Hür Tartışma Mekânı

Burada alenen suç veya hakaret içeren, Atatürk ilke ve İnkılâplarına hakaret eden, İnsanlık veya Nefret Suçu ihtiva eden yorumlar veya yazılar konulamaz.

SONBAHARDAN BEKLENTİLERİMİZ

Posted by on in Genel
 • Yazı boyutu: Daha büyük Daha küçük
 • 1787 kez okundu
 • 1 yorum
 • Bu yazıya abone ol
 • Yazdır

Bu Sonbahar serin ve azıcık "Hâdiseli" geçiyor.

Yeniden kavuştuğum gitarımla kendi çapımda takılıyorum ve hiç de sıkıldığımı söyleyemem.

İşler yolunda tabii ama diyelim ki bir aksama olsa, mutlaka ben çalarım, Neslim oynar ve Nihavent Makamı kıvamlı şarkılarla bana bir güzel refakat eder.

Nasıl olsa Özerk İzmir Cumhuriyeti gibi gelişmelere gebe birtakım gelişmeler var.

Bütün haber kanalları ve televizyonlarda öyle haberler seyrediyoruz ki, inan canımız sıkılıyor.

Bu terör ve İşıd örgütü Hilâfet ilân etmiş ve her bir şey içimizi karartıyor.


Bu memlekete de, bu coğrafyaya da yazık olmakta gerçekten.

Hiç Müslüman, Müslümanı böyle katledip, eziyet eder mi?

Dehşetler içerisindeyiz.

Hani belki bir şeyler değişir de, daha müreffeh ve sâkin bir istikbâl bekler hepimizi.

Halbuki şu güzel musiki var:


Fakıyr bu 10 telli gitarı hiç beceremedi çalmayı...

Neyse, gece eski birkaç asistanımla yemek yiyeceğiz, gene en vefalılar onlar...

Belki yeni motivasyon ve ufuklar bekliyordur.

Hiçbir zaman göbek bahanesi yok, Buddha gibi olmak elzem sanırım, değil mi?

0
Mehmet Kerem Doksat’ın ÖZGEÇMİŞİ

5 Ağustos 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Nöropsikiyatri Profesörü Recep Doksat’tı. Annesi Sümerbank'ta şeflikten emekli olmuştu.

İlkokulu Erzincan’da başlayıp Ankara’da bitirdi. Orta öğrenimini TED Ankara Koleji (Hazırlık-Lise 1 sonu) ve Özel Adana Koleji’nde (Lise 2-3) tamamladı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Biga’da mecburî hizmetini yaptı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyarbakır’da askerliği (1991-1992: 1. Körfez Hârbi dönemi) müteâkip, Cerrahpaşa’ya döndü. 1993 yılında doçent, 1999 yılında profesör oldu.

Meslekî olarak yayınlanmış altı telif kitabı, ondan fazla kitapta bölüm yazarlığı, yurt içi ve dışında yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi mevcuttur. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce bölümlerinde ders vermiştir. İÜ Adlî Tıp Enstitüsü’nde 3 sene Cinsel Sapmalar dersi vermiş, Marmara Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’nde 7 sene hocalık yapmıştır. Cerrahpaşa'da kurduğu Ağrı ve Akupunktur Polikliniği Türkiye'de bir ilktir ve sekiz sene hizmet vermiştir. Uluslararası sitasyonlu Yeni/New Symposium (davranış bilimleri, psikiyatri ve nöroloji) dergisinin editörü, sekiz bilimsel derginin de ko-editörü olup, 10 küsur derginin de danışma kurulundadır. Yurt içi ve dışındaki muhtelif bilimsel platformlarda binin üzerinde konferans vermiş, panel ve kurs eğitimlerine katılmıştır.

Türk(iye) Psikiyatri Derneği, Ağrı Derneği başta olmak üzere pek çok meslekî derneğe üyedir. American Psychiatric Association, International Psycogeriatric Association, International Society of Bipolar Disorders ve ASCAP üyesidir. Kliniğinin Duygudurum Bozuklukları Birimi’nin kurucusu ve yöneticisi olmuştur.

Bilimsel çalışmaları klinik psikiyatri, biyolojik psikiyatri, psikofarmakoloji, duygudurum bozuklukları, hipnoterapi, “psikiyatri ve inanç sistemleri”, “dil ve psikiyatri” konularında odaklanmıştır. “Ağrı ve psikiyatri” konusunda Türkiye’de kurucu rolü olmuştur; “Evrimsel Psikiyatri’yi” de ilk defa Türkiye’ye tanıtan bilim adamıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Büyük Kulüp, Moda Deniz Kulübü, Levent Tenis Kulübü ve Klassis Golf and Country Club Silivri üyesidir.

53 yaşındayken, son politik baskılardan bıktığından dolayı üniversiteden emekliye ayrılmış olup, hâlen POLİMED Psikiyatri Merkezi’nde Çocuk Ergen ve Genç Psikiyatrisi Uzmanı Dr. Neslim G. Doksat’la beraber “Beşikten Üçüncü Bahara Ruh Sağlığı” düsturuyla hizmet vermekteler… Yakınlarda intisap ettiği Beykent Üniversitesi'nde de Psikoloji Bölümü'nde Psikoloji Profesörü olarak kariyerine devam etmektedir. Neslim G. Doksat da aynı fakültede Yardımcı Doçent olmuştur.

Yorum

 • Misafir
  Baysungurozan Cuma, 05 Eylül 2014

  Güzellik ve çirkinlik aynı dünya da...

  Dünya ne acayip hocam, zıtlıklar aynı dünyayı paylaşıyor...Burnumuzun dibinde korkunç olaylar oluyor, kan deryası oldu bu eski dünya'nın göbeği...

  Bu güzel ülkenin başına da bunların musallat olacağına dair çok endişe ediyorum, kendine müslüman diyen dünyanın bu felaketli durumuna çok üzülüyorum, hele ki bu işid denen örgüt ne dense az gelir, baba tarafımdan soy köküm Türkmen dir Halep yöresinden göç etmişler,oralar da olanlara gayri ihtiyari özel bir ilgi hissediyorum,dehşetler içinde izliyoruz, tarihi kuyular dan çıkmış vahşi, ucube yaratıkların saldırısı sanki,moğol istilası gibi ve adı da islam devleti...

  Tabiri caiz ise Şeytanın yamakları ve gerçeği ters yüz edişi sahne de... Allah bu coğrafyanın yardımcısı olsun hocam ne denir ki, cehennem kuyusuna düştü Türkmeni,Kürdü, Arabı...

Yorumunuzu bırakın

Misafir Pazartesi, 23 Ekim 2017