Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

SERDAR AKİNAN'IN PEK DE KATILMADIĞIM YAZISI

Akşam Gazetesi'nin yazarlarından ve televizyoncu Serdar Akinan bu sefer altına imza atmayacağım, atamayacağım, bir öncekini tamamlayan bir makale yazmış.
Aynen iktibas ediyorum (imlâya müdahale ettim) ve araya fikirlerimi ekledim:

***


CHP, MHP, TSK ve Medyaya Dâir

Baykal, Erdoğan'dan daha zararlıdır.

Neden mi?

Şundan...

Türban mes'elesinde Baykal'ın izlediği gerginlik siyasetini son derece yanlış ve tehlikeli buluyorum.

Deniz Baykal'ın CHP'sine, Erdoğan'ın AK Parti'sinden çok daha fazla öfkeli olduğumu itiraf edeyim.

Memlekette onca ciddi sorun var.

Baykal, AK Parti'nin "gerçekte Türkiye'yi nereye sürüklediğini biliyor.

Buna karşın, ısrarla, "bunlar şeriat getirecek edebiyatı yaparak, ele geçirdiği CHP'deki diktasıyla hem Türkiye'yi geriyor hem de AK Parti'nin sosyal zeminini ötekileştirerek güçlendiriyor.

Türkiye'yi iki kampa bölüyor (MKD yorumu: Çok fazla indirgeyicilik var burada; sanki bölünmenin, ötekileştirmenin başlatıcısı ve tek sorumlusu Baykal'mış).

Baykal, "Türban serbest bırakılmalıdır dese Erdoğan'ın ertesi sabah itibarıyla, işsizliğe, yolsuzluğa ve Kürdistan'a dâir son derece ciddi sorular karşısında çırılçıplak kalacağını bilmiyor mu Baykal? (MKD yorumu: Serdar Bey, ne dediğinizin farkında mısınız? Bu türban mes'elesinin lâik demokratik Türkiye'nin sonu olacağını göremeyecek kadar kör mü oldunuz! Zerre kadar sempatim olmasa da, Baykal'dan başka kim edecek bu lâfları!).


Bal gibi biliyor.

O nedenle de Erdoğan'dan daha tehlikeli ve samimiyetsiz bir siyaset izliyor. (MKD yorumu: Mukayeseye bakar mısınız?).

MHP?

Politik söylem ve vizyon açısından en samimi bulduğum parti MHP... (MKD yorumu: Milliyetçiliği tarikatlara teslim edip Atatürk ve TSK düşmanı hâline getiren, Ayrılıkçılar Partisi ile ve AKP ile ortak hareket eden vizyonu tasvip ediyorsunuz demek ki).

Ancak Bahçeli önce sokaktan sonra çağın ruhundan kopuk. (MKD yorumu: Bakın bu acayip doğru; Türk'ün başının belâda olduğu her yerde Devletlû bile var, o yok!).

Çok ciddi şekilde "kendini anlatma sorunu var. (MKD yorumu: Yazılanın dışına çıktığı anda ne diyeceğini bilemiyor, çok doğru.).

Ancak bir yandan da yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim.

Bugün sokaklar kan gölü değilse, Türkiye, Bahçeli'ye büyük bir minnet borcu olduğunu unutmamalıdır. (MKD yorumu: Pek yakında çok daha fazla dökülecek kanların mes'uliyeti kendisinde olmayacak mı!).

TSK

Aslında, tek bir kelime dahi yazmak istemiyorum.

E-muhtıra'dan, Dağlıca'dan bu yana asıl sorgulanması gereken yapının TSK'nın yüksek katları olduğunu düşünmeye başladım. (MKD yorumu: Vallahi bravo).

Tabanının gazını almaya konsantre bir yapı izlenimi veriyorlar ve bu algı sandıklarından çok daha sür'atle yaygınlaşıyor.

Yazılamayan bilinemeyen değildir.

Fethullah Gülen cemaati TSK'ya sızamadı ama hiç olmadığı kadar yıpratmayı başardı bu muazzez yapıyı... (MKD yorumu: Emin misiniz?).

Peki, kimin hatası? (MKD yorumu: Şaşkınların).

Medya

Bugün Türkiye'de bir gerginlik varsa...

Böylesi bir sistemde halk gerçekten ne olup bittiğini bilemiyorsa daha doğrusu okuduğuna inanmıyorsa.

Siyaset, tarikat ve kirli sermaye el ele çökertiyorsa bizi...

Bizi, geleceğimizi yoz bir televole kültürü esir aldıysa...

Bu toplumu oturma odalarındaki ekranlar yaylım ateşiyle parçalıyorsa...

Zihin ve inanç coğrafyamız lime lime ediliyorsa...

En büyük günah medyaya âittir.

Medyanın sermaye yapısı değişmeden bu ülke asla düze çıkamaz.

Fethullah Gülen cemaati ve AK Parti'ye yakın sermaye ile yarın sabah Uzan olmaktan korkan bir medya sermayesi hızla şekilleniyor.

Asıl tehlike burada...

Bu medyayı tarih yargılayacak.

Kişisel çıkarları için bir ülkenin geleceğini şehit ediyorlar. (MKD yorumu: Çok doğru da, o medyanın arkasında kimler var? Sizin yazınızın yanı başındaki köşede neler yazıyor türbanıyla özellikle poz verdirilmiş olan Sayın Elif Çakır? Başyazarınız herkesi ayıplayan ve Tanrı'yı en iyi kendisinin anladığını vehmeden, "Allah'ın si.tirettiği yer ifâdesini sansürsüzce kullandığı yazılarıyla ne yapmakta?).

***


Maâlesef müşahede ettim ki, Sayın Serdar Akinan'ın kafası karışık, fena hâlde karışık hem de. Tam da iyi bir kanaât önderi portresi çizerken, kötü oldu. Şaşkın olduğunu gördüm ve şaşırdım. Umarım karşısında saçı sakalı karışık ve son derece saldırganca konuşan bir "Komando ile program yapan Serdar Akinan'ın bu yazısı kötü bir şakadır. Tam da patronu penis yazılarına tekrar başlamışken.

Prof. Dr. Mehmet Kerem Doksat / İstinye / 18 Şubat 2008

'İZMİR'DE İTİBÂRINI TAZELEYEN BİR MEKÂN: ALTINKAPI...
İZMİR HİLTON JENERATÖRÜNÜ AYARLADI
 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil