Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

NERON(LAR) KİMLERDEN ACABA?

Mecidiyeköy'de tam metro istasyonuna girerken yakalanan "PKK teröristi" Şahabettin Demir'in üzerinden 3.5 Kg A4 patlayıcısı çıkmış; eğer yakalanmasaydı muhtemelen yüzlerce kişi ölecekti!

Bu arada birileri Neronculuk "oynuyor" ve arabaları, otobüsleri yakıyor. Acaba benzeri eylemleri daha dün kimler, hangi örgüt ve "savaşım uğruna yapmıştı? Devletin en yetkili kişileri aciz içerisindeler ve yüzlerini gizledikleri için bunları yakalayamadıklarını söylüyorlar. Bir de ekliyorlar "bu bir grup hastalıklı kişinin mi işi yoksa terörle ilişkisi mi var, araştırıyoruz"!

Gülsem mi, ağlasam mı bilemiyorum ama bunu yapanlardan küçük bir istirhamım var: Lûtfen güçlü devletimizin sizi yakalayabileceği tüyolar verin, İstanbul Vâlisi'nin o güzelim ve zekâ fışkıran ifâdelerinden bizleri kurtarın. Daha önce bütün kentin trafiğini yasaklayarak trafiğe çözüm bulmuş olan bu dâhiyi çok sık televizyonlarda filân görmeyelim, kıskanıyoruz! Çok rica ediyorum kendinizi ele verin ve yakalattırın, e mi?

Yâhu, bu iki hâdise asında illî râbıta (nedensel ilinti) bulmak için zekâ mı gerekiyor? Terörizmin yöntemleri bir bilim dalı hâline gelmiş durumda. Acaba bu arabaları kim(ler) yakıyor dersiniz? Ben tahminimi söyleyeyim, gerisi size kalmış: Ayrılıkçı ABKC Gerillaları (Hindistan'daki Assam Eyaleti'ndeki 'Asom Birleşik Kurtuluş Cephesi). İhbar benden, yakalaması sizden. Haydi, Devlet göreve!

***

TSK vuruyor, ânında misenformasyon ve dezenformasyon başlatılıyor. Devletlû ile Bush el ele, kol kolalar ve gizlilikten çıkmış anlaşma ile Kürdistan'ın tanınması güme gidiyor.   Antisosyal mi, daha da beteri mi olduğunu hâlâ tam anlayamadığım Türk ve Türklük düşmanı Nicolas Sarkozy'nin Selânikli Sefarad Yahudilerinden birinin torunu olduğu beyânı ortaya çıkıyor. Bu arada, zamanında Türk kanı ile beslenen din adamı (!) Makarios'un oğlancı olduğu ve İngilizler'in şantajla onu hâllettikleri gündeme düşüyor.

***

Bu arada, diyelim ki Yeni Şafak gazetesinde köşebentlik yapan Koray Düzgören adlı birisi var ve gene diyelim ki bu necip şahıs Cumartesi günleri Roj TV'de "7. Gün diye bir program yapıp sunuyor. Diyelim ki vatansever bir vatandaş bunu Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi Beyefendi'ye bildiriyor ve gene gene gene diyelim ki ondan gâyet resmî, ilgisiz bir sivil toplum örgütü başkanına dahi yakışmayacak bir bürokrat ifâdesiyle "bu gibi durumların sonuçlanmasının en az bir ay süreceği cevabını alıp çıldırıyor.

Siz olsanız ne yapardınız?

Ben olsam bu yazıyı yazardım.

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 25 Aralık 2007 Salı

SERDAR TURGUT CUMHURBAŞKANINA NEDEN KIRGINMIŞ; BİR...
AMİYOTROFİK LATERAL SKLEROZ ve BAYRAM
 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil