Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

SOSYETEDEN HABERLER

Sosyetenin gelecekte adından en çok söz ettirecek olan kadınları onlar... Güzellikleri, zarafetleri, şıklıkları ve eğitimleriyle kendi kuşaklarındaki diğer kadınlardan bir adım önde yer alıyorlar.

İş hayatlarındaki başarılarıyla da dikkat çeken ve katıldıkları her davette bütün bakışları üzerlerinde toplayan İstanbul sosyetesinin bu “yeni nesil kadınlarının” ortak özelliği ise bekâr olmaları...

Azade Balkaner

İş dünyasının önde gelen isimlerinden esku bankacı Uğur Balkaner ile Tanju Moltay'ın güzel kızı Azade Balkaner sosyetenin genç kuşak temsilcilerinden. California Üniversitesi'nde Uluslararası işletme, politika, ekonomi eğitimi alan bu genç hanım, şuan bir pazarlama şirketinde üst düzey yönetici olarak görev yapıyor.

İpek Kıraç

Başarılı iş adamı İnan Kıraç'ın kızı, Brown Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra kendi şirketleri bünyesinde faaliyet gösteren Sirena Marine Yat üretimin başına geçerek iş hayatına atıldı. 1984 doğumlu olan İpek Hanım başarısıyla gözde bir iş kadını olmayı başardı.

Senem Kibar

Otomotiv Sektörünün önde gelen kurumlarından Hundai'nin patronu iş adamı Ali Kibar ve Şafak Kibar'ın kızı, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş dünyasına kendi aile şirketleri olan Kibar Holding'te başladı. 1984 doğumlu, yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı şirketlerinde başarılı bir grafik çizmesiyle dikkat çekiyor.

Merve Çetindoğan

Demsa Holding’in sâhibi olan Demet Sabancı – Cengiz Çetindoğan çiftinin büyük kızı 1993 doğumlu ve moda üzerine olan eğitimini New York'ta tamamlamak üzere. Kendi şirketleri Demsa'da Yönetim Kurulu Üyesi, önümüzdeki aylarda tam olarak şirketteki görevinin başkanı geçecek.

Melisa Tapan

Merhum iş adamı Sakıp Sabancı'nın torunu Sevil Sabancı'nın, Eran Tapan ile evliliğinden dünyaya gelen kızı, halen eğitimine Londra’da devam ediyor. 1993 doğumlu ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi, eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Holding'te görev alması bekleniyor.

Esra Eczacıbaşı

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ile İstanbul Modern San’at Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı'nın kızı. Türkiye'den Harvard’a giden başarılı öğrenciler arasında yer alıyor. San’at tarihi eğitimi aldı, okulu bitirince annesi Oya Eczacıbaşı'nın en büyük yardımcısı oldu. 22 yaşında, aynı zamanda kendi Holdingleri olan Eczacıbaşı'nda Yönetim Kurulu Üyesi.

Romino Hakko

Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jeff Hakko ile Carole Hakko'nun  26 yaşındaki kızı, cemiyet hayatının genç kuşak gözde isimlerinden. Vakko Holding Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda davetlerin gözde isimleri arasında yer alıyor.  Fashion Management dalında University of the Arts Londra'dan mezun olmuş. Şu an Christofle Türkiye'nin marka müdürlüğü görevini üstleniyor.

Pia Hakko

Vakko Holding ve Power Group Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko'nun boşandığı eşi Bettina Machler'den dünyaya gelen kızlarından. Babasının yolunda ilerliyor. Hâlen Londra’da St. Martin’s Üniversitesi’nde moda tasarımı dalında eğitim alıyor ve zaman buldukça da Türkiye'ye gelerek şirketlerinde staj yaparak iş hayatına alışmaya çalışıyor.

Hilâl Kosif

Kosifler Otomotiv'in patronu Hasan Kosif ile Meral Kosif'in kızları, başarılı ve gözde bir iş kadını. 1978 doğumlu, Leeds Üniversitesi'nde İşletme ve yöneticilik eğitimi aldıktan sonra Kosifler Otomotiv'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başladı ve halende bu görevini sürdürüyor.

Pelin Akın

2010 yılında İngiltere’de Surrey Üniversitesi İspanyolca İşletme Bölümü’nden mezun oldu, Türkiye’ye döndükten sonra TAV Havalimanları bünyesinde çalışmaya başlayarak geleceğin yöneticisi olarak yetiştirilmek üzere MT Programına alındı. Farklı departmanlarda farklı iş süreçlerinin içinde bulundu. Sırasıyla İnsan Kaynakları, Proje Finansmanı, Bütçe, Muhasebe Departmanlarında görev yaptıktan sonra Yatırımcı İlişkileri ve İç Denetim Bölümlerinde çalıştı. Bunun yanı sıra 1999 yılında Hamdi Akın önderliğinde kurulan TİKAV (Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı)’da Mütevelli Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif çalışmalarda bulunmuş. London School of Economics’de kurulan Çağdaş Türkiye Araştırmalar Kürsüsü’nde ise Danışma Kurulu Daimi Üyeliği ile Akfen’i temsil ederek 2010 yılından beri kürsü başkanlığını yürütmektedir. GYİAD üyesi olmuş, Akfen Holding’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Minik Kalplerle El Ele Derneği'nin 4. geleneksel balosu geçtiğimiz akşam Shangri-La Bosphorus Otel'de gerçekleşti.

Davette yönetim kurulu hazır bulunarak gelen davetlileri karşıladılar. Balo davetine cemiyet hayatından birçok seçkin çift katıldı. Süperstar Ajda Pekkan ve Enbe Orkestrası'nın sahne aldığı baloda davetliler keyifli anlar yaşadı. Ana sponsorluğunu Toya Yapı'nın üstlendiği balodan elde edilen 1 milyon 500 TL'lik gelirle Bartın'da devam etmekte olan Mika-Der Sevgi Evleri'nin 2. Etap inşaatına başlanacak, minik kalpler mutlu edilecek. Bu özel balo gecesine Çocuk hizmetleri Genel Müdürü Abdulkadir Kaya'nın yanı sıra iş, sanat ve cemiyet hayatından birçok ünlü isim katıldı. Mika-Der'in üyelerinden Arzu Sabancı ve Aslı Üstünkaya Ekinci ise baloya katılan davetlilerle özel olarak ilgilendiler.

Devamı gelecek…

 

KOLLUK ŞİDDETİ ve GAYR-I NİZAMİ PSİKOLOJİK SAVAŞ
AVAM ve HAVÂSS FARKI
 

Yorum 2

Already Registered? Login Here
Guest - furkan on Cumartesi, 13 Temmuz 2013 12:46
Hepsi Atom Mühendisi Mübarek !

Bakın ki şunların içinde kayda değer bir meslek sahibi olan var mı ? Ya diplomalı bakkalcılık(işletme) ya da moda tasarım dedikleri mala davara faydası olmayan meslekler...Zaten zengin çocuklarının eli yüzü düzgün olanları erkekse playboy,kızsa modacı olur.İlla doktor,mühendis,avukat olsunlar demiyorum,içlerinde ne bileyim bir kimyager,bir fizikçi ya da moleküler biyolojide ihtisas yapmış biri var mı ?

Yok ki,olmaz ki,olamaz ki..Orada yüksek matematik var,cebir var,kafa patlatmak var çünkü.O branşlar bu küçük hanımefendilere ağır gelir.Ama sorsan hepsi üniversite mezunu...

Sus,servet düşmanı Furkan !

0
[b]Bakın ki şunların içinde kayda değer bir meslek sahibi olan var mı ? Ya diplomalı bakkalcılık(işletme) ya da moda tasarım dedikleri mala davara faydası olmayan meslekler...Zaten zengin çocuklarının eli yüzü düzgün olanları erkekse playboy,kızsa modacı olur.İlla doktor,mühendis,avukat olsunlar demiyorum,içlerinde ne bileyim bir kimyager,bir fizikçi ya da moleküler biyolojide ihtisas yapmış biri var mı ? Yok ki,olmaz ki,olamaz ki..Orada yüksek matematik var,cebir var,kafa patlatmak var çünkü.O branşlar bu küçük hanımefendilere ağır gelir.Ama sorsan hepsi üniversite mezunu... Sus,servet düşmanı Furkan ![/b]
Guest - furkan on Cumartesi, 13 Temmuz 2013 13:11
Feslişah

Bir de isimler var tabii.Servet bakımından sallantıda olan ve varlığı variyeti sonradan görmüş olanların çocuklarının isimleri,Hanzade,Neslişah,Aslışah,Azade vs.Hepsinde sürekli bir kendilerini ispatlama ihtiyacı var.En azından üç dört kuşaktır servet sahibi olanlar ise kendilerini çocukların isimlerinden bile belli ediyorlar.Osmanlının Batı'ya karşı eziklik duymadığı şaşaalı dönemlerinde çocuklara verilen isimler,Hatice,Hafsa,Nurbanu falanken gerileme döneminde isimlerin Aslışahlara,Neslişahlara dönmesi gibi bunların ne vakit ne durumda oldukları da isimlerden takip edilebilir.

0
[b]Bir de isimler var tabii.Servet bakımından sallantıda olan ve varlığı variyeti sonradan görmüş olanların çocuklarının isimleri,Hanzade,Neslişah,Aslışah,Azade vs.Hepsinde sürekli bir kendilerini ispatlama ihtiyacı var.En azından üç dört kuşaktır servet sahibi olanlar ise kendilerini çocukların isimlerinden bile belli ediyorlar.Osmanlının Batı'ya karşı eziklik duymadığı şaşaalı dönemlerinde çocuklara verilen isimler,Hatice,Hafsa,Nurbanu falanken gerileme döneminde isimlerin Aslışahlara,Neslişahlara dönmesi gibi bunların ne vakit ne durumda oldukları da isimlerden takip edilebilir.[/b]