Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

MUHTEŞEM SÜLEYMAN HAKKINDA UNUTULMUŞ BİR GERÇEK DE BENDEN!

 

Efendim, Rahmetli Diana hayatta olsaydı bana şâhitlik yapardı, inanın öyle.

Devletlû diziye kızdı ya, ortalık bununla kaynıyor.

Hâlbuki Kanunî Sultan Süleyman (the Splendid: Muhteşem) hakkında, onun bu dizide irdelenen ama setredilmiş özelliğini dünyâya ilk ifşa eden kimdi?

Evliyâdan olup, cesedinden (pardon, yaşayan ölüsünden) çıkmayan kalmayan Turgut Özal’ın Muhteşem Papatya Karısı bunu söylemişti.

Elindeki yazılı metni okurken aynen şöyle demişti (okunuşuyla tabii ki): “hi vaz dı greytıst lav maker”.

Şimdi, koskoca Semra Hanım mı daha iyi bileceeek, kendi hâlindeki, mazlum bir başbakan mı?

Bu ne alâka mı?

   Aytunç Altındağ gibi yaptım.

      Her şeyi açıklıyor maşallah, inşallah!

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 26 Kasım 2012 Pazartesi

ULUSLARARASI 9. ANADOLU ADLÎ BİLİMLER KONGRESİ KAP...
3. Ulusal Tıp Günleri (3. UTG), 30 Kasım-02 Aralık...

Related Posts

 

Yorum 3

Already Registered? Login Here
Guest - Kaan Özsayıner on Salı, 27 Kasım 2012 12:05
Özal'ı kim öldürdü Şeytanın avukatlığı

Öyle çok pirim vermem komplo teorilerine. Çünkü kanıtı yoktur çoğu zaman rasyonel sınırları zorlar ve çokça tesadüf ileri sürer. Ancak bâzen tam tersi bir hissiyata kapılırım. Sunulan gerçekler kanıtsız oluverir, rasyonaliteden uzaklaşır ve çokça tesadüf barındırır.

Düşünüyorum, Özal eğer zehirlendi ise ve bu uzun süreli yıpratıcı toksin maddeler ile gerçekleşti ise, Semra Hanım Turgut Özal'ın en yakınındaki isim olarak nasıl etkilenmedi bu durumdan. Aynı yemekten mi yemedi, aynı sudan mı içmedi.

İkinci bir nokta da, Özal Âilesi'nin mezarın açılmasına karşı çıkması ve ölüyü rahatsız etmeyelim duruşu. Ciddi şekilde şüphe uyandırıcıydı. Ağzından köpükler çıkarak can veren bir Cumhurbaşkanı için eşi ve çocuklarnın otopsi istememesi dahası mezarın açılmalarına karşı çıkması mânidar geldi.

Son söyleyeceğim tamamen sezgi. Psikolog değilim veya ilgili dallardan herhangi birine yakınlığım da yok. Belki çok fazla çocuk ile bir arada bulunma veya çok fazla yetişkinle iletişim kurmaktan kaynaklanan jest mimik âşinalığı olabilir ancak Ahmet Özal'ın televizyon programlarında babasının ölümü ile ilgili konuşurken tedirgin olduğunu ve kendini baskı altında hissettiğini hissediyorum ve yanılmadığımı düşünüyorum.

Bu üç yazısız belge bana şeytanın avukatlığını yapma hakkı verir mi vermez mi bilmiyorum ama benim aklımdan geçenlerin herkesin aklından uzun zamandır geçtiğine eminim, belki kimse dillendirmek istemedi veya konduramadı ancak dünyâda ne olmaz denilenler oldu unutmamak gerekir.

Bâzen bir kıskançlık veya dönemlik öfke nöbetleri insanlara neler yaptırmıştır tarihte ve neler yaptırabilir de gelecekte.

MKD: Size hak veriyorum Sayın KÖ.

