Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

NELER OLUYOR CANIM, BİZE NELER OLUYOR ve REQUIEM!

Senelerdir yazdıklarımın hepsi maâlesef aynen çıkmakta.

Pavloviyen şartlanma ile millî reflekslerimiz öyle bir söndürüldü ki, kalkıp bir spiker hâtun kişi şehit haberi verilirken şarkı söyledi:

 

Eh, tepkiler çok artınca NTV de özür diledi! Herhâlde kızcağızı ya işten atarlar ya da terfi ettirirler, bilemem.

Tabii, seligmaniyen yöntemlerle şaşkınca bir teslimiyet ve ahmakça bir iyimserlik içerisine düşürülüşümüz de cabası. Bunlarla ilgili eski makalelerimi toparlayıp mekâna tekrar koymaya çalışacağım.

HEPAR’ın Başkanı Osman Pamukoğlu, Fatih Altaylı’nın programında, canlı yayında birçok doğrunun yanı sıra, bir lâf etti ki, tarumâr olduk: "Hakkâri elden çıktı"!

Osman Pamukoğlu Paşa, paşalığın vizyonuyla bunu söyleyebilir ama Türkiye’yi kurtarma vaâdi içerisindeki bir partinin lideri olarak böyle bir şey söylememeliydi.

İstişâre etmiyor etrafıyla, tek başına hareket ediyor ve aleyhinde konuşmak isteyenlerin eline mâlzeme veriyor maâlesef…

]

 

]

Ben de yakınlarda HEPAR’a üye olduğum için, sanki bir rolüm olmuş gibi, eş dost bunun hesabını benden soruyor!

Ben mütefekkirim, asla politikacı olamam ama Sevgili Osman Pamukoğlu, programdan önce bir istişâre etseydi, sorsaydı “ne söylenir ne söylemez” diye, etrafının aklını da alsaydı ne kadar iyi ederdi.

İronik hâttâ sarkastik bir tesâdüf olarak, eskiden beri tanıdığım, Habertürk’te çalışan bir muhabir de beni arayıp “facebook gibi sitelere üye olmayanları Amerika’da işe almıyorlarmış, fikirlerinizi alabilir miyim bu konuda” demez mi! Gülme tuttu, kadıncağız yanlış anlamasın diye telefonun mikrofonunu uzaklaştırdım ağzımdan, sonra da cevap verdim. Allah bilir yayınlanmıştır, bilemem.

Bir Fransız Komünist strateji ustası olan Jules Régis Debray’ın (1940-) İngilizceye Strategy for Revolution diye tercüme edilen kitabını daha 20’li yaşlarımda okumuştum (Blackburn, Robin, editor. London: Jonathan Cape, 1970).


Jules Régis Debray

Che Guevara

Kendisi ciddi bir entellektüeldir. Muhabirlik, hükûmet görevliliği yapmıştır ve profesördür. Che Guevara’nın çalışmalarına, özellikle 1967’de tutuklanıp yargılandığı Bolivya’dayken, bilfiil katkıda bulunmuştur.

 

Bu kitapta “Komünist bir devrimin nasıl yapılacağını” adım adım anlatılır. Türkiye’de Kürtçülük oyunun takip ettiği stratejiyle bu kitapta yazılanlar çok uyuşmakta

Önce yoğun terör ve propaganda,

…sonra sempatizan toplamak için yapılacak sürekli eylemler,

…yeterince güçleninceye kadar bıkmadan usanmadan gerçekleştirilecek gerilla eylemleri (bizdeki tıpatıp karşılığı Peşmerge),

…son safhaya girerken bâzı kentlerin ele geçirilişi,

…diğer büyük kentlerde ise nokta atışı hâlinde yıldırıcı, bıktırıcı katliamlar ve askere, polise karşı hücumlarla hükûmetin devrilmesi ve akabinde

…topluca isyanla iktidarın ele geçirilmesi...

Hepsi aynen oluyor mu, olmuyor mu?

Oluyor!

Bakın

d].

Bunun “kanı yerde kaldı” mı?

Hayır!

İzmir’in Foça ilçesinde, askerî aracın geçişi sırasında meydana gelen patlama sonucu, yaralananların olduğu bildirildi. AA muhabirinin, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Foça ilçesi girişinde askeri bir aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlama sonucu yaralananların olduğu, olay yerine gönderilen sağlık ekiplerinin, yaralıları Foça Devlet Hastanesine sevk ettiği bildirildi. İzmir Valisi Cahit Kıraç ile İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay yaptığı açıklamada “Foça’da bir askerî aracın geçişi sırasında patlama meydana geldiği ve 1 şehit olduğu ve 11 yaralı bulunduğunu” söyledi. Arka arkaya iki patlama oldu!

Her tarafta eşzamanlı olarak yangınlar çıkarılıyor.

İstanbul’da Pendik'te uzun namlulu tüfeklerle ve alenî hücumlarla dükkânlar soyuluyor, insanlar öldürülüyor; yakalanabilenleri üzerinden bombalar çıkıyor.

Yapanlar kim dersiniz?

Devletlû, “terörün yayılma noktasında yaptığı eylemlerden maâlesef biri” dedi. Başka şey söylese şaşardık…

Bu arada, biraz evvel gene bir askerî helikopter düştü, şehitler var!

***

Eski ahbabım, İsrail´in Eski Başbakanı Ariel Şaron’un komaya girdiğinde İsrail Büyükelçiliği’ni aradığı, “Şaron için duacıyız” dediği söylenen “Terör Uzmanı” Ercan Çitlioğlu ise yeni bir misyon edinmiş, bütün yandaş medyada, sürekli olarak “büyütülecek bir şey yok canım” deyip duruyor!

 

Bende cep telefonu da var ama açıp soracak dahi değilim.

Acep o da mı bi’at etti, yoksa muhteşem bir “sızma” harekâtıyla mı arenaya daldı, bilmiyorum…

***

Dikkat!

Sözcü gazetesine de bir sitemim ve ikazım var: “Devletin Başı Eğik” gibi başlıklar atarak, teröre hizmet ediyorsunuz! Hükûmete çatın ama devlete hayır!

Devlet hem bir kavramdır (somuttur) hem de bir mefhum (soyut). Birine kızarken, yeni “şarkı söyleyen spikerlerin” ortaya çımasına vesile oluyorsunuz! Buna “olumsuz pekiştirme” denir. Yapmayın…

Re minör Requiem, Wolfgang Amadeus Mozart’ın K. 626 sayılı eserinin adıdır.

1791’de bestelenen bu eser, merhum birâderimin en ünlü ve en saygı duyulan eserlerinden biridir. Ölüm döşeğindeyken eseri bitiremeden vefat edince, bu muhteşem eserinin kalanını başta talebesi Franz Xavier Süssmayer olmak üzere birkaç bestekâr talebesi tamamlamıştır.

En hüzünlü bu bölümünün ismi ise Lacrimosa dies illa’dır.

İsteyenler i

"}[/embed].

   Kısacası…

      Gözyaşı.

         Tehlike var kardeşlerim!

            Uyanık ve dikkatli olalım!

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 09 Ağustos 2012 Perşembe

HİPNOZ NEDİR, NE DEĞİLDİR?
DİN NEDİR ve DEVLETLÛ NEDEN HATALI?

Related Posts

 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil