Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Vallahi mizah veya şaka değil, cidden sevgililer gününüz kutlu olsun.

Tamam, bu tamamen ticarî bir dalaveredir ve ölü sezonda tüketimi arttırmak için ihdas edilmiştir ama işe yarıyor.

Kriz bâzı kesimleri hiç vurmuyor!

Sevgili karım Neslim'le beraber biz de kutlayalım dedik ama biraz gecikmişiz; İstanbul'daki "in" mekânların hiç birinde yer bulamadık. Meselâ Buz Ada'daki Brezilya Restoranı haftalar önce kapatılmış (müşterilerce hani).

]

Bu arada, malûm fotoğraflarını gördüğüm ilk andan beri Putin'in hemcinssel olduğunu düşünüyordum, teyit edildi. Onların sevgililer günü de kutlu olsun.

Devletlû, Bekir Coşkun'a çok kızdığı için "bunların sevgili köpekleri vardır, onlarla yatıp kalkarlar" diye lâfı geçirmiş. Onların sevgililer günü de kutlu olsun (yanlışlık olmasın; köpeklerin, kedilerin yâni. Çünkü Devletlû alenen Bekir Bey ve yakınlarını pedofiliyle itham ediyor).

Devletlû'nun ve Gülümüz'ün 15 yaşındayken zengin mi zengin olan çocukları var ya, onların da sevgililer günü kutlu olsun.

BM'nin âcil yardım koordinatör yardımcısı Catherine Braggs, Zimbabve'de gıdâdan üretime, sağlığa ve eğitime kadar her alanda insanî bir çöküşün içinde bulunduğunu söylemiş. Siyasî ve ekonomik bir krizin ortasında bulunan ülkenin bu hâle gelmesinin nedenleri arasında tarımda üç yıldır süren kötü hasat, kötü yönetim, ekonomik politikalar, hiperenflasyon ve yaptırımlar var. Şu anda yaklaşık 4 milyon kişinin gıda yardımına ihtiyaç duymakta, bu rakam, Ocak'la Nisan arasındaki kıtlık döneminde daha da artacak. Durum vahim ve muhtemelen yılsonunda daha da kötü olacak, büyük bir yardım olmaksızın, yalnızca gıdâ alanında değil her alanda daha da kötüye gidecek. Okula gitme oranının %90 oranında olduğu bir ülkede şimdi bu %20'nin altına inmiş çünkü öğrenciler okul ve ulaşım paralarını karşılayamıyorlar. Ülkede kolera vak'alarında da önemli artış olurken, tıbbî mâlzemenin tükenmesi ve pek çok doktor ve hemşirenin daha iyi hayat şartlarına kavuşmak için yurt dışına kaçması yüzünden belli başlı hastâneler ve klinikler kapanmış. Herald gazetesi, Çin'in, 366 kişinin öldüğü, 9 bin kişinin hastalık kaptığı salgında Zimbabve'ye 500 bin Dolarlık aşı sözü verdi. Şiddetli ekonomik krizin yükü altındaki ülkede altyapı da çökmüş durumda; sokaklar toplanmamış çöplerle dolu, su sıkıntısı hâd safhada ve çoğu şehirde kanalizasyon sistemi kötü durumda. Bu ülkenin başkanı yüz binlerce Dolarlık bir kutlama yapacak, onların da sevgililer günü kutlu olsun.

TSK'ya lâf eden ve olmayan oğlunu askere göndermeyeceğini söyleyen  Bülent Ersoy Hanımefendi (BEH), şarkı haykıracağı mekânda Swarovski ile döşenmiş kırmızı halı olmadığını görünce ortalığı birbirine katıp bağırıp çağırmış, işitenler "Bülent Hanım şarkılarını dışarıda söylüyor sanıp, lokantayı boşaltmışlar. Bu arada halı ve Swarovski döşenip de BEH içeri girince ortalığı bomboş görünce "makberde miyim yâ Rabb" diye haykırmaya başlayınca müşteriler tekrar içeri hücum etmişler ama kırmızı halı ve Swarovskiler epey hasar görmüş. Olsun, BEH'nin sevgililer günü kutlu olsun.

"Kriz sebebiyle" işsiz güçsüz kalanların sayısı dünyâda milyonu geçti, onların da sevgililer günü kutlu olsun.

Hepimizin sevgililer günü kutlu olsun!

Biz mi?

Şu vatan hâini kardeşlerimizin olduğu Büyük Kulüp'teyiz; standart mönü var ve ne yersen onu ödüyorsun. Alafranga restoranı tercih ettik, azıcık dans ederiz hani.

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 14 Şubat 2009 Cumartesi

Güncelleme (15 Şubat 2009 Pazar): Pedofili esprimi yakalayıp özel mesaj yazan dostlara bu muzipliğimin sebebini anlatayım. Bir köpeği yavrucukken alıp sevgiyle beslerseniz, evlât gibi bağlanırsınız ona. Maâlesef on beş ilâ yirmi sene yaşarlar en fazla. Hiç bir beşerin göstermediği, gösteremeyeceği sadakâti ve sevgiyi görürsünüz; çocuğunuz size ihanet edebilir ama köpeğiniz asla! Bekir Bey'in köpeği öldüğünde yaşadığı duygunun bu olduğundan eminim. Benim de altı yedi yaş civarındayken Erzincan'da ilkokula başladığımda  bir "Kıtmir'im" vardı; öldüğündeki gözyaşlarımı hâlâ hatırlarım. Rahmetli Nimet Teyzem'in "Bacı'sı" da araba altında kalıp vefat ettiğinde  kahrolmuştum.  Zoofili desem, bu gâfilliğin sefâletini yeterince ifâde edemeyecekti...

Bilir misiniz, bâzı sözüm ona İslâm ulemâsı köpek beslemeyi ve sevmeyi  "mekruh" olarak nitelendirirler. Belli ki Devletlû'nun zihniyeti de bu, yoksa böyle lâflar etmesinin anlamı ne ola ki! Hâlbuki, bu dinin muazzez Peygamberi "hayvanları sevmeyen insanları sevemez" demiştir.

Ha, bu arada, dün gece Büyük Kulüp'te çok güzel bir gece geçirdik. Bütün dostlara selâm ola...

BENİM MEMLEKETİM
UÇTU UÇTU, UÇURAN UÇTU!

Related Posts

 

Yorum

Already Registered? Login Here
Şu ana kadar herhangi bir yorum mevcut değil