Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

ŞUNDAN BUNDAN…

 

Önce şu görüntüleri bir seyredin:

ve

Yetenek Sizsiniz Türkiye (bu ismi tek olarak söyleyince şöyle oluyor: Yeteneksizsiniz Türkiye) adlı yarışma programında Hülya Avşar, 4 yaşındaki baterist Baha Bayırlı’nın onun poposunu öptü!

Hülya Avşar: Seni yüzükoyun yatırmak lâzım. Pantolonu çıkartmak lazım, sonra o popoyu… Öpeceksin öpeceksin…

Baha Bayırlı jüri üyeleri Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Sergen Yalçın’a “acıkmışsınızdır alın” diyerek birer mandalina verdi. İnanılmaz bir sevimlilik…

Hülya Avşar dayanamadı ve Baha Bayırlı’nın poposunu ısırdı. Allah’tan Baha Bayırlı pantolonunun çıkartılmasına izin vermedi.

Hülya Avşar: Hani poponu ısıracaktım.

Baha Bayırlı: Yine mi?

Hülya Avşar: Geleyim mi?

Baha Bayırlı: Gel.

Hülya Avşar: Ne yapacam biliyor musun?

Baha Bayırlı: Popomu ısıracaksın.

Hülya Avşar: Bu sefer pantolonunu indirip ısıracam.

Baha Bayırlı: Öyle mi?

Hülya Avşar: Korkmuyor musun?

Baha Bayırlı: Korkuyorum.

Hülya Avşar: Hadi başla şimdi ısırırcam acır.

Baha Bayırlı: Başlıyorum.

Ben bir psikiyatrım ve milyonların önünde, bu yaştaki bir çocuğa, böylesine alenî pedofilik espriler yapılmasının son derecede hatalı olduğunu duyurmak istiyorum.

Nerede RTÜK?

Devletlû’nun emriyle “the greatest love maker”’ın (Kanunî için Birinci Başhanımefendi Semra Özal’ın kırdığı pottur: “low” diye okunması icap eden kelimeyi “lav” diye telâffuz edince, Lady Diana gülmekten perişan olmuştu) hayatının anlatılışının değiştirildiği bu günlerde, bu alenen yanlış işe neden bir şey denmez?

]

***

Şimdi de son günlerin polemiğine gelelim.

Devletlû şöyle demişti:

]

Irkçılık şeytandan mıdır bilmem ama kelimeyi kullanışı doğrudur.

 

Hayatımda Devletlû’yu bir kelime dolayısıyla da haklı bulduğumu yazacağımı düşünebileceğim aklıma dahi gelmezdi! ;-)

Bütün muhalif veya yarı-yandaş gazeteciler, köşe yazarları mal bulmuş mağribi gibi üzerine atladılar bu lâfların:

Öfke bir hitabet tarzıdır diyen Recep, şimdi asabiyete karşı çıkıyor, rezalet, iç çelişki” filân diye atılıp tutuldu.

Buradan üç sonuç çıkmaz mı?

1.Zâten okuma özürlü olan bu halkı yönlendiren, nabız tutan koskoca gazeteciler, yazarlar, çizerler acaba bir Osmanlıca Türkçe Lûgat’e sâhip değiller mi?

2.Sâhip değillerse ayıp değil mi?

3.Bilip de “salağa yatıyorlarsa” daha da kötü değil mi?

Nitekim çok sevdiğim ve gönül birliği içerisinde olduğum bir gazeteci dostumla durumu telefonda istişâre ettiğimizde, “bu memlekette İbn Hâldun’u, bu nüansı bilen insan sayısı 2 elin parmaklarını geçmez” dedi, sustum çünkü ikna edebileceğim bir rûh hâli içerisinde değildi…

Buyurun:

Ferit Devellioğlu, Osmanlıca – Türkçe Ansiklopedik Lûgat, 20. Baskı (2003), s. 41:

Asabiyyet (Arapça İsim) 1. sinirlilik. 2. kendi akrabâ, vatan, din ve milliyetini aşırı derecede kayırma gayreti.

İlâhiyatçı Zekeriya Beyaz’ın İslâm’a Göre Milliyetçilik kitabını epey gençken okumuştum. Arzu edenler Hz. Google’dan bulabilirler (msl. http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergiler/islama-gore-milliyetcilik-zekeriya-beyaz-46422689).

