) mekânında öyle yazıyor!

Williams’ın bâzı iyi bilinen şarkılarında kendine bâzı sorular sorduğu görülür. “Old Before I Die” şarkısı gibi şarkıda Robbie “Ben erkek miyim yoksa gay mi” diye sorar. Ve “Your Gay Friend” parçasında şöyle söyler “ve senin gay arkadaşın olacağım”.

Rebiî belgesel filmi Nobody Someday’de bu konu hakkında şöyle söyler: “Şöyle ki, asla bir erkekle yatmadım. Bir erkekle asla bir şey yapmadım. Bunu düşündüm, ama bu her zaman kısa sürede durdu. Ben bunu önemsemiyorum. Ama bunu yapmak benim yeterince ilgimi çekmiyor -henüz”. Williams, kendisinin gizli bir homoseksüel olduğuna dâir makaleler neşreden MGN ve Northern & Shell’e karşı açtığı bir iftira davasını Aralık 2005’de kazanmış ve önemli miktarda tazminat almış, yayımcılarda hikâyelerin doğru olmadığını kabûl etmişler. Robbie’nin avukatı Tom Shields QC mahkemeye şöyle demiş: “Williams Bey homoseksüel değil ve hiçbir zaman olmadı.

Durun, bitmedi

Gay hakları savunucusu Peter Tatchell, Williams’ın hukukî eyleminin “gaylık kötüdür” izlenimi yarattığını iddia ederek davadan elde edilecek tazminatın gay hayır kurumlarına bağışlanması için çağırıda bulunmuş. Williams da homoseksüel olarak yaftalanmaktan rahatsızlık duymadığını belirterek karşılık vermiş, ilişki heteroseksüel olsa da aynı şeyi yapacağını söylemiş. Yâni gaygaylanmaya gelmemiş.

2008’de, Rebiî’nin arkadaşı aktör Max Beesley, Rebiî’nin gay olduğu iddialarını reddederek, şöyle demiş: “Onun hakkında yazılan bâzı şeyler beni deli etmeye yetiyor, gay olduğuna dâir dedikodular örneğin... Doğru değil. Hayatımda daha az gay olan birisiyle tanışmadım ayol”.

2006 senesinde Sunday Times Zenginler Listesi’nde 90 milyon Sterlinlik bir mal varlığı olduğu iddia edilen Rebiî, ömür boyu Port Vale futbol kulübünün destekçisi olmuş. Şubat 2006’da kulübün 240.000 Sterlin değerindeki hisselerini satın alarak, hisse senetlerinin çoğunluğuna sâhip olmuş. Aynı zamanda Vale Park’da onuruna isim verilmiş bir restoranı varmış.

Hâlen bütün İngilizler bu düğünü konuşuyormuş! Rock yıldızı Rebiî Williams ve Türk sevgilisi Ayda Field’ın muhteşem düğününün yankıları sürerken, İngiliz Daily Mail gazetesi çiftin Türkiye’de ikinci kez evleneceğini iddia etmiş. 31 yaşındaki Ayda Field’ın 18 yaşından bu yana görüşmediği babası HaldunEvecan’la düğün günü yaklaşık bir saat telefonda konuştuğu ve konuşmanın hayli duygusal bir tonda gerçekleştiği ifâde edilirken, Türkiye'de ikinci bir düğün töreninin yapılacağı ve Rebiî Williams'ın da bu konuda istekli olduğu söyleniyormuş. 1982 yılında eşi Gwen Field’dan ayrılarak Türkiye’ye dönen HaldunEvecan ise İHA’ya yaptığı açıklamada çok mutlu olduğunu belirterek, “çok güzel bir izdivaç” demiş. Los Angeles Santa Catalina Adası’nda düzenlenen nikâh törenine katılmayan reklâmcı Evecan çok mutlu olduğunu belirterek, “inşallah çok mutlu olacaklar. Damat çok değerli bir insan. Kızım da çok değerli bir insan. Çok güzel bir izdivaç. Telefonda kızımla konuştum. Damatla görüşmedim. Gazetede çıkan haberler doğru değil. Çok uzun ve duygusal bir görüşme oldu. Gözlerimiz doldu” şeklinde konuşmuş. Genç çiftin düğünde baklava yediklerini gazeteden öğrendiğini ifade eden baba Evecan, “ben de baklavayı severim, o da baklavayı sever. Baklava lezzetinde bir hayatları olsun. Kızıma, burada düğün yapmalarını söyledim. Söz vermedi, 'düşünürüz' dedi. Balayına buraya geleceklerini zannetmiyorum” demiş.

Gazetecilerin “yâhu, neden kızınızla 18 yaşından beri görüşmediniz, neden nikâha gitmediniz? Mâdem bu çok güzel bir izdivaç, damadın serveti mi değerli yoksa aşkları mı kıymetli? Bakın dinini değiştirip sünnet de olmuş, şu âhir ömrünüzde eski karınız ve siz de sûlh ve sükûn içerisinde yaşamayı düşünmez misiniz” gibi suâllerini cevapsız bırakan baba Haldun Evecan, bir tek şunu söylemiş: Kızımı oralarda büyüten ve baba dediği başka biri var. O kişiye saygısızlık yapmak istemedim”!

***

Sağlam haber alınan kaynaklara göre, Haldun Evecan bu konuyu millî atletlerimiz olan Alemitu Bekele Degfa ve Hewan Abeye, Elvan Abeylegesse, veya Elvan Can ile istişâre ettikten sonra, son kararını vereceğini ifâde etmiş.

***

Bu yazıdaki her şey ve herkes tamamen hayâl mahsulüdür.

   Hiç bir mesaj taşımamaktadır!

      Sıcaktan beyin ödemi geçirmekte olan yazarın hezeyanlarından ibârettir.

         Yâni, doğrudur…

            Belki de değildir…

               Doğrusunu Allah bilir!

Mehmet Kerem Doksat – İstinye – 14 Ağustos 2010 Cumartesi

DİN NEDİR ve DEVLETLÛ NEDEN HATALI?
DÜN YENİ YAŞIMI KUTLAYANLARA ŞÜKRAN İÇİN...
 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil