Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

KADIN, PİYANO VE İHTİRAS

Posted by on in Genel
 • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
 • 3591 kez okundu
 • 3 yorum
 • Bu yazıya abone ol
 • Yazdır

Bugün, piyanoyu çalarken içinizi hoplatan bir virtüözü sunuyorum.


Yorum sizin.

Adı Yuja Wang.

Buyurun:

 

Şimdi derin bir nefes alın:

Ve finale:

Bu kadın piyanoyu çalmıyor…

   O da piyano değil zâten!

      Ben de lento vaziyetteyim şu ânda…

Mehmet Kerem Doksat – Tarabya – 05 Ocak 2013 Cumartesi

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

 • Misafir
  Mustafa Şişman Pazar, 06 Ocak 2013

  teşekkür

  Muh. Hocam bendeniz sizin yazılarınızı dikkatle ve zevkle okuyorum ve onları kaydediyorum. Sizin makalelerinizi ayrı bir blokda saklıyorum. Zaman zaman da onlardan pekçok yararlanıyorum. Hocam bugün İHTİRAS'la ilgili sonucu bize bırakmışınız. Ama bendeniz sizden ihtiras ile ilgili bir de makale bekliyordum. Umarım bendeniz kardeşinizin bu dileğini dikkate alırsınız.

  Bilvesile K. sevgi ve saygılarımla...
  Mustafa Şişman

  MKD: Çok teşekkür ediyor ve bu kardeşçe ricaya en yakın zamanda mukabele edeceğime söz veriyorum Sevgili MŞ.

 • Misafir
  Atilla Tazebay Pazar, 06 Ocak 2013

  Değerli dost

  Neden emekli oldun ki? Neden meydanı onlara bıraktın ki? Senin bilgilerinden,senin bilim insanlığından yaralanmak isteyen onca genç öğrenci varken...

  Neden onları yoksun bıraktın ki.
  Ama olsun, şimdi de senin ve sevgili eşinin bilgilerinden, bilim insanlığından size baş vuran insanlar yararlansın. Ama lûtfen makalelerini çoğalt ama lâtfen yine o akıcı dille yazdığın kitaplarını, kitap bölümlerini çoğalt. Yine çal yine söyle.

  Seni dinlemek zevklerin en güzeli.

  MKD: Aziz Dostum, inanın çok duygulandım. Sağ olun, var olun efendim.

 • Misafir
  Reyhan Uzel Pazartesi, 07 Ocak 2013

  YUJA WANG

  Yuja Wang'ı Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Eglisia Klisesi'nde soluksuz dinlemiş ve hayran kalmıştım.

  MKD: Ben sâce CD ve internet görüntülerine mahkûmum şimdilik. Ne mutlu size...

Yorumunuzu bırakın

Misafir Salı, 21 Kasım 2017