 

***

Bu milletin lisanıyla aşırı derecede oynanmasının, harsının (kültürünün) perişan edilmesinin bir hazin örneği de TBMM’de yaşandı:

Anadilde savunma konusunun tartışıldığı oturumda CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler “Kürt milliyetçiliğini bana “ilericilik” ve “bağımsızcılık” diye yutturamazsınız. Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz” dedi.


Daha önce AKP’nin anayasal vatandaşlık tanımını değiştirerek “Türk sözü ortadan kaldırılıyor” çıkışıyla gündeme gelen Güler, bu kez de Türk ulusuyla Kürt milletinin eşit görülemeyeceğini söyledi. İşte, anadilde savunma tartışmalarına damga vuran ve Meclis tutanaklarına giren o sözler:

BİRGÜL AYMAN GÜLER - Burada herhâlde şimdiye kadar böyle konuşmalar duyulmamıştır. BDP Grubu’ndan Sayın Akat’ın yaptığı konuşma kanımızı dondurdu. Sanki başka bir devletin parlamenteriydi, bize "Siz" diye diye inanılmaz şeyler söyledi.

HASİP KAPLAN - Devletin değil, Türkiye’nin parlamenteriyim.

BİRGÜL AYMAN GÜLER AKP’nin, Türk ulusunu tarihten silmeye, Türk vatandaşlığını tarihten silmeye dönük olan girişimlerinde BDP’yle nasıl iş birliği yaptıklarını onun konuşmasında gördük.

MEHMET METİNER - Yok öyle bir şey. Ne alâkası var?

OKTAY VURAL - AKP-BDP koalisyonu zâten!

BİRGÜL AYMAN GÜLER - Öyle bir şey nasıl yok? Anayasa Uzlaşma Komisyonuna vatandaşlık maddesi için partiniz ne önerdi arkadaşlar? “Türk vatandaşlığı’nı değil, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı’nı öneriyorsunuz”. Başbakanınız salı günü “Bizim temelimiz Anasırı İslâm'dır” diyor.

AYŞE NUR BAHÇEKAPILI - Sayın Başkan…

BİRGÜL AYMAN GÜLER “Türklük ırkçılıktır” diyor.

İHSAN ŞENER - Doğru söylüyor.

BİRGÜL AYMAN GÜLER “Ve biz bunu tarihten sileceğiz” diyor. Burada büyük Türk Milleti önünde yemin ettiniz, büyük Türk Milleti önünde yemin ettiniz.

MEHMET METİNER - Biz ulusalcı değiliz, biz ırkçı değiliz. O Anayasa’yı değiştireceğiz.

BİRGÜL AYMAN GÜLER - O büyük ulusal parti olarak, tek tek şahıs olarak ihânet ediyorsunuz.

MEHMET METİNERAnayasa’yı size rağmen değiştireceğiz.

BİRGÜL AYMAN GÜLER - Sosyal demokrasiye “militarizm” demek ha?

İDRİS BALUKEN- Sosyalist Enternasyonel’den de kovduracağız; merak etmeyin. Hem burada ulusalcılık yapıp hem dünyâda solculuk yapamazsınız.

BİRGÜL AYMAN GÜLER - Kürt milliyetçiliğini bana “ilericilik” ve “bağımsızcılık” diye yutturamazsınız. Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz (CHP ve MHP sıralarından alkışlar).

İDRİS BALUKEN - Biz asla milliyetçi değiliz, siz ulusalcısınız, ulusalcısınız!

BİRGÜL AYMAN GÜLER - Değerli arkadaşlarım, AKP ve BDP iş birliğinin yaptığı şey tektir. Türkiye’de Kürt sorunu yoktur. Türkiye’de siz sorunu Türk sorunu yaptınız.

İDRİS BALUKEN - Sizi Sosyalist Enternasyonel’den de attıracağız, hiç merak etmeyin.

SIRRI SAKIK - Vallahi, Türkiye’de sizin faşist anlayışınız var.

BİRGÜL AYMAN GÜLER - Bundan sonra biz savunmadayız, bundan sonra meşrû müdafaa hakkı için saldırıdayız (CHP ve MHP sıralarından alkışlar).


***

Sevgili Mekâncılar,

Türkiye’nin Kürdiyeleştirildiğini burada defalarca yazdım.

Zâten bunu herkes de yazdı, yazıyor; söylüyor ve söyledi.

Biz onlara “kardeş” dedikçe onlar “öyle deme” cevabını veriyorlar.

Nüfûz edip mevkiye kavuştukları ânda Türk’lerin önünü kesiyorlar, konuşturmuyorlar!

