Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

DOKSATLAR’DAN EĞİTİM VİDEOLARI

Posted by on in Bilimsel
 • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
 • 3086 kez okundu
 • 4 yorum
 • Yazdır

Değerli Mekâncılar,

Bugüne kadar yayımlayabildiğimiz veya bir yerlere yayınlanan ve ele geçirebildiğimiz ne kadar eğitim videolarımız varsa, hepsini hizmetinize sunuyoruz:

Karşılığında bir “teşekkür ederiz” bize yeter.

Sevgi ve saygımızla…

Yrd. Doç. Dr. Neslim G. Doksat, Prof. Dr. M. Kerem Doksat – Şimdiki 

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

 • Misafir
  Hakan Özlen Pazar, 29 Aralık 2013

  Teşekkür

  Bu topluma karşılıksız olarak bilimsel bilgiler sunduğunuz için teşekkür ederiz. Dimağınıza ve ellerinize sağlık.

  MKD: Bilmukabele Hakan Bey...

 • Misafir
  Ali Aydın Pazartesi, 30 Aralık 2013

  Teşekkür

  Çok teşekkür ederiz Hocam,

 • Misafir
  Murat Panayirci Pazartesi, 30 Aralık 2013

  Evrimsel Psikoloji Semineri

  Merhaba Sayin Doksat,

  sizi uzun zamandir takip eden, din ve evrim konularina ilgili biri biri olarak evrimsel psikoloji seminerinizi cok merak ediyorum. Acaba bu seminerin kesintisiz duzgun (slaytlari da gösteren) bir kaydi var mi ? Bircok yazinizda bu konuya degindiginizi biliyorum. Ancak bu konuyu etraflica bastan sona nasil islediginizi bilmeyi cok istiyorum. Kitaplarinizi cok sordum, ancak hicbir yerde bulunmuyor.

  Saygilar,

  Murat Panayirci

  MKD: Sayın Murat Panayırcı, bu konular para etmediği için sanırım, kimse bir şey ödemiyor veya vermiyor. İş başa düşüyor ve her şey de bölük pörçük oluyor. Dilerim bir gün toparlayabilirim ve panayır yaparız hep beraber...

 • Misafir
  Murat Panayirci Çarşamba, 01 Ocak 2014

  Evrimsel Psikoloji Semineri

  Vallahi cok güzel olur. Ben Ingilitere Cambridge'de yasiyorum, keske buraya gelip seminer verseniz. Burada cok aktif topluluklar var bu tip seminerler duzenleyen, özellikle islamla ilgili olanlari. Isyerinden Tunus'lu bir arkadasim var. o da bunlardan birinde. Gecenlerde bana Harun Yahya'yi taniyip tanimadigimi sordu. Aman dedim Adnan hoca o, uzak durun ondan! Anladigim kadariyla bunlarla irtibata gecmis, gelip seminer veriyim diye (gerci adamin aktifligini takdir etmek lazim... tabi bir de yakisikliligini (!)...). Bunlar da bilgili önemli biri zannetmisler. Neyse son anda anlamislar ne oldugunu, ama arkadasim "itibarimiz biraz zedelendi" diye bahsetti:) Bundan birkac hafta önce de Richard Dawkins geldi. Ben de birseyler ögrenirim diye hevesle gittim ama megerse sadece yeni kitabini tanitmak istiyormus. Sonunda sadece kitabini imzalattim. Ama eminim kendisi Adnan hocayla tanismayi isterdi, cunku ona da gonderdikleri evrim atlasindaki absürd hatalari buyuk bir keyifle anlatiyor cogu yerde.

  Herneyse, bu konularda size sormak istedigim cok sey var ama umarim birgun firsat olur tartismak icin.

  Mutlu Yillar!

  MKD: Size de :D

Yorumunuzu bırakın

Misafir Perşembe, 26 Nisan 2018