0
Öyle çok pirim vermem komplo teorilerine. Çünkü kanıtı yoktur çoğu zaman rasyonel sınırları zorlar ve çokça tesadüf ileri sürer. Ancak bâzen tam tersi bir hissiyata kapılırım. Sunulan gerçekler kanıtsız oluverir, rasyonaliteden uzaklaşır ve çokça tesadüf barındırır. Düşünüyorum, Özal eğer zehirlendi ise ve bu uzun süreli yıpratıcı toksin maddeler ile gerçekleşti ise, Semra Hanım Turgut Özal'ın en yakınındaki isim olarak nasıl etkilenmedi bu durumdan. Aynı yemekten mi yemedi, aynı sudan mı içmedi. İkinci bir nokta da, Özal Âilesi'nin mezarın açılmasına karşı çıkması ve ölüyü rahatsız etmeyelim duruşu. Ciddi şekilde şüphe uyandırıcıydı. Ağzından köpükler çıkarak can veren bir Cumhurbaşkanı için eşi ve çocuklarnın otopsi istememesi dahası mezarın açılmalarına karşı çıkması mânidar geldi. Son söyleyeceğim tamamen sezgi. Psikolog değilim veya ilgili dallardan herhangi birine yakınlığım da yok. Belki çok fazla çocuk ile bir arada bulunma veya çok fazla yetişkinle iletişim kurmaktan kaynaklanan jest mimik âşinalığı olabilir ancak Ahmet Özal'ın televizyon programlarında babasının ölümü ile ilgili konuşurken tedirgin olduğunu ve kendini baskı altında hissettiğini hissediyorum ve yanılmadığımı düşünüyorum. Bu üç yazısız belge bana şeytanın avukatlığını yapma hakkı verir mi vermez mi bilmiyorum ama benim aklımdan geçenlerin herkesin aklından uzun zamandır geçtiğine eminim, belki kimse dillendirmek istemedi veya konduramadı ancak dünyâda ne olmaz denilenler oldu unutmamak gerekir. Bâzen bir kıskançlık veya dönemlik öfke nöbetleri insanlara neler yaptırmıştır tarihte ve neler yaptırabilir de gelecekte. MKD: Size hak veriyorum Sayın KÖ.
Guest - Fuat Yöndemli on Salı, 27 Kasım 2012 13:40
Salihat-ı nisvan'dan ve dahi Ulu evliyadan Hanımefendi hazretleri

Toplum olarak ne kadar zayıf hafızalıyız!

Evet, üstadım, ben de hatırladım, aynen dediğiniz gibi olmuştu: Hanımefendi hazretleri İngilizce metnin Türkçe okunuşunun yazılı olduğu kâğıt parçasını eline alarak (Türkçe anlamıyla) "kanun yapıcı" yerine, "aşk yapıcı" diye okumuştu da; Prenses Diana, protokolmüş, nezaketmiş hepsini unutup, kendini tutamayıp kahkahalar atarak gülmüştü!

Hay siz çok yaşayın: Meğer "koskoca Semra Hanım", tâ bugünleri görmüş veya bir başka ifâdeyle, o dahi bir "dişi velî" imiş, buna ben dahi inanıyorum!

MKD: Sevgili Hocam, bunların bu memlekete ettiklerini kutup ayısı çöldeki bedevîye etmemiştir ;-)

0
Toplum olarak ne kadar zayıf hafızalıyız! Evet, üstadım, ben de hatırladım, aynen dediğiniz gibi olmuştu: Hanımefendi hazretleri İngilizce metnin Türkçe okunuşunun yazılı olduğu kâğıt parçasını eline alarak (Türkçe anlamıyla) "kanun yapıcı" yerine, "aşk yapıcı" diye okumuştu da; Prenses Diana, protokolmüş, nezaketmiş hepsini unutup, kendini tutamayıp kahkahalar atarak gülmüştü! Hay siz çok yaşayın: Meğer "koskoca Semra Hanım", tâ bugünleri görmüş veya bir başka ifâdeyle, o dahi bir "dişi velî" imiş, buna ben dahi inanıyorum! MKD: Sevgili Hocam, bunların bu memlekete ettiklerini kutup ayısı çöldeki bedevîye etmemiştir ;-)
Guest - Kaan Özsayıner on Pazartesi, 22 Eylül 2014 11:20
27 Kasım 2012'de Konu İle İlgili Görüşümü Siteniz Aracılığı İle Tarihe Not Düşmüştüm

Kerem Hocam;

27 Kasım 2012'de konu ile ilgili görüşümü siteniz aracılığı ile tarihe not düşmüştüm. Geçen gün mahkemenin Ahmet Özal'ı baba katili Semra Özal'ı koca katili olarak itham ettiğini öğrendim Ahmet Hakan'ın köşe yazısından. Sizinle ve takipçileriniz ile paylaşmak istedim.

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=27199932

0
Kerem Hocam; 27 Kasım 2012'de konu ile ilgili görüşümü siteniz aracılığı ile tarihe not düşmüştüm. Geçen gün mahkemenin Ahmet Özal'ı baba katili Semra Özal'ı koca katili olarak itham ettiğini öğrendim Ahmet Hakan'ın köşe yazısından. Sizinle ve takipçileriniz ile paylaşmak istedim. http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/printnews.aspx?DocID=27199932