Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

ALPET REKLÂMI!

Posted by on in Genel
  • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
  • 2445 kez okundu
  • 0 yorum
  • Yazdır

Dünden beri dikkati çeken iğrenç ötesi bir reklâm var. Sevimli Brezilyalı bir futbolcumuz arabasında Rock müziği gibi gülüp oynayarak Millî Marşımızı dinliyor; fıkır fıkır, şıkır şıkır!

Sonra, marş hâlen devam ederken, arabasından atlıyor ve bir benzin istasyonuna giriyor.

A-aaa, bir bakıyor ki oradaki herkes de hemzaman olarak huşû içerisinde aynı marşı dinlemekte, hem de esas duruşta.

Pompacı, elindeki pompayı tüfekle fallus arası bir şekilde tutmakta.

Brezilyalımız gözünü kaldırıyor ve o da vecit hâlinde şu muhteşem manzarayı görüyor: İki adet ALPET bayrağı arkasında salınan Türk Bayrağı!

***

Affedersizin ama dayanamayıp, alenen ağır argo kullanacağım: ÇÜŞ!

Millî mânevî bütün değerlerimizin ayaklar altına alındığı, dalga geçercesine aşağılandığı bu dönemde bir bu eksikti.

Liberal Düzen(!), uğruna şehitler verilen bayrağımızı reklâm mâlzemesi yapmış.

Yasalar o kadar alt üst ki, son durum nedir bilemiyorum ama son hatırladığım kadarıyla bu aşağılık reklâmda yapılan her şey şu:

    • Millî Marşı göbek atarak dinlemeyi teşhir ve telkin etmek;
    • Arkasında hangi trilyoner dünya devinin olduğunu bilmediğim ALPET diye bir firmanın bayraklarının gölgesinde, 3. sırada gösterilmesi.

Bunlar suç değil mi?

Yok, artık bu hükûmet sâyesinde suç olmaktan çıkarılmışsa, ayıp değil mi?

Bu reklâmın yayınlanmasına cevaz veren RTÜK ne işe yarar? Sâdece gece yarısı canlı yayınlara bağlanıp iştirakçilere fırça atma seviyesizliğine mi, 13 şehit verilirken göbek atan bütün büyük medyaya sonradan "ayıp ettiniz ama yaa" demeye mi?

Ne bu istasyonlardan benzin alırım ne de bu reklâma tahammül edebilirim!

Affedersizin ama gene dayanamayıp, alenen ağır argo kullanacağım: ÇÜŞ!

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 12 Ekim 2007 Cuma

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

  • Bu yazıya henüz yorum yazılmamış. İlk yazan siz olun.

Yorumunuzu bırakın

Misafir Salı, 20 Şubat 2018