Bakmayın siz yandaşlara, Irak’ta Türk’lerden nefret ediyorlar, soylarını kırmayı sürdürüyorlar.

CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler’in belli ki artık bence çok haklı bir isyanı söz konusu.

Ama o derecede kafası karışık ki, ulusla milletin farkı olmadığının farkında değil ve son zamanlarda bol bol tanımlanan Nefret Suçu, Irkçılık gibi şeylerle başı çok ağrıtılacak.

Hâlâ anlayamadığım, MHP’liler neden alkışlamışlar.

Bugünlere gelmemizdeki ikinci baş aktör acaba Cumhuriyetçi Parti mi ki!

   Bahçeli ve ekibi bugünlere gelmeyi kolaylaştırmaktan başka ne yaptılar?

      Bilen varsa lûtfen yazsın.

         Öğrenelim…

            Yoksa sükût etsin,

               İkrardan gelir!

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 25 Ocak 2013 Cuma

YENİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANIMIZ FİLÂN…
İNANÇ SİSTEMLERİ, DİNLER ve EVRİM

Related Posts

 

Yorum 2

Already Registered? Login Here
Guest - Kaan Özsayıner on Pazartesi, 28 Ocak 2013 07:04
Birgül Ayman Güler' Mail de yazdım buradan da söylemek istiyorum kendisini destekliyorum..

Birgül Ayman Güler'in söyledikleri o kadar net, o kadar du götürmez doğrular ki ancak 25 yıldır uygulanan ağır psikolojik hârp sonucu toplumun geldiği noktada Sayın Birgül Ayman Güler'in söyledikleri marjinalleşmiş görüş olarak algılanmaktadır. Ayrıca Birgül Ayman Güler'in söylediği sözün ardında ciddi bir sosyolojik ve hukuksal gerçeklik yatmaktadır. Birgül Ayman Güler iki etnik grubu yada iki milleti kıyas etmemiştir. Bir etnik köken ile milletlerin oluşturduğu bir ulusun algılanışını kıyas etmiştir.

Örneklemek gerekirse, Beşiktaş ilçesi ile Türkiye eşit değildir gibi bir cümle kurmuştur. Oysa bize 25 yıldır sürdürülen psikolojik hârp ile Beşiktaş ile Türkiye'nin eşit olduğu söyleniyor ve buna utanmadan sıkılmadan ilericilik deniyor.

Birgül Ayman Güler'in sözleri ile ilgili sonuna kadar desteklediğimi ve konuştuğum herkesinde kendisinin neyi kastettiğini çok iyi anladığını gözlemlediğimi belirtmek isterim. Kimse konuyu saptırıp başka yere çekmesin!

0
Birgül Ayman Güler'in söyledikleri o kadar net, o kadar du götürmez doğrular ki ancak 25 yıldır uygulanan ağır psikolojik hârp sonucu toplumun geldiği noktada Sayın Birgül Ayman Güler'in söyledikleri marjinalleşmiş görüş olarak algılanmaktadır. Ayrıca Birgül Ayman Güler'in söylediği sözün ardında ciddi bir sosyolojik ve hukuksal gerçeklik yatmaktadır. Birgül Ayman Güler iki etnik grubu yada iki milleti kıyas etmemiştir. Bir etnik köken ile milletlerin oluşturduğu bir ulusun algılanışını kıyas etmiştir. Örneklemek gerekirse, Beşiktaş ilçesi ile Türkiye eşit değildir gibi bir cümle kurmuştur. Oysa bize 25 yıldır sürdürülen psikolojik hârp ile Beşiktaş ile Türkiye'nin eşit olduğu söyleniyor ve buna utanmadan sıkılmadan ilericilik deniyor. Birgül Ayman Güler'in sözleri ile ilgili sonuna kadar desteklediğimi ve konuştuğum herkesinde kendisinin neyi kastettiğini çok iyi anladığını gözlemlediğimi belirtmek isterim. Kimse konuyu saptırıp başka yere çekmesin!
Guest - furkan on Çarşamba, 30 Ocak 2013 08:31
Komik

3. videonun üst tarafındaki, "baha bateri az sonra" yazısını, "daha beteri az sonra" şeklinde
okumuşum. Hocam,güldürdünüz sabah sabah.

0
3. videonun üst tarafındaki, "baha bateri az sonra" yazısını, "daha beteri az sonra" şeklinde okumuşum. :) Hocam,güldürdünüz sabah sabah.